Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tácla · taicleáil · tulcáil · achtáil · cantáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tácláil

VERB

VERBAL NOUN

tácláil

VERBAL ADJECTIVE

tácláilte

SINGULAR

1
thácláil mé
ar thácláil mé?
níor thácláil mé
2
thácláil tú
ar thácláil tú?
níor thácláil tú
3
thácláil sé (MASC.)
ar thácláil sé?
níor thácláil sé
thácláil sí (FEM.)
ar thácláil sí?
níor thácláil sí

PLURAL

1
tháclálamar
ar tháclálamar?
níor tháclálamar
thácláil muid
ar thácláil muid?
níor thácláil muid
2
thácláil sibh
ar thácláil sibh?
níor thácláil sibh
3
thácláil siad
ar thácláil siad?
níor thácláil siad
thácláladar
ar thácláladar?
níor thácláladar

PASSIVE

tácláladh
ar tácláladh?
níor tácláladh

SINGULAR

1
táclálaim
an dtáclálaim?
ní tháclálaim
2
táclálann tú
an dtáclálann tú?
ní tháclálann tú
3
táclálann sé (MASC.)
an dtáclálann sé?
ní tháclálann sé
táclálann sí (FEM.)
an dtáclálann sí?
ní tháclálann sí

PLURAL

1
táclálaimid
an dtáclálaimid?
ní tháclálaimid
táclálann muid
an dtáclálann muid?
ní tháclálann muid
2
táclálann sibh
an dtáclálann sibh?
ní tháclálann sibh
3
táclálann siad
an dtáclálann siad?
ní tháclálann siad

PASSIVE

tácláiltear
an dtácláiltear?
ní thácláiltear

SINGULAR

1
táclálfaidh mé
an dtáclálfaidh mé?
ní tháclálfaidh mé
2
táclálfaidh tú
an dtáclálfaidh tú?
ní tháclálfaidh tú
3
táclálfaidh sé (MASC.)
an dtáclálfaidh sé?
ní tháclálfaidh sé
táclálfaidh sí (FEM.)
an dtáclálfaidh sí?
ní tháclálfaidh sí

PLURAL

1
táclálfaimid
an dtáclálfaimid?
ní tháclálfaimid
táclálfaidh muid
an dtáclálfaidh muid?
ní tháclálfaidh muid
2
táclálfaidh sibh
an dtáclálfaidh sibh?
ní tháclálfaidh sibh
3
táclálfaidh siad
an dtáclálfaidh siad?
ní tháclálfaidh siad

PASSIVE

táclálfar
an dtáclálfar?
ní tháclálfar

SINGULAR

1
tháclálfainn
an dtáclálfainn?
ní tháclálfainn
2
tháclálfá
an dtáclálfá?
ní tháclálfá
3
tháclálfadh sé (MASC.)
an dtáclálfadh sé?
ní tháclálfadh sé
tháclálfadh sí (FEM.)
an dtáclálfadh sí?
ní tháclálfadh sí

PLURAL

1
tháclálfaimis
an dtáclálfaimis?
ní tháclálfaimis
tháclálfadh muid
an dtáclálfadh muid?
ní tháclálfadh muid
2
tháclálfadh sibh
an dtáclálfadh sibh?
ní tháclálfadh sibh
3
tháclálfaidís
an dtáclálfaidís?
ní tháclálfaidís
tháclálfadh siad
an dtáclálfadh siad?
ní tháclálfadh siad

PASSIVE

tháclálfaí
an dtáclálfaí?
ní tháclálfaí

SINGULAR

1
tháclálainn
an dtáclálainn?
ní tháclálainn
2
thácláilteá
an dtácláilteá?
ní thácláilteá
3
thácláladh sé (MASC.)
an dtácláladh sé?
ní thácláladh sé
thácláladh sí (FEM.)
an dtácláladh sí?
ní thácláladh sí

PLURAL

1
tháclálaimis
an dtáclálaimis?
ní tháclálaimis
thácláladh muid
an dtácláladh muid?
ní thácláladh muid
2
thácláladh sibh
an dtácláladh sibh?
ní thácláladh sibh
3
tháclálaidís
an dtáclálaidís?
ní tháclálaidís
thácláladh siad
an dtácláladh siad?
ní thácláladh siad

PASSIVE

thácláiltí
an dtácláiltí?
ní thácláiltí

SINGULAR

1
táclálaim!
ná táclálaim!
2
tácláil!
ná tácláil!
3
tácláladh sé! (MASC.)
ná tácláladh sé!
tácláladh sí! (FEM.)
ná tácláladh sí!

PLURAL

1
táclálaimis!
ná táclálaimis!
tácláladh muid!
ná tácláladh muid!
2
táclálaigí!
ná táclálaigí!
3
táclálaidís!
ná táclálaidís!
tácláladh siad!
ná tácláladh siad!

PASSIVE

tácláiltear!
ná tácláiltear!

SINGULAR

1
go dtáclála mé
nár tháclála mé
2
go dtáclála tú
nár tháclála tú
3
go dtáclála sé (MASC.)
nár tháclála sé
go dtáclála sí (FEM.)
nár tháclála sí

PLURAL

1
go dtáclálaimid
nár tháclálaimid
go dtáclála muid
nár tháclála muid
2
go dtáclála sibh
nár tháclála sibh
3
go dtáclála siad
nár tháclála siad

PASSIVE

go dtácláiltear
nár thácláiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News