VERBAL NOUN
suimintiú
VERBAL ADJECTIVE
suimintithe
SINGULAR
1
shuimintigh mé
▪ar shuimintigh mé?
▪níor shuimintigh mé
2
shuimintigh tú
▪ar shuimintigh tú?
▪níor shuimintigh tú
3
shuimintigh sé (MASC.)
▪ar shuimintigh sé?
▪níor shuimintigh sé
shuimintigh sí (FEM.)
▪ar shuimintigh sí?
▪níor shuimintigh sí
PLURAL
1
shuimintíomar
▪ar shuimintíomar?
▪níor shuimintíomar
shuimintigh muid
▪ar shuimintigh muid?
▪níor shuimintigh muid
2
shuimintigh sibh
▪ar shuimintigh sibh?
▪níor shuimintigh sibh
3
shuimintigh siad
▪ar shuimintigh siad?
▪níor shuimintigh siad
shuimintíodar
▪ar shuimintíodar?
▪níor shuimintíodar
PASSIVE
suimintíodh
▪ar suimintíodh?
▪níor suimintíodh
SINGULAR
1
suimintím
▪an suimintím?
▪ní shuimintím
2
suimintíonn tú
▪an suimintíonn tú?
▪ní shuimintíonn tú
3
suimintíonn sé (MASC.)
▪an suimintíonn sé?
▪ní shuimintíonn sé
suimintíonn sí (FEM.)
▪an suimintíonn sí?
▪ní shuimintíonn sí
PLURAL
1
suimintímid
▪an suimintímid?
▪ní shuimintímid
suimintíonn muid
▪an suimintíonn muid?
▪ní shuimintíonn muid
2
suimintíonn sibh
▪an suimintíonn sibh?
▪ní shuimintíonn sibh
3
suimintíonn siad
▪an suimintíonn siad?
▪ní shuimintíonn siad
PASSIVE
suimintítear
▪an suimintítear?
▪ní shuimintítear
SINGULAR
1
suiminteoidh mé
▪an suiminteoidh mé?
▪ní shuiminteoidh mé
2
suiminteoidh tú
▪an suiminteoidh tú?
▪ní shuiminteoidh tú
3
suiminteoidh sé (MASC.)
▪an suiminteoidh sé?
▪ní shuiminteoidh sé
suiminteoidh sí (FEM.)
▪an suiminteoidh sí?
▪ní shuiminteoidh sí
PLURAL
1
suiminteoimid
▪an suiminteoimid?
▪ní shuiminteoimid
suiminteoidh muid
▪an suiminteoidh muid?
▪ní shuiminteoidh muid
2
suiminteoidh sibh
▪an suiminteoidh sibh?
▪ní shuiminteoidh sibh
3
suiminteoidh siad
▪an suiminteoidh siad?
▪ní shuiminteoidh siad
PASSIVE
suiminteofar
▪an suiminteofar?
▪ní shuiminteofar
SINGULAR
1
shuiminteoinn
▪an suiminteoinn?
▪ní shuiminteoinn
2
shuiminteofá
▪an suiminteofá?
▪ní shuiminteofá
3
shuiminteodh sé (MASC.)
▪an suiminteodh sé?
▪ní shuiminteodh sé
shuiminteodh sí (FEM.)
▪an suiminteodh sí?
▪ní shuiminteodh sí
PLURAL
1
shuiminteoimis
▪an suiminteoimis?
▪ní shuiminteoimis
shuiminteodh muid
▪an suiminteodh muid?
▪ní shuiminteodh muid
2
shuiminteodh sibh
▪an suiminteodh sibh?
▪ní shuiminteodh sibh
3
shuiminteoidís
▪an suiminteoidís?
▪ní shuiminteoidís
shuiminteodh siad
▪an suiminteodh siad?
▪ní shuiminteodh siad
PASSIVE
shuiminteofaí
▪an suiminteofaí?
▪ní shuiminteofaí
SINGULAR
1
shuimintínn
▪an suimintínn?
▪ní shuimintínn
2
shuimintíteá
▪an suimintíteá?
▪ní shuimintíteá
3
shuimintíodh sé (MASC.)
▪an suimintíodh sé?
▪ní shuimintíodh sé
shuimintíodh sí (FEM.)
▪an suimintíodh sí?
▪ní shuimintíodh sí
PLURAL
1
shuimintímis
▪an suimintímis?
▪ní shuimintímis
shuimintíodh muid
▪an suimintíodh muid?
▪ní shuimintíodh muid
2
shuimintíodh sibh
▪an suimintíodh sibh?
▪ní shuimintíodh sibh
3
shuimintídís
▪an suimintídís?
▪ní shuimintídís
shuimintíodh siad
▪an suimintíodh siad?
▪ní shuimintíodh siad
PASSIVE
shuimintítí
▪an suimintítí?
▪ní shuimintítí
SINGULAR
1
suimintím!
▪ná suimintím!
2
suimintigh!
▪ná suimintigh!
3
suimintíodh sé! (MASC.)
▪ná suimintíodh sé!
suimintíodh sí! (FEM.)
▪ná suimintíodh sí!
PLURAL
1
suimintímis!
▪ná suimintímis!
suimintíodh muid!
▪ná suimintíodh muid!
2
suimintígí!
▪ná suimintígí!
3
suimintídís!
▪ná suimintídís!
suimintíodh siad!
▪ná suimintíodh siad!
PASSIVE
suimintítear!
▪ná suimintítear!
SINGULAR
1
go suimintí mé
▪nár shuimintí mé
2
go suimintí tú
▪nár shuimintí tú
3
go suimintí sé (MASC.)
▪nár shuimintí sé
go suimintí sí (FEM.)
▪nár shuimintí sí
PLURAL
1
go suimintímid
▪nár shuimintímid
go suimintí muid
▪nár shuimintí muid
2
go suimintí sibh
▪nár shuimintí sibh
3
go suimintí siad
▪nár shuimintí siad
PASSIVE
go suimintítear
▪nár shuimintítear
