Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: iomair · giomailt · iosmairt · togair · triomaigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tiomairg

VERB

VERBAL NOUN

tiomargadh

VERBAL ADJECTIVE

tiomargtha

SINGULAR

1
thiomairg mé
ar thiomairg mé?
níor thiomairg mé
2
thiomairg tú
ar thiomairg tú?
níor thiomairg tú
3
thiomairg sé (MASC.)
ar thiomairg sé?
níor thiomairg sé
thiomairg sí (FEM.)
ar thiomairg sí?
níor thiomairg sí

PLURAL

1
thiomargamar
ar thiomargamar?
níor thiomargamar
thiomairg muid
ar thiomairg muid?
níor thiomairg muid
2
thiomairg sibh
ar thiomairg sibh?
níor thiomairg sibh
3
thiomairg siad
ar thiomairg siad?
níor thiomairg siad
thiomargadar
ar thiomargadar?
níor thiomargadar

PASSIVE

tiomargadh
ar tiomargadh?
níor tiomargadh

SINGULAR

1
tiomargaim
an dtiomargaim?
ní thiomargaim
2
tiomargann tú
an dtiomargann tú?
ní thiomargann tú
3
tiomargann sé (MASC.)
an dtiomargann sé?
ní thiomargann sé
tiomargann sí (FEM.)
an dtiomargann sí?
ní thiomargann sí

PLURAL

1
tiomargaimid
an dtiomargaimid?
ní thiomargaimid
tiomargann muid
an dtiomargann muid?
ní thiomargann muid
2
tiomargann sibh
an dtiomargann sibh?
ní thiomargann sibh
3
tiomargann siad
an dtiomargann siad?
ní thiomargann siad

PASSIVE

tiomargtar
an dtiomargtar?
ní thiomargtar

SINGULAR

1
tiomargfaidh mé
an dtiomargfaidh mé?
ní thiomargfaidh mé
2
tiomargfaidh tú
an dtiomargfaidh tú?
ní thiomargfaidh tú
3
tiomargfaidh sé (MASC.)
an dtiomargfaidh sé?
ní thiomargfaidh sé
tiomargfaidh sí (FEM.)
an dtiomargfaidh sí?
ní thiomargfaidh sí

PLURAL

1
tiomargfaimid
an dtiomargfaimid?
ní thiomargfaimid
tiomargfaidh muid
an dtiomargfaidh muid?
ní thiomargfaidh muid
2
tiomargfaidh sibh
an dtiomargfaidh sibh?
ní thiomargfaidh sibh
3
tiomargfaidh siad
an dtiomargfaidh siad?
ní thiomargfaidh siad

PASSIVE

tiomargfar
an dtiomargfar?
ní thiomargfar

SINGULAR

1
thiomargfainn
an dtiomargfainn?
ní thiomargfainn
2
thiomargfá
an dtiomargfá?
ní thiomargfá
3
thiomargfadh sé (MASC.)
an dtiomargfadh sé?
ní thiomargfadh sé
thiomargfadh sí (FEM.)
an dtiomargfadh sí?
ní thiomargfadh sí

PLURAL

1
thiomargfaimis
an dtiomargfaimis?
ní thiomargfaimis
thiomargfadh muid
an dtiomargfadh muid?
ní thiomargfadh muid
2
thiomargfadh sibh
an dtiomargfadh sibh?
ní thiomargfadh sibh
3
thiomargfaidís
an dtiomargfaidís?
ní thiomargfaidís
thiomargfadh siad
an dtiomargfadh siad?
ní thiomargfadh siad

PASSIVE

thiomargfaí
an dtiomargfaí?
ní thiomargfaí

SINGULAR

1
thiomargainn
an dtiomargainn?
ní thiomargainn
2
thiomargtá
an dtiomargtá?
ní thiomargtá
3
thiomargadh sé (MASC.)
an dtiomargadh sé?
ní thiomargadh sé
thiomargadh sí (FEM.)
an dtiomargadh sí?
ní thiomargadh sí

PLURAL

1
thiomargaimis
an dtiomargaimis?
ní thiomargaimis
thiomargadh muid
an dtiomargadh muid?
ní thiomargadh muid
2
thiomargadh sibh
an dtiomargadh sibh?
ní thiomargadh sibh
3
thiomargaidís
an dtiomargaidís?
ní thiomargaidís
thiomargadh siad
an dtiomargadh siad?
ní thiomargadh siad

PASSIVE

thiomargtaí
an dtiomargtaí?
ní thiomargtaí

SINGULAR

1
tiomargaim!
ná tiomargaim!
2
tiomairg!
ná tiomairg!
3
tiomargadh sé! (MASC.)
ná tiomargadh sé!
tiomargadh sí! (FEM.)
ná tiomargadh sí!

PLURAL

1
tiomargaimis!
ná tiomargaimis!
tiomargadh muid!
ná tiomargadh muid!
2
tiomargaigí!
ná tiomargaigí!
3
tiomargaidís!
ná tiomargaidís!
tiomargadh siad!
ná tiomargadh siad!

PASSIVE

tiomargtar!
ná tiomargtar!

SINGULAR

1
go dtiomarga mé
nár thiomarga mé
2
go dtiomarga tú
nár thiomarga tú
3
go dtiomarga sé (MASC.)
nár thiomarga sé
go dtiomarga sí (FEM.)
nár thiomarga sí

PLURAL

1
go dtiomargaimid
nár thiomargaimid
go dtiomarga muid
nár thiomarga muid
2
go dtiomarga sibh
nár thiomarga sibh
3
go dtiomarga siad
nár thiomarga siad

PASSIVE

go dtiomargtar
nár thiomargtar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News