VERBAL NOUN
coisreacan
VERBAL ADJECTIVE
coisricthe
SINGULAR
1
choisric mé
▪ar choisric mé?
▪níor choisric mé
2
choisric tú
▪ar choisric tú?
▪níor choisric tú
3
choisric sé (MASC.)
▪ar choisric sé?
▪níor choisric sé
choisric sí (FEM.)
▪ar choisric sí?
▪níor choisric sí
PLURAL
1
choisriceamar
▪ar choisriceamar?
▪níor choisriceamar
choisric muid
▪ar choisric muid?
▪níor choisric muid
2
choisric sibh
▪ar choisric sibh?
▪níor choisric sibh
3
choisric siad
▪ar choisric siad?
▪níor choisric siad
choisriceadar
▪ar choisriceadar?
▪níor choisriceadar
PASSIVE
coisriceadh
▪ar coisriceadh?
▪níor coisriceadh
SINGULAR
1
coisricim
▪an gcoisricim?
▪ní choisricim
2
coisriceann tú
▪an gcoisriceann tú?
▪ní choisriceann tú
3
coisriceann sé (MASC.)
▪an gcoisriceann sé?
▪ní choisriceann sé
coisriceann sí (FEM.)
▪an gcoisriceann sí?
▪ní choisriceann sí
PLURAL
1
coisricimid
▪an gcoisricimid?
▪ní choisricimid
coisriceann muid
▪an gcoisriceann muid?
▪ní choisriceann muid
2
coisriceann sibh
▪an gcoisriceann sibh?
▪ní choisriceann sibh
3
coisriceann siad
▪an gcoisriceann siad?
▪ní choisriceann siad
PASSIVE
coisrictear
▪an gcoisrictear?
▪ní choisrictear
SINGULAR
1
coisricfidh mé
▪an gcoisricfidh mé?
▪ní choisricfidh mé
2
coisricfidh tú
▪an gcoisricfidh tú?
▪ní choisricfidh tú
3
coisricfidh sé (MASC.)
▪an gcoisricfidh sé?
▪ní choisricfidh sé
coisricfidh sí (FEM.)
▪an gcoisricfidh sí?
▪ní choisricfidh sí
PLURAL
1
coisricfimid
▪an gcoisricfimid?
▪ní choisricfimid
coisricfidh muid
▪an gcoisricfidh muid?
▪ní choisricfidh muid
2
coisricfidh sibh
▪an gcoisricfidh sibh?
▪ní choisricfidh sibh
3
coisricfidh siad
▪an gcoisricfidh siad?
▪ní choisricfidh siad
PASSIVE
coisricfear
▪an gcoisricfear?
▪ní choisricfear
SINGULAR
1
choisricfinn
▪an gcoisricfinn?
▪ní choisricfinn
2
choisricfeá
▪an gcoisricfeá?
▪ní choisricfeá
3
choisricfeadh sé (MASC.)
▪an gcoisricfeadh sé?
▪ní choisricfeadh sé
choisricfeadh sí (FEM.)
▪an gcoisricfeadh sí?
▪ní choisricfeadh sí
PLURAL
1
choisricfimis
▪an gcoisricfimis?
▪ní choisricfimis
choisricfeadh muid
▪an gcoisricfeadh muid?
▪ní choisricfeadh muid
2
choisricfeadh sibh
▪an gcoisricfeadh sibh?
▪ní choisricfeadh sibh
3
choisricfidís
▪an gcoisricfidís?
▪ní choisricfidís
choisricfeadh siad
▪an gcoisricfeadh siad?
▪ní choisricfeadh siad
PASSIVE
choisricfí
▪an gcoisricfí?
▪ní choisricfí
SINGULAR
1
choisricinn
▪an gcoisricinn?
▪ní choisricinn
2
choisricteá
▪an gcoisricteá?
▪ní choisricteá
3
choisriceadh sé (MASC.)
▪an gcoisriceadh sé?
▪ní choisriceadh sé
choisriceadh sí (FEM.)
▪an gcoisriceadh sí?
▪ní choisriceadh sí
PLURAL
1
choisricimis
▪an gcoisricimis?
▪ní choisricimis
choisriceadh muid
▪an gcoisriceadh muid?
▪ní choisriceadh muid
2
choisriceadh sibh
▪an gcoisriceadh sibh?
▪ní choisriceadh sibh
3
choisricidís
▪an gcoisricidís?
▪ní choisricidís
choisriceadh siad
▪an gcoisriceadh siad?
▪ní choisriceadh siad
PASSIVE
choisrictí
▪an gcoisrictí?
▪ní choisrictí
SINGULAR
1
coisricim!
▪ná coisricim!
2
coisric!
▪ná coisric!
3
coisriceadh sé! (MASC.)
▪ná coisriceadh sé!
coisriceadh sí! (FEM.)
▪ná coisriceadh sí!
PLURAL
1
coisricimis!
▪ná coisricimis!
coisriceadh muid!
▪ná coisriceadh muid!
2
coisricigí!
▪ná coisricigí!
3
coisricidís!
▪ná coisricidís!
coisriceadh siad!
▪ná coisriceadh siad!
PASSIVE
coisrictear!
▪ná coisrictear!
SINGULAR
1
go gcoisrice mé
▪nár choisrice mé
2
go gcoisrice tú
▪nár choisrice tú
3
go gcoisrice sé (MASC.)
▪nár choisrice sé
go gcoisrice sí (FEM.)
▪nár choisrice sí
PLURAL
1
go gcoisricimid
▪nár choisricimid
go gcoisrice muid
▪nár choisrice muid
2
go gcoisrice sibh
▪nár choisrice sibh
3
go gcoisrice siad
▪nár choisrice siad
PASSIVE
go gcoisrictear
▪nár choisrictear
