Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

comhshuimigh

VERB

VERBAL NOUN

comhshuimiú

VERBAL ADJECTIVE

comhshuimithe

SINGULAR

1
chomhshuimigh mé
ar chomhshuimigh mé?
níor chomhshuimigh mé
2
chomhshuimigh tú
ar chomhshuimigh tú?
níor chomhshuimigh tú
3
chomhshuimigh sé (MASC.)
ar chomhshuimigh sé?
níor chomhshuimigh sé
chomhshuimigh sí (FEM.)
ar chomhshuimigh sí?
níor chomhshuimigh sí

PLURAL

1
chomhshuimíomar
ar chomhshuimíomar?
níor chomhshuimíomar
chomhshuimigh muid
ar chomhshuimigh muid?
níor chomhshuimigh muid
2
chomhshuimigh sibh
ar chomhshuimigh sibh?
níor chomhshuimigh sibh
3
chomhshuimigh siad
ar chomhshuimigh siad?
níor chomhshuimigh siad
chomhshuimíodar
ar chomhshuimíodar?
níor chomhshuimíodar

PASSIVE

comhshuimíodh
ar comhshuimíodh?
níor comhshuimíodh

SINGULAR

1
comhshuimím
an gcomhshuimím?
ní chomhshuimím
2
comhshuimíonn tú
an gcomhshuimíonn tú?
ní chomhshuimíonn tú
3
comhshuimíonn sé (MASC.)
an gcomhshuimíonn sé?
ní chomhshuimíonn sé
comhshuimíonn sí (FEM.)
an gcomhshuimíonn sí?
ní chomhshuimíonn sí

PLURAL

1
comhshuimímid
an gcomhshuimímid?
ní chomhshuimímid
comhshuimíonn muid
an gcomhshuimíonn muid?
ní chomhshuimíonn muid
2
comhshuimíonn sibh
an gcomhshuimíonn sibh?
ní chomhshuimíonn sibh
3
comhshuimíonn siad
an gcomhshuimíonn siad?
ní chomhshuimíonn siad

PASSIVE

comhshuimítear
an gcomhshuimítear?
ní chomhshuimítear

SINGULAR

1
comhshuimeoidh mé
an gcomhshuimeoidh mé?
ní chomhshuimeoidh mé
2
comhshuimeoidh tú
an gcomhshuimeoidh tú?
ní chomhshuimeoidh tú
3
comhshuimeoidh sé (MASC.)
an gcomhshuimeoidh sé?
ní chomhshuimeoidh sé
comhshuimeoidh sí (FEM.)
an gcomhshuimeoidh sí?
ní chomhshuimeoidh sí

PLURAL

1
comhshuimeoimid
an gcomhshuimeoimid?
ní chomhshuimeoimid
comhshuimeoidh muid
an gcomhshuimeoidh muid?
ní chomhshuimeoidh muid
2
comhshuimeoidh sibh
an gcomhshuimeoidh sibh?
ní chomhshuimeoidh sibh
3
comhshuimeoidh siad
an gcomhshuimeoidh siad?
ní chomhshuimeoidh siad

PASSIVE

comhshuimeofar
an gcomhshuimeofar?
ní chomhshuimeofar

SINGULAR

1
chomhshuimeoinn
an gcomhshuimeoinn?
ní chomhshuimeoinn
2
chomhshuimeofá
an gcomhshuimeofá?
ní chomhshuimeofá
3
chomhshuimeodh sé (MASC.)
an gcomhshuimeodh sé?
ní chomhshuimeodh sé
chomhshuimeodh sí (FEM.)
an gcomhshuimeodh sí?
ní chomhshuimeodh sí

PLURAL

1
chomhshuimeoimis
an gcomhshuimeoimis?
ní chomhshuimeoimis
chomhshuimeodh muid
an gcomhshuimeodh muid?
ní chomhshuimeodh muid
2
chomhshuimeodh sibh
an gcomhshuimeodh sibh?
ní chomhshuimeodh sibh
3
chomhshuimeoidís
an gcomhshuimeoidís?
ní chomhshuimeoidís
chomhshuimeodh siad
an gcomhshuimeodh siad?
ní chomhshuimeodh siad

PASSIVE

chomhshuimeofaí
an gcomhshuimeofaí?
ní chomhshuimeofaí

SINGULAR

1
chomhshuimínn
an gcomhshuimínn?
ní chomhshuimínn
2
chomhshuimíteá
an gcomhshuimíteá?
ní chomhshuimíteá
3
chomhshuimíodh sé (MASC.)
an gcomhshuimíodh sé?
ní chomhshuimíodh sé
chomhshuimíodh sí (FEM.)
an gcomhshuimíodh sí?
ní chomhshuimíodh sí

PLURAL

1
chomhshuimímis
an gcomhshuimímis?
ní chomhshuimímis
chomhshuimíodh muid
an gcomhshuimíodh muid?
ní chomhshuimíodh muid
2
chomhshuimíodh sibh
an gcomhshuimíodh sibh?
ní chomhshuimíodh sibh
3
chomhshuimídís
an gcomhshuimídís?
ní chomhshuimídís
chomhshuimíodh siad
an gcomhshuimíodh siad?
ní chomhshuimíodh siad

PASSIVE

chomhshuimítí
an gcomhshuimítí?
ní chomhshuimítí

SINGULAR

1
comhshuimím!
ná comhshuimím!
2
comhshuimigh!
ná comhshuimigh!
3
comhshuimíodh sé! (MASC.)
ná comhshuimíodh sé!
comhshuimíodh sí! (FEM.)
ná comhshuimíodh sí!

PLURAL

1
comhshuimímis!
ná comhshuimímis!
comhshuimíodh muid!
ná comhshuimíodh muid!
2
comhshuimígí!
ná comhshuimígí!
3
comhshuimídís!
ná comhshuimídís!
comhshuimíodh siad!
ná comhshuimíodh siad!

PASSIVE

comhshuimítear!
ná comhshuimítear!

SINGULAR

1
go gcomhshuimí mé
nár chomhshuimí mé
2
go gcomhshuimí tú
nár chomhshuimí tú
3
go gcomhshuimí sé (MASC.)
nár chomhshuimí sé
go gcomhshuimí sí (FEM.)
nár chomhshuimí sí

PLURAL

1
go gcomhshuimímid
nár chomhshuimímid
go gcomhshuimí muid
nár chomhshuimí muid
2
go gcomhshuimí sibh
nár chomhshuimí sibh
3
go gcomhshuimí siad
nár chomhshuimí siad

PASSIVE

go gcomhshuimítear
nár chomhshuimítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News