Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: tiomain · iomáin · tiomáint · iomáint · iomán
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tiomáin

VERB

VERBAL NOUN

tiomáint

VERBAL ADJECTIVE

tiomáinte

SINGULAR

1
thiomáin mé
ar thiomáin mé?
níor thiomáin mé
2
thiomáin tú
ar thiomáin tú?
níor thiomáin tú
3
thiomáin sé (MASC.)
ar thiomáin sé?
níor thiomáin sé
thiomáin sí (FEM.)
ar thiomáin sí?
níor thiomáin sí

PLURAL

1
thiomáineamar
ar thiomáineamar?
níor thiomáineamar
thiomáin muid
ar thiomáin muid?
níor thiomáin muid
2
thiomáin sibh
ar thiomáin sibh?
níor thiomáin sibh
3
thiomáin siad
ar thiomáin siad?
níor thiomáin siad
thiomáineadar
ar thiomáineadar?
níor thiomáineadar

PASSIVE

tiomáineadh
ar tiomáineadh?
níor tiomáineadh

SINGULAR

1
tiomáinim
an dtiomáinim?
ní thiomáinim
2
tiomáineann tú
an dtiomáineann tú?
ní thiomáineann tú
3
tiomáineann sé (MASC.)
an dtiomáineann sé?
ní thiomáineann sé
tiomáineann sí (FEM.)
an dtiomáineann sí?
ní thiomáineann sí

PLURAL

1
tiomáinimid
an dtiomáinimid?
ní thiomáinimid
tiomáineann muid
an dtiomáineann muid?
ní thiomáineann muid
2
tiomáineann sibh
an dtiomáineann sibh?
ní thiomáineann sibh
3
tiomáineann siad
an dtiomáineann siad?
ní thiomáineann siad

PASSIVE

tiomáintear
an dtiomáintear?
ní thiomáintear

SINGULAR

1
tiomáinfidh mé
an dtiomáinfidh mé?
ní thiomáinfidh mé
2
tiomáinfidh tú
an dtiomáinfidh tú?
ní thiomáinfidh tú
3
tiomáinfidh sé (MASC.)
an dtiomáinfidh sé?
ní thiomáinfidh sé
tiomáinfidh sí (FEM.)
an dtiomáinfidh sí?
ní thiomáinfidh sí

PLURAL

1
tiomáinfimid
an dtiomáinfimid?
ní thiomáinfimid
tiomáinfidh muid
an dtiomáinfidh muid?
ní thiomáinfidh muid
2
tiomáinfidh sibh
an dtiomáinfidh sibh?
ní thiomáinfidh sibh
3
tiomáinfidh siad
an dtiomáinfidh siad?
ní thiomáinfidh siad

PASSIVE

tiomáinfear
an dtiomáinfear?
ní thiomáinfear

SINGULAR

1
thiomáinfinn
an dtiomáinfinn?
ní thiomáinfinn
2
thiomáinfeá
an dtiomáinfeá?
ní thiomáinfeá
3
thiomáinfeadh sé (MASC.)
an dtiomáinfeadh sé?
ní thiomáinfeadh sé
thiomáinfeadh sí (FEM.)
an dtiomáinfeadh sí?
ní thiomáinfeadh sí

PLURAL

1
thiomáinfimis
an dtiomáinfimis?
ní thiomáinfimis
thiomáinfeadh muid
an dtiomáinfeadh muid?
ní thiomáinfeadh muid
2
thiomáinfeadh sibh
an dtiomáinfeadh sibh?
ní thiomáinfeadh sibh
3
thiomáinfidís
an dtiomáinfidís?
ní thiomáinfidís
thiomáinfeadh siad
an dtiomáinfeadh siad?
ní thiomáinfeadh siad

PASSIVE

thiomáinfí
an dtiomáinfí?
ní thiomáinfí

SINGULAR

1
thiomáininn
an dtiomáininn?
ní thiomáininn
2
thiomáinteá
an dtiomáinteá?
ní thiomáinteá
3
thiomáineadh sé (MASC.)
an dtiomáineadh sé?
ní thiomáineadh sé
thiomáineadh sí (FEM.)
an dtiomáineadh sí?
ní thiomáineadh sí

PLURAL

1
thiomáinimis
an dtiomáinimis?
ní thiomáinimis
thiomáineadh muid
an dtiomáineadh muid?
ní thiomáineadh muid
2
thiomáineadh sibh
an dtiomáineadh sibh?
ní thiomáineadh sibh
3
thiomáinidís
an dtiomáinidís?
ní thiomáinidís
thiomáineadh siad
an dtiomáineadh siad?
ní thiomáineadh siad

PASSIVE

thiomáintí
an dtiomáintí?
ní thiomáintí

SINGULAR

1
tiomáinim!
ná tiomáinim!
2
tiomáin!
ná tiomáin!
3
tiomáineadh sé! (MASC.)
ná tiomáineadh sé!
tiomáineadh sí! (FEM.)
ná tiomáineadh sí!

PLURAL

1
tiomáinimis!
ná tiomáinimis!
tiomáineadh muid!
ná tiomáineadh muid!
2
tiomáinigí!
ná tiomáinigí!
3
tiomáinidís!
ná tiomáinidís!
tiomáineadh siad!
ná tiomáineadh siad!

PASSIVE

tiomáintear!
ná tiomáintear!

SINGULAR

1
go dtiomáine mé
nár thiomáine mé
2
go dtiomáine tú
nár thiomáine tú
3
go dtiomáine sé (MASC.)
nár thiomáine sé
go dtiomáine sí (FEM.)
nár thiomáine sí

PLURAL

1
go dtiomáinimid
nár thiomáinimid
go dtiomáine muid
nár thiomáine muid
2
go dtiomáine sibh
nár thiomáine sibh
3
go dtiomáine siad
nár thiomáine siad

PASSIVE

go dtiomáintear
nár thiomáintear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News