Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

creimseáil

VERB

VERBAL NOUN

creimseáil

VERBAL ADJECTIVE

creimseáilte

SINGULAR

1
chreimseáil mé
ar chreimseáil mé?
níor chreimseáil mé
2
chreimseáil tú
ar chreimseáil tú?
níor chreimseáil tú
3
chreimseáil sé (MASC.)
ar chreimseáil sé?
níor chreimseáil sé
chreimseáil sí (FEM.)
ar chreimseáil sí?
níor chreimseáil sí

PLURAL

1
chreimseálamar
ar chreimseálamar?
níor chreimseálamar
chreimseáil muid
ar chreimseáil muid?
níor chreimseáil muid
2
chreimseáil sibh
ar chreimseáil sibh?
níor chreimseáil sibh
3
chreimseáil siad
ar chreimseáil siad?
níor chreimseáil siad
chreimseáladar
ar chreimseáladar?
níor chreimseáladar

PASSIVE

creimseáladh
ar creimseáladh?
níor creimseáladh

SINGULAR

1
creimseálaim
an gcreimseálaim?
ní chreimseálaim
2
creimseálann tú
an gcreimseálann tú?
ní chreimseálann tú
3
creimseálann sé (MASC.)
an gcreimseálann sé?
ní chreimseálann sé
creimseálann sí (FEM.)
an gcreimseálann sí?
ní chreimseálann sí

PLURAL

1
creimseálaimid
an gcreimseálaimid?
ní chreimseálaimid
creimseálann muid
an gcreimseálann muid?
ní chreimseálann muid
2
creimseálann sibh
an gcreimseálann sibh?
ní chreimseálann sibh
3
creimseálann siad
an gcreimseálann siad?
ní chreimseálann siad

PASSIVE

creimseáiltear
an gcreimseáiltear?
ní chreimseáiltear

SINGULAR

1
creimseálfaidh mé
an gcreimseálfaidh mé?
ní chreimseálfaidh mé
2
creimseálfaidh tú
an gcreimseálfaidh tú?
ní chreimseálfaidh tú
3
creimseálfaidh sé (MASC.)
an gcreimseálfaidh sé?
ní chreimseálfaidh sé
creimseálfaidh sí (FEM.)
an gcreimseálfaidh sí?
ní chreimseálfaidh sí

PLURAL

1
creimseálfaimid
an gcreimseálfaimid?
ní chreimseálfaimid
creimseálfaidh muid
an gcreimseálfaidh muid?
ní chreimseálfaidh muid
2
creimseálfaidh sibh
an gcreimseálfaidh sibh?
ní chreimseálfaidh sibh
3
creimseálfaidh siad
an gcreimseálfaidh siad?
ní chreimseálfaidh siad

PASSIVE

creimseálfar
an gcreimseálfar?
ní chreimseálfar

SINGULAR

1
chreimseálfainn
an gcreimseálfainn?
ní chreimseálfainn
2
chreimseálfá
an gcreimseálfá?
ní chreimseálfá
3
chreimseálfadh sé (MASC.)
an gcreimseálfadh sé?
ní chreimseálfadh sé
chreimseálfadh sí (FEM.)
an gcreimseálfadh sí?
ní chreimseálfadh sí

PLURAL

1
chreimseálfaimis
an gcreimseálfaimis?
ní chreimseálfaimis
chreimseálfadh muid
an gcreimseálfadh muid?
ní chreimseálfadh muid
2
chreimseálfadh sibh
an gcreimseálfadh sibh?
ní chreimseálfadh sibh
3
chreimseálfaidís
an gcreimseálfaidís?
ní chreimseálfaidís
chreimseálfadh siad
an gcreimseálfadh siad?
ní chreimseálfadh siad

PASSIVE

chreimseálfaí
an gcreimseálfaí?
ní chreimseálfaí

SINGULAR

1
chreimseálainn
an gcreimseálainn?
ní chreimseálainn
2
chreimseáilteá
an gcreimseáilteá?
ní chreimseáilteá
3
chreimseáladh sé (MASC.)
an gcreimseáladh sé?
ní chreimseáladh sé
chreimseáladh sí (FEM.)
an gcreimseáladh sí?
ní chreimseáladh sí

PLURAL

1
chreimseálaimis
an gcreimseálaimis?
ní chreimseálaimis
chreimseáladh muid
an gcreimseáladh muid?
ní chreimseáladh muid
2
chreimseáladh sibh
an gcreimseáladh sibh?
ní chreimseáladh sibh
3
chreimseálaidís
an gcreimseálaidís?
ní chreimseálaidís
chreimseáladh siad
an gcreimseáladh siad?
ní chreimseáladh siad

PASSIVE

chreimseáiltí
an gcreimseáiltí?
ní chreimseáiltí

SINGULAR

1
creimseálaim!
ná creimseálaim!
2
creimseáil!
ná creimseáil!
3
creimseáladh sé! (MASC.)
ná creimseáladh sé!
creimseáladh sí! (FEM.)
ná creimseáladh sí!

PLURAL

1
creimseálaimis!
ná creimseálaimis!
creimseáladh muid!
ná creimseáladh muid!
2
creimseálaigí!
ná creimseálaigí!
3
creimseálaidís!
ná creimseálaidís!
creimseáladh siad!
ná creimseáladh siad!

PASSIVE

creimseáiltear!
ná creimseáiltear!

SINGULAR

1
go gcreimseála mé
nár chreimseála mé
2
go gcreimseála tú
nár chreimseála tú
3
go gcreimseála sé (MASC.)
nár chreimseála sé
go gcreimseála sí (FEM.)
nár chreimseála sí

PLURAL

1
go gcreimseálaimid
nár chreimseálaimid
go gcreimseála muid
nár chreimseála muid
2
go gcreimseála sibh
nár chreimseála sibh
3
go gcreimseála siad
nár chreimseála siad

PASSIVE

go gcreimseáiltear
nár chreimseáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News