VERBAL NOUN
eisreachtú
VERBAL ADJECTIVE
eisreachtaithe
SINGULAR
1
d'eisreachtaigh mé
▪ar eisreachtaigh mé?
▪níor eisreachtaigh mé
2
d'eisreachtaigh tú
▪ar eisreachtaigh tú?
▪níor eisreachtaigh tú
3
d'eisreachtaigh sé (MASC.)
▪ar eisreachtaigh sé?
▪níor eisreachtaigh sé
d'eisreachtaigh sí (FEM.)
▪ar eisreachtaigh sí?
▪níor eisreachtaigh sí
PLURAL
1
d'eisreachtaíomar
▪ar eisreachtaíomar?
▪níor eisreachtaíomar
d'eisreachtaigh muid
▪ar eisreachtaigh muid?
▪níor eisreachtaigh muid
2
d'eisreachtaigh sibh
▪ar eisreachtaigh sibh?
▪níor eisreachtaigh sibh
3
d'eisreachtaigh siad
▪ar eisreachtaigh siad?
▪níor eisreachtaigh siad
d'eisreachtaíodar
▪ar eisreachtaíodar?
▪níor eisreachtaíodar
PASSIVE
eisreachtaíodh
▪ar eisreachtaíodh?
▪níor eisreachtaíodh
SINGULAR
1
eisreachtaím
▪an eisreachtaím?
▪ní eisreachtaím
2
eisreachtaíonn tú
▪an eisreachtaíonn tú?
▪ní eisreachtaíonn tú
3
eisreachtaíonn sé (MASC.)
▪an eisreachtaíonn sé?
▪ní eisreachtaíonn sé
eisreachtaíonn sí (FEM.)
▪an eisreachtaíonn sí?
▪ní eisreachtaíonn sí
PLURAL
1
eisreachtaímid
▪an eisreachtaímid?
▪ní eisreachtaímid
eisreachtaíonn muid
▪an eisreachtaíonn muid?
▪ní eisreachtaíonn muid
2
eisreachtaíonn sibh
▪an eisreachtaíonn sibh?
▪ní eisreachtaíonn sibh
3
eisreachtaíonn siad
▪an eisreachtaíonn siad?
▪ní eisreachtaíonn siad
PASSIVE
eisreachtaítear
▪an eisreachtaítear?
▪ní eisreachtaítear
SINGULAR
1
eisreachtóidh mé
▪an eisreachtóidh mé?
▪ní eisreachtóidh mé
2
eisreachtóidh tú
▪an eisreachtóidh tú?
▪ní eisreachtóidh tú
3
eisreachtóidh sé (MASC.)
▪an eisreachtóidh sé?
▪ní eisreachtóidh sé
eisreachtóidh sí (FEM.)
▪an eisreachtóidh sí?
▪ní eisreachtóidh sí
PLURAL
1
eisreachtóimid
▪an eisreachtóimid?
▪ní eisreachtóimid
eisreachtóidh muid
▪an eisreachtóidh muid?
▪ní eisreachtóidh muid
2
eisreachtóidh sibh
▪an eisreachtóidh sibh?
▪ní eisreachtóidh sibh
3
eisreachtóidh siad
▪an eisreachtóidh siad?
▪ní eisreachtóidh siad
PASSIVE
eisreachtófar
▪an eisreachtófar?
▪ní eisreachtófar
SINGULAR
1
d'eisreachtóinn
▪an eisreachtóinn?
▪ní eisreachtóinn
2
d'eisreachtófá
▪an eisreachtófá?
▪ní eisreachtófá
3
d'eisreachtódh sé (MASC.)
▪an eisreachtódh sé?
▪ní eisreachtódh sé
d'eisreachtódh sí (FEM.)
▪an eisreachtódh sí?
▪ní eisreachtódh sí
PLURAL
1
d'eisreachtóimis
▪an eisreachtóimis?
▪ní eisreachtóimis
d'eisreachtódh muid
▪an eisreachtódh muid?
▪ní eisreachtódh muid
2
d'eisreachtódh sibh
▪an eisreachtódh sibh?
▪ní eisreachtódh sibh
3
d'eisreachtóidís
▪an eisreachtóidís?
▪ní eisreachtóidís
d'eisreachtódh siad
▪an eisreachtódh siad?
▪ní eisreachtódh siad
PASSIVE
d'eisreachtófaí
▪an eisreachtófaí?
▪ní eisreachtófaí
SINGULAR
1
d'eisreachtaínn
▪an eisreachtaínn?
▪ní eisreachtaínn
2
d'eisreachtaíteá
▪an eisreachtaíteá?
▪ní eisreachtaíteá
3
d'eisreachtaíodh sé (MASC.)
▪an eisreachtaíodh sé?
▪ní eisreachtaíodh sé
d'eisreachtaíodh sí (FEM.)
▪an eisreachtaíodh sí?
▪ní eisreachtaíodh sí
PLURAL
1
d'eisreachtaímis
▪an eisreachtaímis?
▪ní eisreachtaímis
d'eisreachtaíodh muid
▪an eisreachtaíodh muid?
▪ní eisreachtaíodh muid
2
d'eisreachtaíodh sibh
▪an eisreachtaíodh sibh?
▪ní eisreachtaíodh sibh
3
d'eisreachtaídís
▪an eisreachtaídís?
▪ní eisreachtaídís
d'eisreachtaíodh siad
▪an eisreachtaíodh siad?
▪ní eisreachtaíodh siad
PASSIVE
d'eisreachtaítí
▪an eisreachtaítí?
▪ní eisreachtaítí
SINGULAR
1
eisreachtaím!
▪ná heisreachtaím!
2
eisreachtaigh!
▪ná heisreachtaigh!
3
eisreachtaíodh sé! (MASC.)
▪ná heisreachtaíodh sé!
eisreachtaíodh sí! (FEM.)
▪ná heisreachtaíodh sí!
PLURAL
1
eisreachtaímis!
▪ná heisreachtaímis!
eisreachtaíodh muid!
▪ná heisreachtaíodh muid!
2
eisreachtaígí!
▪ná heisreachtaígí!
3
eisreachtaídís!
▪ná heisreachtaídís!
eisreachtaíodh siad!
▪ná heisreachtaíodh siad!
PASSIVE
eisreachtaítear!
▪ná heisreachtaítear!
SINGULAR
1
go n-eisreachtaí mé
▪nár eisreachtaí mé
2
go n-eisreachtaí tú
▪nár eisreachtaí tú
3
go n-eisreachtaí sé (MASC.)
▪nár eisreachtaí sé
go n-eisreachtaí sí (FEM.)
▪nár eisreachtaí sí
PLURAL
1
go n-eisreachtaímid
▪nár eisreachtaímid
go n-eisreachtaí muid
▪nár eisreachtaí muid
2
go n-eisreachtaí sibh
▪nár eisreachtaí sibh
3
go n-eisreachtaí siad
▪nár eisreachtaí siad
PASSIVE
go n-eisreachtaítear
▪nár eisreachtaítear
