Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: formach · faomhach · folmhú · formic · forúnach
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

formhúch

VERB

VERBAL NOUN

formhúchadh

VERBAL ADJECTIVE

formhúchta

SINGULAR

1
d'fhormhúch mé
ar fhormhúch mé?
níor fhormhúch mé
2
d'fhormhúch tú
ar fhormhúch tú?
níor fhormhúch tú
3
d'fhormhúch sé (MASC.)
ar fhormhúch sé?
níor fhormhúch sé
d'fhormhúch sí (FEM.)
ar fhormhúch sí?
níor fhormhúch sí

PLURAL

1
d'fhormhúchamar
ar fhormhúchamar?
níor fhormhúchamar
d'fhormhúch muid
ar fhormhúch muid?
níor fhormhúch muid
2
d'fhormhúch sibh
ar fhormhúch sibh?
níor fhormhúch sibh
3
d'fhormhúch siad
ar fhormhúch siad?
níor fhormhúch siad
d'fhormhúchadar
ar fhormhúchadar?
níor fhormhúchadar

PASSIVE

formhúchadh
ar formhúchadh?
níor formhúchadh

SINGULAR

1
formhúchaim
an bhformhúchaim?
ní fhormhúchaim
2
formhúchann tú
an bhformhúchann tú?
ní fhormhúchann tú
3
formhúchann sé (MASC.)
an bhformhúchann sé?
ní fhormhúchann sé
formhúchann sí (FEM.)
an bhformhúchann sí?
ní fhormhúchann sí

PLURAL

1
formhúchaimid
an bhformhúchaimid?
ní fhormhúchaimid
formhúchann muid
an bhformhúchann muid?
ní fhormhúchann muid
2
formhúchann sibh
an bhformhúchann sibh?
ní fhormhúchann sibh
3
formhúchann siad
an bhformhúchann siad?
ní fhormhúchann siad

PASSIVE

formhúchtar
an bhformhúchtar?
ní fhormhúchtar

SINGULAR

1
formhúchfaidh mé
an bhformhúchfaidh mé?
ní fhormhúchfaidh mé
2
formhúchfaidh tú
an bhformhúchfaidh tú?
ní fhormhúchfaidh tú
3
formhúchfaidh sé (MASC.)
an bhformhúchfaidh sé?
ní fhormhúchfaidh sé
formhúchfaidh sí (FEM.)
an bhformhúchfaidh sí?
ní fhormhúchfaidh sí

PLURAL

1
formhúchfaimid
an bhformhúchfaimid?
ní fhormhúchfaimid
formhúchfaidh muid
an bhformhúchfaidh muid?
ní fhormhúchfaidh muid
2
formhúchfaidh sibh
an bhformhúchfaidh sibh?
ní fhormhúchfaidh sibh
3
formhúchfaidh siad
an bhformhúchfaidh siad?
ní fhormhúchfaidh siad

PASSIVE

formhúchfar
an bhformhúchfar?
ní fhormhúchfar

SINGULAR

1
d'fhormhúchfainn
an bhformhúchfainn?
ní fhormhúchfainn
2
d'fhormhúchfá
an bhformhúchfá?
ní fhormhúchfá
3
d'fhormhúchfadh sé (MASC.)
an bhformhúchfadh sé?
ní fhormhúchfadh sé
d'fhormhúchfadh sí (FEM.)
an bhformhúchfadh sí?
ní fhormhúchfadh sí

PLURAL

1
d'fhormhúchfaimis
an bhformhúchfaimis?
ní fhormhúchfaimis
d'fhormhúchfadh muid
an bhformhúchfadh muid?
ní fhormhúchfadh muid
2
d'fhormhúchfadh sibh
an bhformhúchfadh sibh?
ní fhormhúchfadh sibh
3
d'fhormhúchfaidís
an bhformhúchfaidís?
ní fhormhúchfaidís
d'fhormhúchfadh siad
an bhformhúchfadh siad?
ní fhormhúchfadh siad

PASSIVE

d'fhormhúchfaí
an bhformhúchfaí?
ní fhormhúchfaí

SINGULAR

1
d'fhormhúchainn
an bhformhúchainn?
ní fhormhúchainn
2
d'fhormhúchtá
an bhformhúchtá?
ní fhormhúchtá
3
d'fhormhúchadh sé (MASC.)
an bhformhúchadh sé?
ní fhormhúchadh sé
d'fhormhúchadh sí (FEM.)
an bhformhúchadh sí?
ní fhormhúchadh sí

PLURAL

1
d'fhormhúchaimis
an bhformhúchaimis?
ní fhormhúchaimis
d'fhormhúchadh muid
an bhformhúchadh muid?
ní fhormhúchadh muid
2
d'fhormhúchadh sibh
an bhformhúchadh sibh?
ní fhormhúchadh sibh
3
d'fhormhúchaidís
an bhformhúchaidís?
ní fhormhúchaidís
d'fhormhúchadh siad
an bhformhúchadh siad?
ní fhormhúchadh siad

PASSIVE

d'fhormhúchtaí
an bhformhúchtaí?
ní fhormhúchtaí

SINGULAR

1
formhúchaim!
ná formhúchaim!
2
formhúch!
ná formhúch!
3
formhúchadh sé! (MASC.)
ná formhúchadh sé!
formhúchadh sí! (FEM.)
ná formhúchadh sí!

PLURAL

1
formhúchaimis!
ná formhúchaimis!
formhúchadh muid!
ná formhúchadh muid!
2
formhúchaigí!
ná formhúchaigí!
3
formhúchaidís!
ná formhúchaidís!
formhúchadh siad!
ná formhúchadh siad!

PASSIVE

formhúchtar!
ná formhúchtar!

SINGULAR

1
go bhformhúcha mé
nár fhormhúcha mé
2
go bhformhúcha tú
nár fhormhúcha tú
3
go bhformhúcha sé (MASC.)
nár fhormhúcha sé
go bhformhúcha sí (FEM.)
nár fhormhúcha sí

PLURAL

1
go bhformhúchaimid
nár fhormhúchaimid
go bhformhúcha muid
nár fhormhúcha muid
2
go bhformhúcha sibh
nár fhormhúcha sibh
3
go bhformhúcha siad
nár fhormhúcha siad

PASSIVE

go bhformhúchtar
nár fhormhúchtar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News