Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tírdhreachtaigh · tírdhreach
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tírdhreachaigh

VERB

VERBAL NOUN

tírdhreachú

VERBAL ADJECTIVE

tírdhreachaithe

SINGULAR

1
thírdhreachaigh mé
ar thírdhreachaigh mé?
níor thírdhreachaigh mé
2
thírdhreachaigh tú
ar thírdhreachaigh tú?
níor thírdhreachaigh tú
3
thírdhreachaigh sé (MASC.)
ar thírdhreachaigh sé?
níor thírdhreachaigh sé
thírdhreachaigh sí (FEM.)
ar thírdhreachaigh sí?
níor thírdhreachaigh sí

PLURAL

1
thírdhreachaíomar
ar thírdhreachaíomar?
níor thírdhreachaíomar
thírdhreachaigh muid
ar thírdhreachaigh muid?
níor thírdhreachaigh muid
2
thírdhreachaigh sibh
ar thírdhreachaigh sibh?
níor thírdhreachaigh sibh
3
thírdhreachaigh siad
ar thírdhreachaigh siad?
níor thírdhreachaigh siad
thírdhreachaíodar
ar thírdhreachaíodar?
níor thírdhreachaíodar

PASSIVE

tírdhreachaíodh
ar tírdhreachaíodh?
níor tírdhreachaíodh

SINGULAR

1
tírdhreachaím
an dtírdhreachaím?
ní thírdhreachaím
2
tírdhreachaíonn tú
an dtírdhreachaíonn tú?
ní thírdhreachaíonn tú
3
tírdhreachaíonn sé (MASC.)
an dtírdhreachaíonn sé?
ní thírdhreachaíonn sé
tírdhreachaíonn sí (FEM.)
an dtírdhreachaíonn sí?
ní thírdhreachaíonn sí

PLURAL

1
tírdhreachaímid
an dtírdhreachaímid?
ní thírdhreachaímid
tírdhreachaíonn muid
an dtírdhreachaíonn muid?
ní thírdhreachaíonn muid
2
tírdhreachaíonn sibh
an dtírdhreachaíonn sibh?
ní thírdhreachaíonn sibh
3
tírdhreachaíonn siad
an dtírdhreachaíonn siad?
ní thírdhreachaíonn siad

PASSIVE

tírdhreachaítear
an dtírdhreachaítear?
ní thírdhreachaítear

SINGULAR

1
tírdhreachóidh mé
an dtírdhreachóidh mé?
ní thírdhreachóidh mé
2
tírdhreachóidh tú
an dtírdhreachóidh tú?
ní thírdhreachóidh tú
3
tírdhreachóidh sé (MASC.)
an dtírdhreachóidh sé?
ní thírdhreachóidh sé
tírdhreachóidh sí (FEM.)
an dtírdhreachóidh sí?
ní thírdhreachóidh sí

PLURAL

1
tírdhreachóimid
an dtírdhreachóimid?
ní thírdhreachóimid
tírdhreachóidh muid
an dtírdhreachóidh muid?
ní thírdhreachóidh muid
2
tírdhreachóidh sibh
an dtírdhreachóidh sibh?
ní thírdhreachóidh sibh
3
tírdhreachóidh siad
an dtírdhreachóidh siad?
ní thírdhreachóidh siad

PASSIVE

tírdhreachófar
an dtírdhreachófar?
ní thírdhreachófar

SINGULAR

1
thírdhreachóinn
an dtírdhreachóinn?
ní thírdhreachóinn
2
thírdhreachófá
an dtírdhreachófá?
ní thírdhreachófá
3
thírdhreachódh sé (MASC.)
an dtírdhreachódh sé?
ní thírdhreachódh sé
thírdhreachódh sí (FEM.)
an dtírdhreachódh sí?
ní thírdhreachódh sí

PLURAL

1
thírdhreachóimis
an dtírdhreachóimis?
ní thírdhreachóimis
thírdhreachódh muid
an dtírdhreachódh muid?
ní thírdhreachódh muid
2
thírdhreachódh sibh
an dtírdhreachódh sibh?
ní thírdhreachódh sibh
3
thírdhreachóidís
an dtírdhreachóidís?
ní thírdhreachóidís
thírdhreachódh siad
an dtírdhreachódh siad?
ní thírdhreachódh siad

PASSIVE

thírdhreachófaí
an dtírdhreachófaí?
ní thírdhreachófaí

SINGULAR

1
thírdhreachaínn
an dtírdhreachaínn?
ní thírdhreachaínn
2
thírdhreachaíteá
an dtírdhreachaíteá?
ní thírdhreachaíteá
3
thírdhreachaíodh sé (MASC.)
an dtírdhreachaíodh sé?
ní thírdhreachaíodh sé
thírdhreachaíodh sí (FEM.)
an dtírdhreachaíodh sí?
ní thírdhreachaíodh sí

PLURAL

1
thírdhreachaímis
an dtírdhreachaímis?
ní thírdhreachaímis
thírdhreachaíodh muid
an dtírdhreachaíodh muid?
ní thírdhreachaíodh muid
2
thírdhreachaíodh sibh
an dtírdhreachaíodh sibh?
ní thírdhreachaíodh sibh
3
thírdhreachaídís
an dtírdhreachaídís?
ní thírdhreachaídís
thírdhreachaíodh siad
an dtírdhreachaíodh siad?
ní thírdhreachaíodh siad

PASSIVE

thírdhreachaítí
an dtírdhreachaítí?
ní thírdhreachaítí

SINGULAR

1
tírdhreachaím!
ná tírdhreachaím!
2
tírdhreachaigh!
ná tírdhreachaigh!
3
tírdhreachaíodh sé! (MASC.)
ná tírdhreachaíodh sé!
tírdhreachaíodh sí! (FEM.)
ná tírdhreachaíodh sí!

PLURAL

1
tírdhreachaímis!
ná tírdhreachaímis!
tírdhreachaíodh muid!
ná tírdhreachaíodh muid!
2
tírdhreachaígí!
ná tírdhreachaígí!
3
tírdhreachaídís!
ná tírdhreachaídís!
tírdhreachaíodh siad!
ná tírdhreachaíodh siad!

PASSIVE

tírdhreachaítear!
ná tírdhreachaítear!

SINGULAR

1
go dtírdhreachaí mé
nár thírdhreachaí mé
2
go dtírdhreachaí tú
nár thírdhreachaí tú
3
go dtírdhreachaí sé (MASC.)
nár thírdhreachaí sé
go dtírdhreachaí sí (FEM.)
nár thírdhreachaí sí

PLURAL

1
go dtírdhreachaímid
nár thírdhreachaímid
go dtírdhreachaí muid
nár thírdhreachaí muid
2
go dtírdhreachaí sibh
nár thírdhreachaí sibh
3
go dtírdhreachaí siad
nár thírdhreachaí siad

PASSIVE

go dtírdhreachaítear
nár thírdhreachaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News