Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: trébhliantóg · tríbhliantóg
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

trébhliantaigh

VERB

VERBAL NOUN

trébhliantú

VERBAL ADJECTIVE

trébhliantaithe

SINGULAR

1
thrébhliantaigh mé
ar thrébhliantaigh mé?
níor thrébhliantaigh mé
2
thrébhliantaigh tú
ar thrébhliantaigh tú?
níor thrébhliantaigh tú
3
thrébhliantaigh sé (MASC.)
ar thrébhliantaigh sé?
níor thrébhliantaigh sé
thrébhliantaigh sí (FEM.)
ar thrébhliantaigh sí?
níor thrébhliantaigh sí

PLURAL

1
thrébhliantaíomar
ar thrébhliantaíomar?
níor thrébhliantaíomar
thrébhliantaigh muid
ar thrébhliantaigh muid?
níor thrébhliantaigh muid
2
thrébhliantaigh sibh
ar thrébhliantaigh sibh?
níor thrébhliantaigh sibh
3
thrébhliantaigh siad
ar thrébhliantaigh siad?
níor thrébhliantaigh siad
thrébhliantaíodar
ar thrébhliantaíodar?
níor thrébhliantaíodar

PASSIVE

trébhliantaíodh
ar trébhliantaíodh?
níor trébhliantaíodh

SINGULAR

1
trébhliantaím
an dtrébhliantaím?
ní thrébhliantaím
2
trébhliantaíonn tú
an dtrébhliantaíonn tú?
ní thrébhliantaíonn tú
3
trébhliantaíonn sé (MASC.)
an dtrébhliantaíonn sé?
ní thrébhliantaíonn sé
trébhliantaíonn sí (FEM.)
an dtrébhliantaíonn sí?
ní thrébhliantaíonn sí

PLURAL

1
trébhliantaímid
an dtrébhliantaímid?
ní thrébhliantaímid
trébhliantaíonn muid
an dtrébhliantaíonn muid?
ní thrébhliantaíonn muid
2
trébhliantaíonn sibh
an dtrébhliantaíonn sibh?
ní thrébhliantaíonn sibh
3
trébhliantaíonn siad
an dtrébhliantaíonn siad?
ní thrébhliantaíonn siad

PASSIVE

trébhliantaítear
an dtrébhliantaítear?
ní thrébhliantaítear

SINGULAR

1
trébhliantóidh mé
an dtrébhliantóidh mé?
ní thrébhliantóidh mé
2
trébhliantóidh tú
an dtrébhliantóidh tú?
ní thrébhliantóidh tú
3
trébhliantóidh sé (MASC.)
an dtrébhliantóidh sé?
ní thrébhliantóidh sé
trébhliantóidh sí (FEM.)
an dtrébhliantóidh sí?
ní thrébhliantóidh sí

PLURAL

1
trébhliantóimid
an dtrébhliantóimid?
ní thrébhliantóimid
trébhliantóidh muid
an dtrébhliantóidh muid?
ní thrébhliantóidh muid
2
trébhliantóidh sibh
an dtrébhliantóidh sibh?
ní thrébhliantóidh sibh
3
trébhliantóidh siad
an dtrébhliantóidh siad?
ní thrébhliantóidh siad

PASSIVE

trébhliantófar
an dtrébhliantófar?
ní thrébhliantófar

SINGULAR

1
thrébhliantóinn
an dtrébhliantóinn?
ní thrébhliantóinn
2
thrébhliantófá
an dtrébhliantófá?
ní thrébhliantófá
3
thrébhliantódh sé (MASC.)
an dtrébhliantódh sé?
ní thrébhliantódh sé
thrébhliantódh sí (FEM.)
an dtrébhliantódh sí?
ní thrébhliantódh sí

PLURAL

1
thrébhliantóimis
an dtrébhliantóimis?
ní thrébhliantóimis
thrébhliantódh muid
an dtrébhliantódh muid?
ní thrébhliantódh muid
2
thrébhliantódh sibh
an dtrébhliantódh sibh?
ní thrébhliantódh sibh
3
thrébhliantóidís
an dtrébhliantóidís?
ní thrébhliantóidís
thrébhliantódh siad
an dtrébhliantódh siad?
ní thrébhliantódh siad

PASSIVE

thrébhliantófaí
an dtrébhliantófaí?
ní thrébhliantófaí

SINGULAR

1
thrébhliantaínn
an dtrébhliantaínn?
ní thrébhliantaínn
2
thrébhliantaíteá
an dtrébhliantaíteá?
ní thrébhliantaíteá
3
thrébhliantaíodh sé (MASC.)
an dtrébhliantaíodh sé?
ní thrébhliantaíodh sé
thrébhliantaíodh sí (FEM.)
an dtrébhliantaíodh sí?
ní thrébhliantaíodh sí

PLURAL

1
thrébhliantaímis
an dtrébhliantaímis?
ní thrébhliantaímis
thrébhliantaíodh muid
an dtrébhliantaíodh muid?
ní thrébhliantaíodh muid
2
thrébhliantaíodh sibh
an dtrébhliantaíodh sibh?
ní thrébhliantaíodh sibh
3
thrébhliantaídís
an dtrébhliantaídís?
ní thrébhliantaídís
thrébhliantaíodh siad
an dtrébhliantaíodh siad?
ní thrébhliantaíodh siad

PASSIVE

thrébhliantaítí
an dtrébhliantaítí?
ní thrébhliantaítí

SINGULAR

1
trébhliantaím!
ná trébhliantaím!
2
trébhliantaigh!
ná trébhliantaigh!
3
trébhliantaíodh sé! (MASC.)
ná trébhliantaíodh sé!
trébhliantaíodh sí! (FEM.)
ná trébhliantaíodh sí!

PLURAL

1
trébhliantaímis!
ná trébhliantaímis!
trébhliantaíodh muid!
ná trébhliantaíodh muid!
2
trébhliantaígí!
ná trébhliantaígí!
3
trébhliantaídís!
ná trébhliantaídís!
trébhliantaíodh siad!
ná trébhliantaíodh siad!

PASSIVE

trébhliantaítear!
ná trébhliantaítear!

SINGULAR

1
go dtrébhliantaí mé
nár thrébhliantaí mé
2
go dtrébhliantaí tú
nár thrébhliantaí tú
3
go dtrébhliantaí sé (MASC.)
nár thrébhliantaí sé
go dtrébhliantaí sí (FEM.)
nár thrébhliantaí sí

PLURAL

1
go dtrébhliantaímid
nár thrébhliantaímid
go dtrébhliantaí muid
nár thrébhliantaí muid
2
go dtrébhliantaí sibh
nár thrébhliantaí sibh
3
go dtrébhliantaí siad
nár thrébhliantaí siad

PASSIVE

go dtrébhliantaítear
nár thrébhliantaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News