Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

creimneáil

VERB

VERBAL NOUN

creimneáil

VERBAL ADJECTIVE

creimneáilte

SINGULAR

1
chreimneáil mé
ar chreimneáil mé?
níor chreimneáil mé
2
chreimneáil tú
ar chreimneáil tú?
níor chreimneáil tú
3
chreimneáil sé (MASC.)
ar chreimneáil sé?
níor chreimneáil sé
chreimneáil sí (FEM.)
ar chreimneáil sí?
níor chreimneáil sí

PLURAL

1
chreimneálamar
ar chreimneálamar?
níor chreimneálamar
chreimneáil muid
ar chreimneáil muid?
níor chreimneáil muid
2
chreimneáil sibh
ar chreimneáil sibh?
níor chreimneáil sibh
3
chreimneáil siad
ar chreimneáil siad?
níor chreimneáil siad
chreimneáladar
ar chreimneáladar?
níor chreimneáladar

PASSIVE

creimneáladh
ar creimneáladh?
níor creimneáladh

SINGULAR

1
creimneálaim
an gcreimneálaim?
ní chreimneálaim
2
creimneálann tú
an gcreimneálann tú?
ní chreimneálann tú
3
creimneálann sé (MASC.)
an gcreimneálann sé?
ní chreimneálann sé
creimneálann sí (FEM.)
an gcreimneálann sí?
ní chreimneálann sí

PLURAL

1
creimneálaimid
an gcreimneálaimid?
ní chreimneálaimid
creimneálann muid
an gcreimneálann muid?
ní chreimneálann muid
2
creimneálann sibh
an gcreimneálann sibh?
ní chreimneálann sibh
3
creimneálann siad
an gcreimneálann siad?
ní chreimneálann siad

PASSIVE

creimneáiltear
an gcreimneáiltear?
ní chreimneáiltear

SINGULAR

1
creimneálfaidh mé
an gcreimneálfaidh mé?
ní chreimneálfaidh mé
2
creimneálfaidh tú
an gcreimneálfaidh tú?
ní chreimneálfaidh tú
3
creimneálfaidh sé (MASC.)
an gcreimneálfaidh sé?
ní chreimneálfaidh sé
creimneálfaidh sí (FEM.)
an gcreimneálfaidh sí?
ní chreimneálfaidh sí

PLURAL

1
creimneálfaimid
an gcreimneálfaimid?
ní chreimneálfaimid
creimneálfaidh muid
an gcreimneálfaidh muid?
ní chreimneálfaidh muid
2
creimneálfaidh sibh
an gcreimneálfaidh sibh?
ní chreimneálfaidh sibh
3
creimneálfaidh siad
an gcreimneálfaidh siad?
ní chreimneálfaidh siad

PASSIVE

creimneálfar
an gcreimneálfar?
ní chreimneálfar

SINGULAR

1
chreimneálfainn
an gcreimneálfainn?
ní chreimneálfainn
2
chreimneálfá
an gcreimneálfá?
ní chreimneálfá
3
chreimneálfadh sé (MASC.)
an gcreimneálfadh sé?
ní chreimneálfadh sé
chreimneálfadh sí (FEM.)
an gcreimneálfadh sí?
ní chreimneálfadh sí

PLURAL

1
chreimneálfaimis
an gcreimneálfaimis?
ní chreimneálfaimis
chreimneálfadh muid
an gcreimneálfadh muid?
ní chreimneálfadh muid
2
chreimneálfadh sibh
an gcreimneálfadh sibh?
ní chreimneálfadh sibh
3
chreimneálfaidís
an gcreimneálfaidís?
ní chreimneálfaidís
chreimneálfadh siad
an gcreimneálfadh siad?
ní chreimneálfadh siad

PASSIVE

chreimneálfaí
an gcreimneálfaí?
ní chreimneálfaí

SINGULAR

1
chreimneálainn
an gcreimneálainn?
ní chreimneálainn
2
chreimneáilteá
an gcreimneáilteá?
ní chreimneáilteá
3
chreimneáladh sé (MASC.)
an gcreimneáladh sé?
ní chreimneáladh sé
chreimneáladh sí (FEM.)
an gcreimneáladh sí?
ní chreimneáladh sí

PLURAL

1
chreimneálaimis
an gcreimneálaimis?
ní chreimneálaimis
chreimneáladh muid
an gcreimneáladh muid?
ní chreimneáladh muid
2
chreimneáladh sibh
an gcreimneáladh sibh?
ní chreimneáladh sibh
3
chreimneálaidís
an gcreimneálaidís?
ní chreimneálaidís
chreimneáladh siad
an gcreimneáladh siad?
ní chreimneáladh siad

PASSIVE

chreimneáiltí
an gcreimneáiltí?
ní chreimneáiltí

SINGULAR

1
creimneálaim!
ná creimneálaim!
2
creimneáil!
ná creimneáil!
3
creimneáladh sé! (MASC.)
ná creimneáladh sé!
creimneáladh sí! (FEM.)
ná creimneáladh sí!

PLURAL

1
creimneálaimis!
ná creimneálaimis!
creimneáladh muid!
ná creimneáladh muid!
2
creimneálaigí!
ná creimneálaigí!
3
creimneálaidís!
ná creimneálaidís!
creimneáladh siad!
ná creimneáladh siad!

PASSIVE

creimneáiltear!
ná creimneáiltear!

SINGULAR

1
go gcreimneála mé
nár chreimneála mé
2
go gcreimneála tú
nár chreimneála tú
3
go gcreimneála sé (MASC.)
nár chreimneála sé
go gcreimneála sí (FEM.)
nár chreimneála sí

PLURAL

1
go gcreimneálaimid
nár chreimneálaimid
go gcreimneála muid
nár chreimneála muid
2
go gcreimneála sibh
nár chreimneála sibh
3
go gcreimneála siad
nár chreimneála siad

PASSIVE

go gcreimneáiltear
nár chreimneáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News