Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

comhghlasáil

VERB

VERBAL NOUN

comhghlasáil

VERBAL ADJECTIVE

comhghlasáilte

SINGULAR

1
chomhghlasáil mé
ar chomhghlasáil mé?
níor chomhghlasáil mé
2
chomhghlasáil tú
ar chomhghlasáil tú?
níor chomhghlasáil tú
3
chomhghlasáil sé (MASC.)
ar chomhghlasáil sé?
níor chomhghlasáil sé
chomhghlasáil sí (FEM.)
ar chomhghlasáil sí?
níor chomhghlasáil sí

PLURAL

1
chomhghlasálamar
ar chomhghlasálamar?
níor chomhghlasálamar
chomhghlasáil muid
ar chomhghlasáil muid?
níor chomhghlasáil muid
2
chomhghlasáil sibh
ar chomhghlasáil sibh?
níor chomhghlasáil sibh
3
chomhghlasáil siad
ar chomhghlasáil siad?
níor chomhghlasáil siad
chomhghlasáladar
ar chomhghlasáladar?
níor chomhghlasáladar

PASSIVE

comhghlasáladh
ar comhghlasáladh?
níor comhghlasáladh

SINGULAR

1
comhghlasálaim
an gcomhghlasálaim?
ní chomhghlasálaim
2
comhghlasálann tú
an gcomhghlasálann tú?
ní chomhghlasálann tú
3
comhghlasálann sé (MASC.)
an gcomhghlasálann sé?
ní chomhghlasálann sé
comhghlasálann sí (FEM.)
an gcomhghlasálann sí?
ní chomhghlasálann sí

PLURAL

1
comhghlasálaimid
an gcomhghlasálaimid?
ní chomhghlasálaimid
comhghlasálann muid
an gcomhghlasálann muid?
ní chomhghlasálann muid
2
comhghlasálann sibh
an gcomhghlasálann sibh?
ní chomhghlasálann sibh
3
comhghlasálann siad
an gcomhghlasálann siad?
ní chomhghlasálann siad

PASSIVE

comhghlasáiltear
an gcomhghlasáiltear?
ní chomhghlasáiltear

SINGULAR

1
comhghlasálfaidh mé
an gcomhghlasálfaidh mé?
ní chomhghlasálfaidh mé
2
comhghlasálfaidh tú
an gcomhghlasálfaidh tú?
ní chomhghlasálfaidh tú
3
comhghlasálfaidh sé (MASC.)
an gcomhghlasálfaidh sé?
ní chomhghlasálfaidh sé
comhghlasálfaidh sí (FEM.)
an gcomhghlasálfaidh sí?
ní chomhghlasálfaidh sí

PLURAL

1
comhghlasálfaimid
an gcomhghlasálfaimid?
ní chomhghlasálfaimid
comhghlasálfaidh muid
an gcomhghlasálfaidh muid?
ní chomhghlasálfaidh muid
2
comhghlasálfaidh sibh
an gcomhghlasálfaidh sibh?
ní chomhghlasálfaidh sibh
3
comhghlasálfaidh siad
an gcomhghlasálfaidh siad?
ní chomhghlasálfaidh siad

PASSIVE

comhghlasálfar
an gcomhghlasálfar?
ní chomhghlasálfar

SINGULAR

1
chomhghlasálfainn
an gcomhghlasálfainn?
ní chomhghlasálfainn
2
chomhghlasálfá
an gcomhghlasálfá?
ní chomhghlasálfá
3
chomhghlasálfadh sé (MASC.)
an gcomhghlasálfadh sé?
ní chomhghlasálfadh sé
chomhghlasálfadh sí (FEM.)
an gcomhghlasálfadh sí?
ní chomhghlasálfadh sí

PLURAL

1
chomhghlasálfaimis
an gcomhghlasálfaimis?
ní chomhghlasálfaimis
chomhghlasálfadh muid
an gcomhghlasálfadh muid?
ní chomhghlasálfadh muid
2
chomhghlasálfadh sibh
an gcomhghlasálfadh sibh?
ní chomhghlasálfadh sibh
3
chomhghlasálfaidís
an gcomhghlasálfaidís?
ní chomhghlasálfaidís
chomhghlasálfadh siad
an gcomhghlasálfadh siad?
ní chomhghlasálfadh siad

PASSIVE

chomhghlasálfaí
an gcomhghlasálfaí?
ní chomhghlasálfaí

SINGULAR

1
chomhghlasálainn
an gcomhghlasálainn?
ní chomhghlasálainn
2
chomhghlasáilteá
an gcomhghlasáilteá?
ní chomhghlasáilteá
3
chomhghlasáladh sé (MASC.)
an gcomhghlasáladh sé?
ní chomhghlasáladh sé
chomhghlasáladh sí (FEM.)
an gcomhghlasáladh sí?
ní chomhghlasáladh sí

PLURAL

1
chomhghlasálaimis
an gcomhghlasálaimis?
ní chomhghlasálaimis
chomhghlasáladh muid
an gcomhghlasáladh muid?
ní chomhghlasáladh muid
2
chomhghlasáladh sibh
an gcomhghlasáladh sibh?
ní chomhghlasáladh sibh
3
chomhghlasálaidís
an gcomhghlasálaidís?
ní chomhghlasálaidís
chomhghlasáladh siad
an gcomhghlasáladh siad?
ní chomhghlasáladh siad

PASSIVE

chomhghlasáiltí
an gcomhghlasáiltí?
ní chomhghlasáiltí

SINGULAR

1
comhghlasálaim!
ná comhghlasálaim!
2
comhghlasáil!
ná comhghlasáil!
3
comhghlasáladh sé! (MASC.)
ná comhghlasáladh sé!
comhghlasáladh sí! (FEM.)
ná comhghlasáladh sí!

PLURAL

1
comhghlasálaimis!
ná comhghlasálaimis!
comhghlasáladh muid!
ná comhghlasáladh muid!
2
comhghlasálaigí!
ná comhghlasálaigí!
3
comhghlasálaidís!
ná comhghlasálaidís!
comhghlasáladh siad!
ná comhghlasáladh siad!

PASSIVE

comhghlasáiltear!
ná comhghlasáiltear!

SINGULAR

1
go gcomhghlasála mé
nár chomhghlasála mé
2
go gcomhghlasála tú
nár chomhghlasála tú
3
go gcomhghlasála sé (MASC.)
nár chomhghlasála sé
go gcomhghlasála sí (FEM.)
nár chomhghlasála sí

PLURAL

1
go gcomhghlasálaimid
nár chomhghlasálaimid
go gcomhghlasála muid
nár chomhghlasála muid
2
go gcomhghlasála sibh
nár chomhghlasála sibh
3
go gcomhghlasála siad
nár chomhghlasála siad

PASSIVE

go gcomhghlasáiltear
nár chomhghlasáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News