Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athchruinnigh

VERB

VERBAL NOUN

athchruinniú

VERBAL ADJECTIVE

athchruinnithe

SINGULAR

1
d'athchruinnigh mé
ar athchruinnigh mé?
níor athchruinnigh mé
2
d'athchruinnigh tú
ar athchruinnigh tú?
níor athchruinnigh tú
3
d'athchruinnigh sé (MASC.)
ar athchruinnigh sé?
níor athchruinnigh sé
d'athchruinnigh sí (FEM.)
ar athchruinnigh sí?
níor athchruinnigh sí

PLURAL

1
d'athchruinníomar
ar athchruinníomar?
níor athchruinníomar
d'athchruinnigh muid
ar athchruinnigh muid?
níor athchruinnigh muid
2
d'athchruinnigh sibh
ar athchruinnigh sibh?
níor athchruinnigh sibh
3
d'athchruinnigh siad
ar athchruinnigh siad?
níor athchruinnigh siad
d'athchruinníodar
ar athchruinníodar?
níor athchruinníodar

PASSIVE

athchruinníodh
ar athchruinníodh?
níor athchruinníodh

SINGULAR

1
athchruinním
an athchruinním?
ní athchruinním
2
athchruinníonn tú
an athchruinníonn tú?
ní athchruinníonn tú
3
athchruinníonn sé (MASC.)
an athchruinníonn sé?
ní athchruinníonn sé
athchruinníonn sí (FEM.)
an athchruinníonn sí?
ní athchruinníonn sí

PLURAL

1
athchruinnímid
an athchruinnímid?
ní athchruinnímid
athchruinníonn muid
an athchruinníonn muid?
ní athchruinníonn muid
2
athchruinníonn sibh
an athchruinníonn sibh?
ní athchruinníonn sibh
3
athchruinníonn siad
an athchruinníonn siad?
ní athchruinníonn siad

PASSIVE

athchruinnítear
an athchruinnítear?
ní athchruinnítear

SINGULAR

1
athchruinneoidh mé
an athchruinneoidh mé?
ní athchruinneoidh mé
2
athchruinneoidh tú
an athchruinneoidh tú?
ní athchruinneoidh tú
3
athchruinneoidh sé (MASC.)
an athchruinneoidh sé?
ní athchruinneoidh sé
athchruinneoidh sí (FEM.)
an athchruinneoidh sí?
ní athchruinneoidh sí

PLURAL

1
athchruinneoimid
an athchruinneoimid?
ní athchruinneoimid
athchruinneoidh muid
an athchruinneoidh muid?
ní athchruinneoidh muid
2
athchruinneoidh sibh
an athchruinneoidh sibh?
ní athchruinneoidh sibh
3
athchruinneoidh siad
an athchruinneoidh siad?
ní athchruinneoidh siad

PASSIVE

athchruinneofar
an athchruinneofar?
ní athchruinneofar

SINGULAR

1
d'athchruinneoinn
an athchruinneoinn?
ní athchruinneoinn
2
d'athchruinneofá
an athchruinneofá?
ní athchruinneofá
3
d'athchruinneodh sé (MASC.)
an athchruinneodh sé?
ní athchruinneodh sé
d'athchruinneodh sí (FEM.)
an athchruinneodh sí?
ní athchruinneodh sí

PLURAL

1
d'athchruinneoimis
an athchruinneoimis?
ní athchruinneoimis
d'athchruinneodh muid
an athchruinneodh muid?
ní athchruinneodh muid
2
d'athchruinneodh sibh
an athchruinneodh sibh?
ní athchruinneodh sibh
3
d'athchruinneoidís
an athchruinneoidís?
ní athchruinneoidís
d'athchruinneodh siad
an athchruinneodh siad?
ní athchruinneodh siad

PASSIVE

d'athchruinneofaí
an athchruinneofaí?
ní athchruinneofaí

SINGULAR

1
d'athchruinnínn
an athchruinnínn?
ní athchruinnínn
2
d'athchruinníteá
an athchruinníteá?
ní athchruinníteá
3
d'athchruinníodh sé (MASC.)
an athchruinníodh sé?
ní athchruinníodh sé
d'athchruinníodh sí (FEM.)
an athchruinníodh sí?
ní athchruinníodh sí

PLURAL

1
d'athchruinnímis
an athchruinnímis?
ní athchruinnímis
d'athchruinníodh muid
an athchruinníodh muid?
ní athchruinníodh muid
2
d'athchruinníodh sibh
an athchruinníodh sibh?
ní athchruinníodh sibh
3
d'athchruinnídís
an athchruinnídís?
ní athchruinnídís
d'athchruinníodh siad
an athchruinníodh siad?
ní athchruinníodh siad

PASSIVE

d'athchruinnítí
an athchruinnítí?
ní athchruinnítí

SINGULAR

1
athchruinním!
ná hathchruinním!
2
athchruinnigh!
ná hathchruinnigh!
3
athchruinníodh sé! (MASC.)
ná hathchruinníodh sé!
athchruinníodh sí! (FEM.)
ná hathchruinníodh sí!

PLURAL

1
athchruinnímis!
ná hathchruinnímis!
athchruinníodh muid!
ná hathchruinníodh muid!
2
athchruinnígí!
ná hathchruinnígí!
3
athchruinnídís!
ná hathchruinnídís!
athchruinníodh siad!
ná hathchruinníodh siad!

PASSIVE

athchruinnítear!
ná hathchruinnítear!

SINGULAR

1
go n-athchruinní mé
nár athchruinní mé
2
go n-athchruinní tú
nár athchruinní tú
3
go n-athchruinní sé (MASC.)
nár athchruinní sé
go n-athchruinní sí (FEM.)
nár athchruinní sí

PLURAL

1
go n-athchruinnímid
nár athchruinnímid
go n-athchruinní muid
nár athchruinní muid
2
go n-athchruinní sibh
nár athchruinní sibh
3
go n-athchruinní siad
nár athchruinní siad

PASSIVE

go n-athchruinnítear
nár athchruinnítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News