Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tarfhoirmiú
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

trasfhoirmigh

VERB

VERBAL NOUN

trasfhoirmiú

VERBAL ADJECTIVE

trasfhoirmithe

SINGULAR

1
thrasfhoirmigh mé
ar thrasfhoirmigh mé?
níor thrasfhoirmigh mé
2
thrasfhoirmigh tú
ar thrasfhoirmigh tú?
níor thrasfhoirmigh tú
3
thrasfhoirmigh sé (MASC.)
ar thrasfhoirmigh sé?
níor thrasfhoirmigh sé
thrasfhoirmigh sí (FEM.)
ar thrasfhoirmigh sí?
níor thrasfhoirmigh sí

PLURAL

1
thrasfhoirmíomar
ar thrasfhoirmíomar?
níor thrasfhoirmíomar
thrasfhoirmigh muid
ar thrasfhoirmigh muid?
níor thrasfhoirmigh muid
2
thrasfhoirmigh sibh
ar thrasfhoirmigh sibh?
níor thrasfhoirmigh sibh
3
thrasfhoirmigh siad
ar thrasfhoirmigh siad?
níor thrasfhoirmigh siad
thrasfhoirmíodar
ar thrasfhoirmíodar?
níor thrasfhoirmíodar

PASSIVE

trasfhoirmíodh
ar trasfhoirmíodh?
níor trasfhoirmíodh

SINGULAR

1
trasfhoirmím
an dtrasfhoirmím?
ní thrasfhoirmím
2
trasfhoirmíonn tú
an dtrasfhoirmíonn tú?
ní thrasfhoirmíonn tú
3
trasfhoirmíonn sé (MASC.)
an dtrasfhoirmíonn sé?
ní thrasfhoirmíonn sé
trasfhoirmíonn sí (FEM.)
an dtrasfhoirmíonn sí?
ní thrasfhoirmíonn sí

PLURAL

1
trasfhoirmímid
an dtrasfhoirmímid?
ní thrasfhoirmímid
trasfhoirmíonn muid
an dtrasfhoirmíonn muid?
ní thrasfhoirmíonn muid
2
trasfhoirmíonn sibh
an dtrasfhoirmíonn sibh?
ní thrasfhoirmíonn sibh
3
trasfhoirmíonn siad
an dtrasfhoirmíonn siad?
ní thrasfhoirmíonn siad

PASSIVE

trasfhoirmítear
an dtrasfhoirmítear?
ní thrasfhoirmítear

SINGULAR

1
trasfhoirmeoidh mé
an dtrasfhoirmeoidh mé?
ní thrasfhoirmeoidh mé
2
trasfhoirmeoidh tú
an dtrasfhoirmeoidh tú?
ní thrasfhoirmeoidh tú
3
trasfhoirmeoidh sé (MASC.)
an dtrasfhoirmeoidh sé?
ní thrasfhoirmeoidh sé
trasfhoirmeoidh sí (FEM.)
an dtrasfhoirmeoidh sí?
ní thrasfhoirmeoidh sí

PLURAL

1
trasfhoirmeoimid
an dtrasfhoirmeoimid?
ní thrasfhoirmeoimid
trasfhoirmeoidh muid
an dtrasfhoirmeoidh muid?
ní thrasfhoirmeoidh muid
2
trasfhoirmeoidh sibh
an dtrasfhoirmeoidh sibh?
ní thrasfhoirmeoidh sibh
3
trasfhoirmeoidh siad
an dtrasfhoirmeoidh siad?
ní thrasfhoirmeoidh siad

PASSIVE

trasfhoirmeofar
an dtrasfhoirmeofar?
ní thrasfhoirmeofar

SINGULAR

1
thrasfhoirmeoinn
an dtrasfhoirmeoinn?
ní thrasfhoirmeoinn
2
thrasfhoirmeofá
an dtrasfhoirmeofá?
ní thrasfhoirmeofá
3
thrasfhoirmeodh sé (MASC.)
an dtrasfhoirmeodh sé?
ní thrasfhoirmeodh sé
thrasfhoirmeodh sí (FEM.)
an dtrasfhoirmeodh sí?
ní thrasfhoirmeodh sí

PLURAL

1
thrasfhoirmeoimis
an dtrasfhoirmeoimis?
ní thrasfhoirmeoimis
thrasfhoirmeodh muid
an dtrasfhoirmeodh muid?
ní thrasfhoirmeodh muid
2
thrasfhoirmeodh sibh
an dtrasfhoirmeodh sibh?
ní thrasfhoirmeodh sibh
3
thrasfhoirmeoidís
an dtrasfhoirmeoidís?
ní thrasfhoirmeoidís
thrasfhoirmeodh siad
an dtrasfhoirmeodh siad?
ní thrasfhoirmeodh siad

PASSIVE

thrasfhoirmeofaí
an dtrasfhoirmeofaí?
ní thrasfhoirmeofaí

SINGULAR

1
thrasfhoirmínn
an dtrasfhoirmínn?
ní thrasfhoirmínn
2
thrasfhoirmíteá
an dtrasfhoirmíteá?
ní thrasfhoirmíteá
3
thrasfhoirmíodh sé (MASC.)
an dtrasfhoirmíodh sé?
ní thrasfhoirmíodh sé
thrasfhoirmíodh sí (FEM.)
an dtrasfhoirmíodh sí?
ní thrasfhoirmíodh sí

PLURAL

1
thrasfhoirmímis
an dtrasfhoirmímis?
ní thrasfhoirmímis
thrasfhoirmíodh muid
an dtrasfhoirmíodh muid?
ní thrasfhoirmíodh muid
2
thrasfhoirmíodh sibh
an dtrasfhoirmíodh sibh?
ní thrasfhoirmíodh sibh
3
thrasfhoirmídís
an dtrasfhoirmídís?
ní thrasfhoirmídís
thrasfhoirmíodh siad
an dtrasfhoirmíodh siad?
ní thrasfhoirmíodh siad

PASSIVE

thrasfhoirmítí
an dtrasfhoirmítí?
ní thrasfhoirmítí

SINGULAR

1
trasfhoirmím!
ná trasfhoirmím!
2
trasfhoirmigh!
ná trasfhoirmigh!
3
trasfhoirmíodh sé! (MASC.)
ná trasfhoirmíodh sé!
trasfhoirmíodh sí! (FEM.)
ná trasfhoirmíodh sí!

PLURAL

1
trasfhoirmímis!
ná trasfhoirmímis!
trasfhoirmíodh muid!
ná trasfhoirmíodh muid!
2
trasfhoirmígí!
ná trasfhoirmígí!
3
trasfhoirmídís!
ná trasfhoirmídís!
trasfhoirmíodh siad!
ná trasfhoirmíodh siad!

PASSIVE

trasfhoirmítear!
ná trasfhoirmítear!

SINGULAR

1
go dtrasfhoirmí mé
nár thrasfhoirmí mé
2
go dtrasfhoirmí tú
nár thrasfhoirmí tú
3
go dtrasfhoirmí sé (MASC.)
nár thrasfhoirmí sé
go dtrasfhoirmí sí (FEM.)
nár thrasfhoirmí sí

PLURAL

1
go dtrasfhoirmímid
nár thrasfhoirmímid
go dtrasfhoirmí muid
nár thrasfhoirmí muid
2
go dtrasfhoirmí sibh
nár thrasfhoirmí sibh
3
go dtrasfhoirmí siad
nár thrasfhoirmí siad

PASSIVE

go dtrasfhoirmítear
nár thrasfhoirmítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News