Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: cúlspás · spásáil · cásáil · cúláil · cúpláil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

cúlspásáil

VERB

VERBAL NOUN

cúlspásáil

VERBAL ADJECTIVE

cúlspásáilte

SINGULAR

1
chúlspásáil mé
ar chúlspásáil mé?
níor chúlspásáil mé
2
chúlspásáil tú
ar chúlspásáil tú?
níor chúlspásáil tú
3
chúlspásáil sé (MASC.)
ar chúlspásáil sé?
níor chúlspásáil sé
chúlspásáil sí (FEM.)
ar chúlspásáil sí?
níor chúlspásáil sí

PLURAL

1
chúlspásálamar
ar chúlspásálamar?
níor chúlspásálamar
chúlspásáil muid
ar chúlspásáil muid?
níor chúlspásáil muid
2
chúlspásáil sibh
ar chúlspásáil sibh?
níor chúlspásáil sibh
3
chúlspásáil siad
ar chúlspásáil siad?
níor chúlspásáil siad
chúlspásáladar
ar chúlspásáladar?
níor chúlspásáladar

PASSIVE

cúlspásáladh
ar cúlspásáladh?
níor cúlspásáladh

SINGULAR

1
cúlspásálaim
an gcúlspásálaim?
ní chúlspásálaim
2
cúlspásálann tú
an gcúlspásálann tú?
ní chúlspásálann tú
3
cúlspásálann sé (MASC.)
an gcúlspásálann sé?
ní chúlspásálann sé
cúlspásálann sí (FEM.)
an gcúlspásálann sí?
ní chúlspásálann sí

PLURAL

1
cúlspásálaimid
an gcúlspásálaimid?
ní chúlspásálaimid
cúlspásálann muid
an gcúlspásálann muid?
ní chúlspásálann muid
2
cúlspásálann sibh
an gcúlspásálann sibh?
ní chúlspásálann sibh
3
cúlspásálann siad
an gcúlspásálann siad?
ní chúlspásálann siad

PASSIVE

cúlspásáiltear
an gcúlspásáiltear?
ní chúlspásáiltear

SINGULAR

1
cúlspásálfaidh mé
an gcúlspásálfaidh mé?
ní chúlspásálfaidh mé
2
cúlspásálfaidh tú
an gcúlspásálfaidh tú?
ní chúlspásálfaidh tú
3
cúlspásálfaidh sé (MASC.)
an gcúlspásálfaidh sé?
ní chúlspásálfaidh sé
cúlspásálfaidh sí (FEM.)
an gcúlspásálfaidh sí?
ní chúlspásálfaidh sí

PLURAL

1
cúlspásálfaimid
an gcúlspásálfaimid?
ní chúlspásálfaimid
cúlspásálfaidh muid
an gcúlspásálfaidh muid?
ní chúlspásálfaidh muid
2
cúlspásálfaidh sibh
an gcúlspásálfaidh sibh?
ní chúlspásálfaidh sibh
3
cúlspásálfaidh siad
an gcúlspásálfaidh siad?
ní chúlspásálfaidh siad

PASSIVE

cúlspásálfar
an gcúlspásálfar?
ní chúlspásálfar

SINGULAR

1
chúlspásálfainn
an gcúlspásálfainn?
ní chúlspásálfainn
2
chúlspásálfá
an gcúlspásálfá?
ní chúlspásálfá
3
chúlspásálfadh sé (MASC.)
an gcúlspásálfadh sé?
ní chúlspásálfadh sé
chúlspásálfadh sí (FEM.)
an gcúlspásálfadh sí?
ní chúlspásálfadh sí

PLURAL

1
chúlspásálfaimis
an gcúlspásálfaimis?
ní chúlspásálfaimis
chúlspásálfadh muid
an gcúlspásálfadh muid?
ní chúlspásálfadh muid
2
chúlspásálfadh sibh
an gcúlspásálfadh sibh?
ní chúlspásálfadh sibh
3
chúlspásálfaidís
an gcúlspásálfaidís?
ní chúlspásálfaidís
chúlspásálfadh siad
an gcúlspásálfadh siad?
ní chúlspásálfadh siad

PASSIVE

chúlspásálfaí
an gcúlspásálfaí?
ní chúlspásálfaí

SINGULAR

1
chúlspásálainn
an gcúlspásálainn?
ní chúlspásálainn
2
chúlspásáilteá
an gcúlspásáilteá?
ní chúlspásáilteá
3
chúlspásáladh sé (MASC.)
an gcúlspásáladh sé?
ní chúlspásáladh sé
chúlspásáladh sí (FEM.)
an gcúlspásáladh sí?
ní chúlspásáladh sí

PLURAL

1
chúlspásálaimis
an gcúlspásálaimis?
ní chúlspásálaimis
chúlspásáladh muid
an gcúlspásáladh muid?
ní chúlspásáladh muid
2
chúlspásáladh sibh
an gcúlspásáladh sibh?
ní chúlspásáladh sibh
3
chúlspásálaidís
an gcúlspásálaidís?
ní chúlspásálaidís
chúlspásáladh siad
an gcúlspásáladh siad?
ní chúlspásáladh siad

PASSIVE

chúlspásáiltí
an gcúlspásáiltí?
ní chúlspásáiltí

SINGULAR

1
cúlspásálaim!
ná cúlspásálaim!
2
cúlspásáil!
ná cúlspásáil!
3
cúlspásáladh sé! (MASC.)
ná cúlspásáladh sé!
cúlspásáladh sí! (FEM.)
ná cúlspásáladh sí!

PLURAL

1
cúlspásálaimis!
ná cúlspásálaimis!
cúlspásáladh muid!
ná cúlspásáladh muid!
2
cúlspásálaigí!
ná cúlspásálaigí!
3
cúlspásálaidís!
ná cúlspásálaidís!
cúlspásáladh siad!
ná cúlspásáladh siad!

PASSIVE

cúlspásáiltear!
ná cúlspásáiltear!

SINGULAR

1
go gcúlspásála mé
nár chúlspásála mé
2
go gcúlspásála tú
nár chúlspásála tú
3
go gcúlspásála sé (MASC.)
nár chúlspásála sé
go gcúlspásála sí (FEM.)
nár chúlspásála sí

PLURAL

1
go gcúlspásálaimid
nár chúlspásálaimid
go gcúlspásála muid
nár chúlspásála muid
2
go gcúlspásála sibh
nár chúlspásála sibh
3
go gcúlspásála siad
nár chúlspásála siad

PASSIVE

go gcúlspásáiltear
nár chúlspásáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News