Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tíolaic · tionlaic · Altaic · ataoi · atriail
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

atíolaic

VERB

VERBAL NOUN

atíolacadh

VERBAL ADJECTIVE

atíolactha

SINGULAR

1
d'atíolaic mé
ar atíolaic mé?
níor atíolaic mé
2
d'atíolaic tú
ar atíolaic tú?
níor atíolaic tú
3
d'atíolaic sé (MASC.)
ar atíolaic sé?
níor atíolaic sé
d'atíolaic sí (FEM.)
ar atíolaic sí?
níor atíolaic sí

PLURAL

1
d'atíolacamar
ar atíolacamar?
níor atíolacamar
d'atíolaic muid
ar atíolaic muid?
níor atíolaic muid
2
d'atíolaic sibh
ar atíolaic sibh?
níor atíolaic sibh
3
d'atíolaic siad
ar atíolaic siad?
níor atíolaic siad
d'atíolacadar
ar atíolacadar?
níor atíolacadar

PASSIVE

atíolacadh
ar atíolacadh?
níor atíolacadh

SINGULAR

1
atíolacaim
an atíolacaim?
ní atíolacaim
2
atíolacann tú
an atíolacann tú?
ní atíolacann tú
3
atíolacann sé (MASC.)
an atíolacann sé?
ní atíolacann sé
atíolacann sí (FEM.)
an atíolacann sí?
ní atíolacann sí

PLURAL

1
atíolacaimid
an atíolacaimid?
ní atíolacaimid
atíolacann muid
an atíolacann muid?
ní atíolacann muid
2
atíolacann sibh
an atíolacann sibh?
ní atíolacann sibh
3
atíolacann siad
an atíolacann siad?
ní atíolacann siad

PASSIVE

atíolactar
an atíolactar?
ní atíolactar

SINGULAR

1
atíolacfaidh mé
an atíolacfaidh mé?
ní atíolacfaidh mé
2
atíolacfaidh tú
an atíolacfaidh tú?
ní atíolacfaidh tú
3
atíolacfaidh sé (MASC.)
an atíolacfaidh sé?
ní atíolacfaidh sé
atíolacfaidh sí (FEM.)
an atíolacfaidh sí?
ní atíolacfaidh sí

PLURAL

1
atíolacfaimid
an atíolacfaimid?
ní atíolacfaimid
atíolacfaidh muid
an atíolacfaidh muid?
ní atíolacfaidh muid
2
atíolacfaidh sibh
an atíolacfaidh sibh?
ní atíolacfaidh sibh
3
atíolacfaidh siad
an atíolacfaidh siad?
ní atíolacfaidh siad

PASSIVE

atíolacfar
an atíolacfar?
ní atíolacfar

SINGULAR

1
d'atíolacfainn
an atíolacfainn?
ní atíolacfainn
2
d'atíolacfá
an atíolacfá?
ní atíolacfá
3
d'atíolacfadh sé (MASC.)
an atíolacfadh sé?
ní atíolacfadh sé
d'atíolacfadh sí (FEM.)
an atíolacfadh sí?
ní atíolacfadh sí

PLURAL

1
d'atíolacfaimis
an atíolacfaimis?
ní atíolacfaimis
d'atíolacfadh muid
an atíolacfadh muid?
ní atíolacfadh muid
2
d'atíolacfadh sibh
an atíolacfadh sibh?
ní atíolacfadh sibh
3
d'atíolacfaidís
an atíolacfaidís?
ní atíolacfaidís
d'atíolacfadh siad
an atíolacfadh siad?
ní atíolacfadh siad

PASSIVE

d'atíolacfaí
an atíolacfaí?
ní atíolacfaí

SINGULAR

1
d'atíolacainn
an atíolacainn?
ní atíolacainn
2
d'atíolactá
an atíolactá?
ní atíolactá
3
d'atíolacadh sé (MASC.)
an atíolacadh sé?
ní atíolacadh sé
d'atíolacadh sí (FEM.)
an atíolacadh sí?
ní atíolacadh sí

PLURAL

1
d'atíolacaimis
an atíolacaimis?
ní atíolacaimis
d'atíolacadh muid
an atíolacadh muid?
ní atíolacadh muid
2
d'atíolacadh sibh
an atíolacadh sibh?
ní atíolacadh sibh
3
d'atíolacaidís
an atíolacaidís?
ní atíolacaidís
d'atíolacadh siad
an atíolacadh siad?
ní atíolacadh siad

PASSIVE

d'atíolactaí
an atíolactaí?
ní atíolactaí

SINGULAR

1
atíolacaim!
ná hatíolacaim!
2
atíolaic!
ná hatíolaic!
3
atíolacadh sé! (MASC.)
ná hatíolacadh sé!
atíolacadh sí! (FEM.)
ná hatíolacadh sí!

PLURAL

1
atíolacaimis!
ná hatíolacaimis!
atíolacadh muid!
ná hatíolacadh muid!
2
atíolacaigí!
ná hatíolacaigí!
3
atíolacaidís!
ná hatíolacaidís!
atíolacadh siad!
ná hatíolacadh siad!

PASSIVE

atíolactar!
ná hatíolactar!

SINGULAR

1
go n-atíolaca mé
nár atíolaca mé
2
go n-atíolaca tú
nár atíolaca tú
3
go n-atíolaca sé (MASC.)
nár atíolaca sé
go n-atíolaca sí (FEM.)
nár atíolaca sí

PLURAL

1
go n-atíolacaimid
nár atíolacaimid
go n-atíolaca muid
nár atíolaca muid
2
go n-atíolaca sibh
nár atíolaca sibh
3
go n-atíolaca siad
nár atíolaca siad

PASSIVE

go n-atíolactar
nár atíolactar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News