Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: spreighill · sroigheall · oighir · oirchill · showgirl
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
sroighill could be a grammatical form of: sroigheall »

sroighill

VERB

VERBAL NOUN

sroighleadh

VERBAL ADJECTIVE

sroighillte

SINGULAR

1
shroighill mé
ar shroighill mé?
níor shroighill mé
2
shroighill tú
ar shroighill tú?
níor shroighill tú
3
shroighill sé (MASC.)
ar shroighill sé?
níor shroighill sé
shroighill sí (FEM.)
ar shroighill sí?
níor shroighill sí

PLURAL

1
shroighilleamar
ar shroighilleamar?
níor shroighilleamar
shroighill muid
ar shroighill muid?
níor shroighill muid
2
shroighill sibh
ar shroighill sibh?
níor shroighill sibh
3
shroighill siad
ar shroighill siad?
níor shroighill siad
shroighilleadar
ar shroighilleadar?
níor shroighilleadar

PASSIVE

sroighilleadh
ar sroighilleadh?
níor sroighilleadh

SINGULAR

1
sroighillim
an sroighillim?
ní shroighillim
2
sroighilleann tú
an sroighilleann tú?
ní shroighilleann tú
3
sroighilleann sé (MASC.)
an sroighilleann sé?
ní shroighilleann sé
sroighilleann sí (FEM.)
an sroighilleann sí?
ní shroighilleann sí

PLURAL

1
sroighillimid
an sroighillimid?
ní shroighillimid
sroighilleann muid
an sroighilleann muid?
ní shroighilleann muid
2
sroighilleann sibh
an sroighilleann sibh?
ní shroighilleann sibh
3
sroighilleann siad
an sroighilleann siad?
ní shroighilleann siad

PASSIVE

sroighilltear
an sroighilltear?
ní shroighilltear

SINGULAR

1
sroighillfidh mé
an sroighillfidh mé?
ní shroighillfidh mé
2
sroighillfidh tú
an sroighillfidh tú?
ní shroighillfidh tú
3
sroighillfidh sé (MASC.)
an sroighillfidh sé?
ní shroighillfidh sé
sroighillfidh sí (FEM.)
an sroighillfidh sí?
ní shroighillfidh sí

PLURAL

1
sroighillfimid
an sroighillfimid?
ní shroighillfimid
sroighillfidh muid
an sroighillfidh muid?
ní shroighillfidh muid
2
sroighillfidh sibh
an sroighillfidh sibh?
ní shroighillfidh sibh
3
sroighillfidh siad
an sroighillfidh siad?
ní shroighillfidh siad

PASSIVE

sroighillfear
an sroighillfear?
ní shroighillfear

SINGULAR

1
shroighillfinn
an sroighillfinn?
ní shroighillfinn
2
shroighillfeá
an sroighillfeá?
ní shroighillfeá
3
shroighillfeadh sé (MASC.)
an sroighillfeadh sé?
ní shroighillfeadh sé
shroighillfeadh sí (FEM.)
an sroighillfeadh sí?
ní shroighillfeadh sí

PLURAL

1
shroighillfimis
an sroighillfimis?
ní shroighillfimis
shroighillfeadh muid
an sroighillfeadh muid?
ní shroighillfeadh muid
2
shroighillfeadh sibh
an sroighillfeadh sibh?
ní shroighillfeadh sibh
3
shroighillfidís
an sroighillfidís?
ní shroighillfidís
shroighillfeadh siad
an sroighillfeadh siad?
ní shroighillfeadh siad

PASSIVE

shroighillfí
an sroighillfí?
ní shroighillfí

SINGULAR

1
shroighillinn
an sroighillinn?
ní shroighillinn
2
shroighillteá
an sroighillteá?
ní shroighillteá
3
shroighilleadh sé (MASC.)
an sroighilleadh sé?
ní shroighilleadh sé
shroighilleadh sí (FEM.)
an sroighilleadh sí?
ní shroighilleadh sí

PLURAL

1
shroighillimis
an sroighillimis?
ní shroighillimis
shroighilleadh muid
an sroighilleadh muid?
ní shroighilleadh muid
2
shroighilleadh sibh
an sroighilleadh sibh?
ní shroighilleadh sibh
3
shroighillidís
an sroighillidís?
ní shroighillidís
shroighilleadh siad
an sroighilleadh siad?
ní shroighilleadh siad

PASSIVE

shroighilltí
an sroighilltí?
ní shroighilltí

SINGULAR

1
sroighillim!
ná sroighillim!
2
sroighill!
ná sroighill!
3
sroighilleadh sé! (MASC.)
ná sroighilleadh sé!
sroighilleadh sí! (FEM.)
ná sroighilleadh sí!

PLURAL

1
sroighillimis!
ná sroighillimis!
sroighilleadh muid!
ná sroighilleadh muid!
2
sroighilligí!
ná sroighilligí!
3
sroighillidís!
ná sroighillidís!
sroighilleadh siad!
ná sroighilleadh siad!

PASSIVE

sroighilltear!
ná sroighilltear!

SINGULAR

1
go sroighille mé
nár shroighille mé
2
go sroighille tú
nár shroighille tú
3
go sroighille sé (MASC.)
nár shroighille sé
go sroighille sí (FEM.)
nár shroighille sí

PLURAL

1
go sroighillimid
nár shroighillimid
go sroighille muid
nár shroighille muid
2
go sroighille sibh
nár shroighille sibh
3
go sroighille siad
nár shroighille siad

PASSIVE

go sroighilltear
nár shroighilltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News