VERBAL NOUN
tiomargadh
VERBAL ADJECTIVE
tiomargtha
SINGULAR
1
thiomairg mé
▪ar thiomairg mé?
▪níor thiomairg mé
2
thiomairg tú
▪ar thiomairg tú?
▪níor thiomairg tú
3
thiomairg sé (MASC.)
▪ar thiomairg sé?
▪níor thiomairg sé
thiomairg sí (FEM.)
▪ar thiomairg sí?
▪níor thiomairg sí
PLURAL
1
thiomargamar
▪ar thiomargamar?
▪níor thiomargamar
thiomairg muid
▪ar thiomairg muid?
▪níor thiomairg muid
2
thiomairg sibh
▪ar thiomairg sibh?
▪níor thiomairg sibh
3
thiomairg siad
▪ar thiomairg siad?
▪níor thiomairg siad
thiomargadar
▪ar thiomargadar?
▪níor thiomargadar
PASSIVE
tiomargadh
▪ar tiomargadh?
▪níor tiomargadh
SINGULAR
1
tiomargaim
▪an dtiomargaim?
▪ní thiomargaim
2
tiomargann tú
▪an dtiomargann tú?
▪ní thiomargann tú
3
tiomargann sé (MASC.)
▪an dtiomargann sé?
▪ní thiomargann sé
tiomargann sí (FEM.)
▪an dtiomargann sí?
▪ní thiomargann sí
PLURAL
1
tiomargaimid
▪an dtiomargaimid?
▪ní thiomargaimid
tiomargann muid
▪an dtiomargann muid?
▪ní thiomargann muid
2
tiomargann sibh
▪an dtiomargann sibh?
▪ní thiomargann sibh
3
tiomargann siad
▪an dtiomargann siad?
▪ní thiomargann siad
PASSIVE
tiomargtar
▪an dtiomargtar?
▪ní thiomargtar
SINGULAR
1
tiomargfaidh mé
▪an dtiomargfaidh mé?
▪ní thiomargfaidh mé
2
tiomargfaidh tú
▪an dtiomargfaidh tú?
▪ní thiomargfaidh tú
3
tiomargfaidh sé (MASC.)
▪an dtiomargfaidh sé?
▪ní thiomargfaidh sé
tiomargfaidh sí (FEM.)
▪an dtiomargfaidh sí?
▪ní thiomargfaidh sí
PLURAL
1
tiomargfaimid
▪an dtiomargfaimid?
▪ní thiomargfaimid
tiomargfaidh muid
▪an dtiomargfaidh muid?
▪ní thiomargfaidh muid
2
tiomargfaidh sibh
▪an dtiomargfaidh sibh?
▪ní thiomargfaidh sibh
3
tiomargfaidh siad
▪an dtiomargfaidh siad?
▪ní thiomargfaidh siad
PASSIVE
tiomargfar
▪an dtiomargfar?
▪ní thiomargfar
SINGULAR
1
thiomargfainn
▪an dtiomargfainn?
▪ní thiomargfainn
2
thiomargfá
▪an dtiomargfá?
▪ní thiomargfá
3
thiomargfadh sé (MASC.)
▪an dtiomargfadh sé?
▪ní thiomargfadh sé
thiomargfadh sí (FEM.)
▪an dtiomargfadh sí?
▪ní thiomargfadh sí
PLURAL
1
thiomargfaimis
▪an dtiomargfaimis?
▪ní thiomargfaimis
thiomargfadh muid
▪an dtiomargfadh muid?
▪ní thiomargfadh muid
2
thiomargfadh sibh
▪an dtiomargfadh sibh?
▪ní thiomargfadh sibh
3
thiomargfaidís
▪an dtiomargfaidís?
▪ní thiomargfaidís
thiomargfadh siad
▪an dtiomargfadh siad?
▪ní thiomargfadh siad
PASSIVE
thiomargfaí
▪an dtiomargfaí?
▪ní thiomargfaí
SINGULAR
1
thiomargainn
▪an dtiomargainn?
▪ní thiomargainn
2
thiomargtá
▪an dtiomargtá?
▪ní thiomargtá
3
thiomargadh sé (MASC.)
▪an dtiomargadh sé?
▪ní thiomargadh sé
thiomargadh sí (FEM.)
▪an dtiomargadh sí?
▪ní thiomargadh sí
PLURAL
1
thiomargaimis
▪an dtiomargaimis?
▪ní thiomargaimis
thiomargadh muid
▪an dtiomargadh muid?
▪ní thiomargadh muid
2
thiomargadh sibh
▪an dtiomargadh sibh?
▪ní thiomargadh sibh
3
thiomargaidís
▪an dtiomargaidís?
▪ní thiomargaidís
thiomargadh siad
▪an dtiomargadh siad?
▪ní thiomargadh siad
PASSIVE
thiomargtaí
▪an dtiomargtaí?
▪ní thiomargtaí
SINGULAR
1
tiomargaim!
▪ná tiomargaim!
2
tiomairg!
▪ná tiomairg!
3
tiomargadh sé! (MASC.)
▪ná tiomargadh sé!
tiomargadh sí! (FEM.)
▪ná tiomargadh sí!
PLURAL
1
tiomargaimis!
▪ná tiomargaimis!
tiomargadh muid!
▪ná tiomargadh muid!
2
tiomargaigí!
▪ná tiomargaigí!
3
tiomargaidís!
▪ná tiomargaidís!
tiomargadh siad!
▪ná tiomargadh siad!
PASSIVE
tiomargtar!
▪ná tiomargtar!
SINGULAR
1
go dtiomarga mé
▪nár thiomarga mé
2
go dtiomarga tú
▪nár thiomarga tú
3
go dtiomarga sé (MASC.)
▪nár thiomarga sé
go dtiomarga sí (FEM.)
▪nár thiomarga sí
PLURAL
1
go dtiomargaimid
▪nár thiomargaimid
go dtiomarga muid
▪nár thiomarga muid
2
go dtiomarga sibh
▪nár thiomarga sibh
3
go dtiomarga siad
▪nár thiomarga siad
PASSIVE
go dtiomargtar
▪nár thiomargtar
