SINGULAR
1
thairis mé
▪ar thairis mé?
▪níor thairis mé
2
thairis tú
▪ar thairis tú?
▪níor thairis tú
3
thairis sé (MASC.)
▪ar thairis sé?
▪níor thairis sé
thairis sí (FEM.)
▪ar thairis sí?
▪níor thairis sí
PLURAL
1
thairiseamar
▪ar thairiseamar?
▪níor thairiseamar
thairis muid
▪ar thairis muid?
▪níor thairis muid
2
thairis sibh
▪ar thairis sibh?
▪níor thairis sibh
3
thairis siad
▪ar thairis siad?
▪níor thairis siad
thairiseadar
▪ar thairiseadar?
▪níor thairiseadar
PASSIVE
tairiseadh
▪ar tairiseadh?
▪níor tairiseadh
SINGULAR
1
tairisim
▪an dtairisim?
▪ní thairisim
2
tairiseann tú
▪an dtairiseann tú?
▪ní thairiseann tú
3
tairiseann sé (MASC.)
▪an dtairiseann sé?
▪ní thairiseann sé
tairiseann sí (FEM.)
▪an dtairiseann sí?
▪ní thairiseann sí
PLURAL
1
tairisimid
▪an dtairisimid?
▪ní thairisimid
tairiseann muid
▪an dtairiseann muid?
▪ní thairiseann muid
2
tairiseann sibh
▪an dtairiseann sibh?
▪ní thairiseann sibh
3
tairiseann siad
▪an dtairiseann siad?
▪ní thairiseann siad
PASSIVE
tairistear
▪an dtairistear?
▪ní thairistear
SINGULAR
1
tairisfidh mé
▪an dtairisfidh mé?
▪ní thairisfidh mé
2
tairisfidh tú
▪an dtairisfidh tú?
▪ní thairisfidh tú
3
tairisfidh sé (MASC.)
▪an dtairisfidh sé?
▪ní thairisfidh sé
tairisfidh sí (FEM.)
▪an dtairisfidh sí?
▪ní thairisfidh sí
PLURAL
1
tairisfimid
▪an dtairisfimid?
▪ní thairisfimid
tairisfidh muid
▪an dtairisfidh muid?
▪ní thairisfidh muid
2
tairisfidh sibh
▪an dtairisfidh sibh?
▪ní thairisfidh sibh
3
tairisfidh siad
▪an dtairisfidh siad?
▪ní thairisfidh siad
PASSIVE
tairisfear
▪an dtairisfear?
▪ní thairisfear
SINGULAR
1
thairisfinn
▪an dtairisfinn?
▪ní thairisfinn
2
thairisfeá
▪an dtairisfeá?
▪ní thairisfeá
3
thairisfeadh sé (MASC.)
▪an dtairisfeadh sé?
▪ní thairisfeadh sé
thairisfeadh sí (FEM.)
▪an dtairisfeadh sí?
▪ní thairisfeadh sí
PLURAL
1
thairisfimis
▪an dtairisfimis?
▪ní thairisfimis
thairisfeadh muid
▪an dtairisfeadh muid?
▪ní thairisfeadh muid
2
thairisfeadh sibh
▪an dtairisfeadh sibh?
▪ní thairisfeadh sibh
3
thairisfidís
▪an dtairisfidís?
▪ní thairisfidís
thairisfeadh siad
▪an dtairisfeadh siad?
▪ní thairisfeadh siad
PASSIVE
thairisfí
▪an dtairisfí?
▪ní thairisfí
SINGULAR
1
thairisinn
▪an dtairisinn?
▪ní thairisinn
2
thairisteá
▪an dtairisteá?
▪ní thairisteá
3
thairiseadh sé (MASC.)
▪an dtairiseadh sé?
▪ní thairiseadh sé
thairiseadh sí (FEM.)
▪an dtairiseadh sí?
▪ní thairiseadh sí
PLURAL
1
thairisimis
▪an dtairisimis?
▪ní thairisimis
thairiseadh muid
▪an dtairiseadh muid?
▪ní thairiseadh muid
2
thairiseadh sibh
▪an dtairiseadh sibh?
▪ní thairiseadh sibh
3
thairisidís
▪an dtairisidís?
▪ní thairisidís
thairiseadh siad
▪an dtairiseadh siad?
▪ní thairiseadh siad
PASSIVE
thairistí
▪an dtairistí?
▪ní thairistí
SINGULAR
1
tairisim!
▪ná tairisim!
3
tairiseadh sé! (MASC.)
▪ná tairiseadh sé!
tairiseadh sí! (FEM.)
▪ná tairiseadh sí!
PLURAL
1
tairisimis!
▪ná tairisimis!
tairiseadh muid!
▪ná tairiseadh muid!
2
tairisigí!
▪ná tairisigí!
3
tairisidís!
▪ná tairisidís!
tairiseadh siad!
▪ná tairiseadh siad!
PASSIVE
tairistear!
▪ná tairistear!
SINGULAR
1
go dtairise mé
▪nár thairise mé
2
go dtairise tú
▪nár thairise tú
3
go dtairise sé (MASC.)
▪nár thairise sé
go dtairise sí (FEM.)
▪nár thairise sí
PLURAL
1
go dtairisimid
▪nár thairisimid
go dtairise muid
▪nár thairise muid
2
go dtairise sibh
▪nár thairise sibh
3
go dtairise siad
▪nár thairise siad
PASSIVE
go dtairistear
▪nár thairistear