VERBAL NOUN
cúltortadh
VERBAL ADJECTIVE
cúltorta
SINGULAR
1
chúltort mé
▪ar chúltort mé?
▪níor chúltort mé
2
chúltort tú
▪ar chúltort tú?
▪níor chúltort tú
3
chúltort sé (MASC.)
▪ar chúltort sé?
▪níor chúltort sé
chúltort sí (FEM.)
▪ar chúltort sí?
▪níor chúltort sí
PLURAL
1
chúltortamar
▪ar chúltortamar?
▪níor chúltortamar
chúltort muid
▪ar chúltort muid?
▪níor chúltort muid
2
chúltort sibh
▪ar chúltort sibh?
▪níor chúltort sibh
3
chúltort siad
▪ar chúltort siad?
▪níor chúltort siad
chúltortadar
▪ar chúltortadar?
▪níor chúltortadar
PASSIVE
cúltortadh
▪ar cúltortadh?
▪níor cúltortadh
SINGULAR
1
cúltortaim
▪an gcúltortaim?
▪ní chúltortaim
2
cúltortann tú
▪an gcúltortann tú?
▪ní chúltortann tú
3
cúltortann sé (MASC.)
▪an gcúltortann sé?
▪ní chúltortann sé
cúltortann sí (FEM.)
▪an gcúltortann sí?
▪ní chúltortann sí
PLURAL
1
cúltortaimid
▪an gcúltortaimid?
▪ní chúltortaimid
cúltortann muid
▪an gcúltortann muid?
▪ní chúltortann muid
2
cúltortann sibh
▪an gcúltortann sibh?
▪ní chúltortann sibh
3
cúltortann siad
▪an gcúltortann siad?
▪ní chúltortann siad
PASSIVE
cúltortar
▪an gcúltortar?
▪ní chúltortar
SINGULAR
1
cúltortfaidh mé
▪an gcúltortfaidh mé?
▪ní chúltortfaidh mé
2
cúltortfaidh tú
▪an gcúltortfaidh tú?
▪ní chúltortfaidh tú
3
cúltortfaidh sé (MASC.)
▪an gcúltortfaidh sé?
▪ní chúltortfaidh sé
cúltortfaidh sí (FEM.)
▪an gcúltortfaidh sí?
▪ní chúltortfaidh sí
PLURAL
1
cúltortfaimid
▪an gcúltortfaimid?
▪ní chúltortfaimid
cúltortfaidh muid
▪an gcúltortfaidh muid?
▪ní chúltortfaidh muid
2
cúltortfaidh sibh
▪an gcúltortfaidh sibh?
▪ní chúltortfaidh sibh
3
cúltortfaidh siad
▪an gcúltortfaidh siad?
▪ní chúltortfaidh siad
PASSIVE
cúltortfar
▪an gcúltortfar?
▪ní chúltortfar
SINGULAR
1
chúltortfainn
▪an gcúltortfainn?
▪ní chúltortfainn
2
chúltortfá
▪an gcúltortfá?
▪ní chúltortfá
3
chúltortfadh sé (MASC.)
▪an gcúltortfadh sé?
▪ní chúltortfadh sé
chúltortfadh sí (FEM.)
▪an gcúltortfadh sí?
▪ní chúltortfadh sí
PLURAL
1
chúltortfaimis
▪an gcúltortfaimis?
▪ní chúltortfaimis
chúltortfadh muid
▪an gcúltortfadh muid?
▪ní chúltortfadh muid
2
chúltortfadh sibh
▪an gcúltortfadh sibh?
▪ní chúltortfadh sibh
3
chúltortfaidís
▪an gcúltortfaidís?
▪ní chúltortfaidís
chúltortfadh siad
▪an gcúltortfadh siad?
▪ní chúltortfadh siad
PASSIVE
chúltortfaí
▪an gcúltortfaí?
▪ní chúltortfaí
SINGULAR
1
chúltortainn
▪an gcúltortainn?
▪ní chúltortainn
2
chúltortá
▪an gcúltortá?
▪ní chúltortá
3
chúltortadh sé (MASC.)
▪an gcúltortadh sé?
▪ní chúltortadh sé
chúltortadh sí (FEM.)
▪an gcúltortadh sí?
▪ní chúltortadh sí
PLURAL
1
chúltortaimis
▪an gcúltortaimis?
▪ní chúltortaimis
chúltortadh muid
▪an gcúltortadh muid?
▪ní chúltortadh muid
2
chúltortadh sibh
▪an gcúltortadh sibh?
▪ní chúltortadh sibh
3
chúltortaidís
▪an gcúltortaidís?
▪ní chúltortaidís
chúltortadh siad
▪an gcúltortadh siad?
▪ní chúltortadh siad
PASSIVE
chúltortaí
▪an gcúltortaí?
▪ní chúltortaí
SINGULAR
1
cúltortaim!
▪ná cúltortaim!
2
cúltort!
▪ná cúltort!
3
cúltortadh sé! (MASC.)
▪ná cúltortadh sé!
cúltortadh sí! (FEM.)
▪ná cúltortadh sí!
PLURAL
1
cúltortaimis!
▪ná cúltortaimis!
cúltortadh muid!
▪ná cúltortadh muid!
2
cúltortaigí!
▪ná cúltortaigí!
3
cúltortaidís!
▪ná cúltortaidís!
cúltortadh siad!
▪ná cúltortadh siad!
PASSIVE
cúltortar!
▪ná cúltortar!
SINGULAR
1
go gcúltorta mé
▪nár chúltorta mé
2
go gcúltorta tú
▪nár chúltorta tú
3
go gcúltorta sé (MASC.)
▪nár chúltorta sé
go gcúltorta sí (FEM.)
▪nár chúltorta sí
PLURAL
1
go gcúltortaimid
▪nár chúltortaimid
go gcúltorta muid
▪nár chúltorta muid
2
go gcúltorta sibh
▪nár chúltorta sibh
3
go gcúltorta siad
▪nár chúltorta siad
PASSIVE
go gcúltortar
▪nár chúltortar
