VERBAL NOUN
flípeáil
VERBAL ADJECTIVE
flípeáilte
SINGULAR
1
d'fhlípeáil mé
▪ar fhlípeáil mé?
▪níor fhlípeáil mé
2
d'fhlípeáil tú
▪ar fhlípeáil tú?
▪níor fhlípeáil tú
3
d'fhlípeáil sé (MASC.)
▪ar fhlípeáil sé?
▪níor fhlípeáil sé
d'fhlípeáil sí (FEM.)
▪ar fhlípeáil sí?
▪níor fhlípeáil sí
PLURAL
1
d'fhlípeálamar
▪ar fhlípeálamar?
▪níor fhlípeálamar
d'fhlípeáil muid
▪ar fhlípeáil muid?
▪níor fhlípeáil muid
2
d'fhlípeáil sibh
▪ar fhlípeáil sibh?
▪níor fhlípeáil sibh
3
d'fhlípeáil siad
▪ar fhlípeáil siad?
▪níor fhlípeáil siad
d'fhlípeáladar
▪ar fhlípeáladar?
▪níor fhlípeáladar
PASSIVE
flípeáladh
▪ar flípeáladh?
▪níor flípeáladh
SINGULAR
1
flípeálaim
▪an bhflípeálaim?
▪ní fhlípeálaim
2
flípeálann tú
▪an bhflípeálann tú?
▪ní fhlípeálann tú
3
flípeálann sé (MASC.)
▪an bhflípeálann sé?
▪ní fhlípeálann sé
flípeálann sí (FEM.)
▪an bhflípeálann sí?
▪ní fhlípeálann sí
PLURAL
1
flípeálaimid
▪an bhflípeálaimid?
▪ní fhlípeálaimid
flípeálann muid
▪an bhflípeálann muid?
▪ní fhlípeálann muid
2
flípeálann sibh
▪an bhflípeálann sibh?
▪ní fhlípeálann sibh
3
flípeálann siad
▪an bhflípeálann siad?
▪ní fhlípeálann siad
PASSIVE
flípeáiltear
▪an bhflípeáiltear?
▪ní fhlípeáiltear
SINGULAR
1
flípeálfaidh mé
▪an bhflípeálfaidh mé?
▪ní fhlípeálfaidh mé
2
flípeálfaidh tú
▪an bhflípeálfaidh tú?
▪ní fhlípeálfaidh tú
3
flípeálfaidh sé (MASC.)
▪an bhflípeálfaidh sé?
▪ní fhlípeálfaidh sé
flípeálfaidh sí (FEM.)
▪an bhflípeálfaidh sí?
▪ní fhlípeálfaidh sí
PLURAL
1
flípeálfaimid
▪an bhflípeálfaimid?
▪ní fhlípeálfaimid
flípeálfaidh muid
▪an bhflípeálfaidh muid?
▪ní fhlípeálfaidh muid
2
flípeálfaidh sibh
▪an bhflípeálfaidh sibh?
▪ní fhlípeálfaidh sibh
3
flípeálfaidh siad
▪an bhflípeálfaidh siad?
▪ní fhlípeálfaidh siad
PASSIVE
flípeálfar
▪an bhflípeálfar?
▪ní fhlípeálfar
SINGULAR
1
d'fhlípeálfainn
▪an bhflípeálfainn?
▪ní fhlípeálfainn
2
d'fhlípeálfá
▪an bhflípeálfá?
▪ní fhlípeálfá
3
d'fhlípeálfadh sé (MASC.)
▪an bhflípeálfadh sé?
▪ní fhlípeálfadh sé
d'fhlípeálfadh sí (FEM.)
▪an bhflípeálfadh sí?
▪ní fhlípeálfadh sí
PLURAL
1
d'fhlípeálfaimis
▪an bhflípeálfaimis?
▪ní fhlípeálfaimis
d'fhlípeálfadh muid
▪an bhflípeálfadh muid?
▪ní fhlípeálfadh muid
2
d'fhlípeálfadh sibh
▪an bhflípeálfadh sibh?
▪ní fhlípeálfadh sibh
3
d'fhlípeálfaidís
▪an bhflípeálfaidís?
▪ní fhlípeálfaidís
d'fhlípeálfadh siad
▪an bhflípeálfadh siad?
▪ní fhlípeálfadh siad
PASSIVE
d'fhlípeálfaí
▪an bhflípeálfaí?
▪ní fhlípeálfaí
SINGULAR
1
d'fhlípeálainn
▪an bhflípeálainn?
▪ní fhlípeálainn
2
d'fhlípeáilteá
▪an bhflípeáilteá?
▪ní fhlípeáilteá
3
d'fhlípeáladh sé (MASC.)
▪an bhflípeáladh sé?
▪ní fhlípeáladh sé
d'fhlípeáladh sí (FEM.)
▪an bhflípeáladh sí?
▪ní fhlípeáladh sí
PLURAL
1
d'fhlípeálaimis
▪an bhflípeálaimis?
▪ní fhlípeálaimis
d'fhlípeáladh muid
▪an bhflípeáladh muid?
▪ní fhlípeáladh muid
2
d'fhlípeáladh sibh
▪an bhflípeáladh sibh?
▪ní fhlípeáladh sibh
3
d'fhlípeálaidís
▪an bhflípeálaidís?
▪ní fhlípeálaidís
d'fhlípeáladh siad
▪an bhflípeáladh siad?
▪ní fhlípeáladh siad
PASSIVE
d'fhlípeáiltí
▪an bhflípeáiltí?
▪ní fhlípeáiltí
SINGULAR
1
flípeálaim!
▪ná flípeálaim!
2
flípeáil!
▪ná flípeáil!
3
flípeáladh sé! (MASC.)
▪ná flípeáladh sé!
flípeáladh sí! (FEM.)
▪ná flípeáladh sí!
PLURAL
1
flípeálaimis!
▪ná flípeálaimis!
flípeáladh muid!
▪ná flípeáladh muid!
2
flípeálaigí!
▪ná flípeálaigí!
3
flípeálaidís!
▪ná flípeálaidís!
flípeáladh siad!
▪ná flípeáladh siad!
PASSIVE
flípeáiltear!
▪ná flípeáiltear!
SINGULAR
1
go bhflípeála mé
▪nár fhlípeála mé
2
go bhflípeála tú
▪nár fhlípeála tú
3
go bhflípeála sé (MASC.)
▪nár fhlípeála sé
go bhflípeála sí (FEM.)
▪nár fhlípeála sí
PLURAL
1
go bhflípeálaimid
▪nár fhlípeálaimid
go bhflípeála muid
▪nár fhlípeála muid
2
go bhflípeála sibh
▪nár fhlípeála sibh
3
go bhflípeála siad
▪nár fhlípeála siad
PASSIVE
go bhflípeáiltear
▪nár fhlípeáiltear
