Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athshocraigh

VERB

VERBAL NOUN

athshocrú

VERBAL ADJECTIVE

athshocraithe

SINGULAR

1
d'athshocraigh mé
ar athshocraigh mé?
níor athshocraigh mé
2
d'athshocraigh tú
ar athshocraigh tú?
níor athshocraigh tú
3
d'athshocraigh sé (MASC.)
ar athshocraigh sé?
níor athshocraigh sé
d'athshocraigh sí (FEM.)
ar athshocraigh sí?
níor athshocraigh sí

PLURAL

1
d'athshocraíomar
ar athshocraíomar?
níor athshocraíomar
d'athshocraigh muid
ar athshocraigh muid?
níor athshocraigh muid
2
d'athshocraigh sibh
ar athshocraigh sibh?
níor athshocraigh sibh
3
d'athshocraigh siad
ar athshocraigh siad?
níor athshocraigh siad
d'athshocraíodar
ar athshocraíodar?
níor athshocraíodar

PASSIVE

athshocraíodh
ar athshocraíodh?
níor athshocraíodh

SINGULAR

1
athshocraím
an athshocraím?
ní athshocraím
2
athshocraíonn tú
an athshocraíonn tú?
ní athshocraíonn tú
3
athshocraíonn sé (MASC.)
an athshocraíonn sé?
ní athshocraíonn sé
athshocraíonn sí (FEM.)
an athshocraíonn sí?
ní athshocraíonn sí

PLURAL

1
athshocraímid
an athshocraímid?
ní athshocraímid
athshocraíonn muid
an athshocraíonn muid?
ní athshocraíonn muid
2
athshocraíonn sibh
an athshocraíonn sibh?
ní athshocraíonn sibh
3
athshocraíonn siad
an athshocraíonn siad?
ní athshocraíonn siad

PASSIVE

athshocraítear
an athshocraítear?
ní athshocraítear

SINGULAR

1
athshocróidh mé
an athshocróidh mé?
ní athshocróidh mé
2
athshocróidh tú
an athshocróidh tú?
ní athshocróidh tú
3
athshocróidh sé (MASC.)
an athshocróidh sé?
ní athshocróidh sé
athshocróidh sí (FEM.)
an athshocróidh sí?
ní athshocróidh sí

PLURAL

1
athshocróimid
an athshocróimid?
ní athshocróimid
athshocróidh muid
an athshocróidh muid?
ní athshocróidh muid
2
athshocróidh sibh
an athshocróidh sibh?
ní athshocróidh sibh
3
athshocróidh siad
an athshocróidh siad?
ní athshocróidh siad

PASSIVE

athshocrófar
an athshocrófar?
ní athshocrófar

SINGULAR

1
d'athshocróinn
an athshocróinn?
ní athshocróinn
2
d'athshocrófá
an athshocrófá?
ní athshocrófá
3
d'athshocródh sé (MASC.)
an athshocródh sé?
ní athshocródh sé
d'athshocródh sí (FEM.)
an athshocródh sí?
ní athshocródh sí

PLURAL

1
d'athshocróimis
an athshocróimis?
ní athshocróimis
d'athshocródh muid
an athshocródh muid?
ní athshocródh muid
2
d'athshocródh sibh
an athshocródh sibh?
ní athshocródh sibh
3
d'athshocróidís
an athshocróidís?
ní athshocróidís
d'athshocródh siad
an athshocródh siad?
ní athshocródh siad

PASSIVE

d'athshocrófaí
an athshocrófaí?
ní athshocrófaí

SINGULAR

1
d'athshocraínn
an athshocraínn?
ní athshocraínn
2
d'athshocraíteá
an athshocraíteá?
ní athshocraíteá
3
d'athshocraíodh sé (MASC.)
an athshocraíodh sé?
ní athshocraíodh sé
d'athshocraíodh sí (FEM.)
an athshocraíodh sí?
ní athshocraíodh sí

PLURAL

1
d'athshocraímis
an athshocraímis?
ní athshocraímis
d'athshocraíodh muid
an athshocraíodh muid?
ní athshocraíodh muid
2
d'athshocraíodh sibh
an athshocraíodh sibh?
ní athshocraíodh sibh
3
d'athshocraídís
an athshocraídís?
ní athshocraídís
d'athshocraíodh siad
an athshocraíodh siad?
ní athshocraíodh siad

PASSIVE

d'athshocraítí
an athshocraítí?
ní athshocraítí

SINGULAR

1
athshocraím!
ná hathshocraím!
2
athshocraigh!
ná hathshocraigh!
3
athshocraíodh sé! (MASC.)
ná hathshocraíodh sé!
athshocraíodh sí! (FEM.)
ná hathshocraíodh sí!

PLURAL

1
athshocraímis!
ná hathshocraímis!
athshocraíodh muid!
ná hathshocraíodh muid!
2
athshocraígí!
ná hathshocraígí!
3
athshocraídís!
ná hathshocraídís!
athshocraíodh siad!
ná hathshocraíodh siad!

PASSIVE

athshocraítear!
ná hathshocraítear!

SINGULAR

1
go n-athshocraí mé
nár athshocraí mé
2
go n-athshocraí tú
nár athshocraí tú
3
go n-athshocraí sé (MASC.)
nár athshocraí sé
go n-athshocraí sí (FEM.)
nár athshocraí sí

PLURAL

1
go n-athshocraímid
nár athshocraímid
go n-athshocraí muid
nár athshocraí muid
2
go n-athshocraí sibh
nár athshocraí sibh
3
go n-athshocraí siad
nár athshocraí siad

PASSIVE

go n-athshocraítear
nár athshocraítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News