Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athshlánaigh

VERB

VERBAL NOUN

athshlánú

VERBAL ADJECTIVE

athshlánaithe

SINGULAR

1
d'athshlánaigh mé
ar athshlánaigh mé?
níor athshlánaigh mé
2
d'athshlánaigh tú
ar athshlánaigh tú?
níor athshlánaigh tú
3
d'athshlánaigh sé (MASC.)
ar athshlánaigh sé?
níor athshlánaigh sé
d'athshlánaigh sí (FEM.)
ar athshlánaigh sí?
níor athshlánaigh sí

PLURAL

1
d'athshlánaíomar
ar athshlánaíomar?
níor athshlánaíomar
d'athshlánaigh muid
ar athshlánaigh muid?
níor athshlánaigh muid
2
d'athshlánaigh sibh
ar athshlánaigh sibh?
níor athshlánaigh sibh
3
d'athshlánaigh siad
ar athshlánaigh siad?
níor athshlánaigh siad
d'athshlánaíodar
ar athshlánaíodar?
níor athshlánaíodar

PASSIVE

athshlánaíodh
ar athshlánaíodh?
níor athshlánaíodh

SINGULAR

1
athshlánaím
an athshlánaím?
ní athshlánaím
2
athshlánaíonn tú
an athshlánaíonn tú?
ní athshlánaíonn tú
3
athshlánaíonn sé (MASC.)
an athshlánaíonn sé?
ní athshlánaíonn sé
athshlánaíonn sí (FEM.)
an athshlánaíonn sí?
ní athshlánaíonn sí

PLURAL

1
athshlánaímid
an athshlánaímid?
ní athshlánaímid
athshlánaíonn muid
an athshlánaíonn muid?
ní athshlánaíonn muid
2
athshlánaíonn sibh
an athshlánaíonn sibh?
ní athshlánaíonn sibh
3
athshlánaíonn siad
an athshlánaíonn siad?
ní athshlánaíonn siad

PASSIVE

athshlánaítear
an athshlánaítear?
ní athshlánaítear

SINGULAR

1
athshlánóidh mé
an athshlánóidh mé?
ní athshlánóidh mé
2
athshlánóidh tú
an athshlánóidh tú?
ní athshlánóidh tú
3
athshlánóidh sé (MASC.)
an athshlánóidh sé?
ní athshlánóidh sé
athshlánóidh sí (FEM.)
an athshlánóidh sí?
ní athshlánóidh sí

PLURAL

1
athshlánóimid
an athshlánóimid?
ní athshlánóimid
athshlánóidh muid
an athshlánóidh muid?
ní athshlánóidh muid
2
athshlánóidh sibh
an athshlánóidh sibh?
ní athshlánóidh sibh
3
athshlánóidh siad
an athshlánóidh siad?
ní athshlánóidh siad

PASSIVE

athshlánófar
an athshlánófar?
ní athshlánófar

SINGULAR

1
d'athshlánóinn
an athshlánóinn?
ní athshlánóinn
2
d'athshlánófá
an athshlánófá?
ní athshlánófá
3
d'athshlánódh sé (MASC.)
an athshlánódh sé?
ní athshlánódh sé
d'athshlánódh sí (FEM.)
an athshlánódh sí?
ní athshlánódh sí

PLURAL

1
d'athshlánóimis
an athshlánóimis?
ní athshlánóimis
d'athshlánódh muid
an athshlánódh muid?
ní athshlánódh muid
2
d'athshlánódh sibh
an athshlánódh sibh?
ní athshlánódh sibh
3
d'athshlánóidís
an athshlánóidís?
ní athshlánóidís
d'athshlánódh siad
an athshlánódh siad?
ní athshlánódh siad

PASSIVE

d'athshlánófaí
an athshlánófaí?
ní athshlánófaí

SINGULAR

1
d'athshlánaínn
an athshlánaínn?
ní athshlánaínn
2
d'athshlánaíteá
an athshlánaíteá?
ní athshlánaíteá
3
d'athshlánaíodh sé (MASC.)
an athshlánaíodh sé?
ní athshlánaíodh sé
d'athshlánaíodh sí (FEM.)
an athshlánaíodh sí?
ní athshlánaíodh sí

PLURAL

1
d'athshlánaímis
an athshlánaímis?
ní athshlánaímis
d'athshlánaíodh muid
an athshlánaíodh muid?
ní athshlánaíodh muid
2
d'athshlánaíodh sibh
an athshlánaíodh sibh?
ní athshlánaíodh sibh
3
d'athshlánaídís
an athshlánaídís?
ní athshlánaídís
d'athshlánaíodh siad
an athshlánaíodh siad?
ní athshlánaíodh siad

PASSIVE

d'athshlánaítí
an athshlánaítí?
ní athshlánaítí

SINGULAR

1
athshlánaím!
ná hathshlánaím!
2
athshlánaigh!
ná hathshlánaigh!
3
athshlánaíodh sé! (MASC.)
ná hathshlánaíodh sé!
athshlánaíodh sí! (FEM.)
ná hathshlánaíodh sí!

PLURAL

1
athshlánaímis!
ná hathshlánaímis!
athshlánaíodh muid!
ná hathshlánaíodh muid!
2
athshlánaígí!
ná hathshlánaígí!
3
athshlánaídís!
ná hathshlánaídís!
athshlánaíodh siad!
ná hathshlánaíodh siad!

PASSIVE

athshlánaítear!
ná hathshlánaítear!

SINGULAR

1
go n-athshlánaí mé
nár athshlánaí mé
2
go n-athshlánaí tú
nár athshlánaí tú
3
go n-athshlánaí sé (MASC.)
nár athshlánaí sé
go n-athshlánaí sí (FEM.)
nár athshlánaí sí

PLURAL

1
go n-athshlánaímid
nár athshlánaímid
go n-athshlánaí muid
nár athshlánaí muid
2
go n-athshlánaí sibh
nár athshlánaí sibh
3
go n-athshlánaí siad
nár athshlánaí siad

PASSIVE

go n-athshlánaítear
nár athshlánaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News