Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: atíolaic · tionlaic · tiocair · tíopáil · caoilic
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tíolaic

VERB

VERBAL NOUN

tíolacadh

VERBAL ADJECTIVE

tíolactha

SINGULAR

1
thíolaic mé
ar thíolaic mé?
níor thíolaic mé
2
thíolaic tú
ar thíolaic tú?
níor thíolaic tú
3
thíolaic sé (MASC.)
ar thíolaic sé?
níor thíolaic sé
thíolaic sí (FEM.)
ar thíolaic sí?
níor thíolaic sí

PLURAL

1
thíolacamar
ar thíolacamar?
níor thíolacamar
thíolaic muid
ar thíolaic muid?
níor thíolaic muid
2
thíolaic sibh
ar thíolaic sibh?
níor thíolaic sibh
3
thíolaic siad
ar thíolaic siad?
níor thíolaic siad
thíolacadar
ar thíolacadar?
níor thíolacadar

PASSIVE

tíolacadh
ar tíolacadh?
níor tíolacadh

SINGULAR

1
tíolacaim
an dtíolacaim?
ní thíolacaim
2
tíolacann tú
an dtíolacann tú?
ní thíolacann tú
3
tíolacann sé (MASC.)
an dtíolacann sé?
ní thíolacann sé
tíolacann sí (FEM.)
an dtíolacann sí?
ní thíolacann sí

PLURAL

1
tíolacaimid
an dtíolacaimid?
ní thíolacaimid
tíolacann muid
an dtíolacann muid?
ní thíolacann muid
2
tíolacann sibh
an dtíolacann sibh?
ní thíolacann sibh
3
tíolacann siad
an dtíolacann siad?
ní thíolacann siad

PASSIVE

tíolactar
an dtíolactar?
ní thíolactar

SINGULAR

1
tíolacfaidh mé
an dtíolacfaidh mé?
ní thíolacfaidh mé
2
tíolacfaidh tú
an dtíolacfaidh tú?
ní thíolacfaidh tú
3
tíolacfaidh sé (MASC.)
an dtíolacfaidh sé?
ní thíolacfaidh sé
tíolacfaidh sí (FEM.)
an dtíolacfaidh sí?
ní thíolacfaidh sí

PLURAL

1
tíolacfaimid
an dtíolacfaimid?
ní thíolacfaimid
tíolacfaidh muid
an dtíolacfaidh muid?
ní thíolacfaidh muid
2
tíolacfaidh sibh
an dtíolacfaidh sibh?
ní thíolacfaidh sibh
3
tíolacfaidh siad
an dtíolacfaidh siad?
ní thíolacfaidh siad

PASSIVE

tíolacfar
an dtíolacfar?
ní thíolacfar

SINGULAR

1
thíolacfainn
an dtíolacfainn?
ní thíolacfainn
2
thíolacfá
an dtíolacfá?
ní thíolacfá
3
thíolacfadh sé (MASC.)
an dtíolacfadh sé?
ní thíolacfadh sé
thíolacfadh sí (FEM.)
an dtíolacfadh sí?
ní thíolacfadh sí

PLURAL

1
thíolacfaimis
an dtíolacfaimis?
ní thíolacfaimis
thíolacfadh muid
an dtíolacfadh muid?
ní thíolacfadh muid
2
thíolacfadh sibh
an dtíolacfadh sibh?
ní thíolacfadh sibh
3
thíolacfaidís
an dtíolacfaidís?
ní thíolacfaidís
thíolacfadh siad
an dtíolacfadh siad?
ní thíolacfadh siad

PASSIVE

thíolacfaí
an dtíolacfaí?
ní thíolacfaí

SINGULAR

1
thíolacainn
an dtíolacainn?
ní thíolacainn
2
thíolactá
an dtíolactá?
ní thíolactá
3
thíolacadh sé (MASC.)
an dtíolacadh sé?
ní thíolacadh sé
thíolacadh sí (FEM.)
an dtíolacadh sí?
ní thíolacadh sí

PLURAL

1
thíolacaimis
an dtíolacaimis?
ní thíolacaimis
thíolacadh muid
an dtíolacadh muid?
ní thíolacadh muid
2
thíolacadh sibh
an dtíolacadh sibh?
ní thíolacadh sibh
3
thíolacaidís
an dtíolacaidís?
ní thíolacaidís
thíolacadh siad
an dtíolacadh siad?
ní thíolacadh siad

PASSIVE

thíolactaí
an dtíolactaí?
ní thíolactaí

SINGULAR

1
tíolacaim!
ná tíolacaim!
2
tíolaic!
ná tíolaic!
3
tíolacadh sé! (MASC.)
ná tíolacadh sé!
tíolacadh sí! (FEM.)
ná tíolacadh sí!

PLURAL

1
tíolacaimis!
ná tíolacaimis!
tíolacadh muid!
ná tíolacadh muid!
2
tíolacaigí!
ná tíolacaigí!
3
tíolacaidís!
ná tíolacaidís!
tíolacadh siad!
ná tíolacadh siad!

PASSIVE

tíolactar!
ná tíolactar!

SINGULAR

1
go dtíolaca mé
nár thíolaca mé
2
go dtíolaca tú
nár thíolaca tú
3
go dtíolaca sé (MASC.)
nár thíolaca sé
go dtíolaca sí (FEM.)
nár thíolaca sí

PLURAL

1
go dtíolacaimid
nár thíolacaimid
go dtíolaca muid
nár thíolaca muid
2
go dtíolaca sibh
nár thíolaca sibh
3
go dtíolaca siad
nár thíolaca siad

PASSIVE

go dtíolactar
nár thíolactar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News