Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

frithshuigh

VERB

VERBAL NOUN

frithshuí

VERBAL ADJECTIVE

frithshuite

SINGULAR

1
d'fhrithshuigh mé
ar fhrithshuigh mé?
níor fhrithshuigh mé
2
d'fhrithshuigh tú
ar fhrithshuigh tú?
níor fhrithshuigh tú
3
d'fhrithshuigh sé (MASC.)
ar fhrithshuigh sé?
níor fhrithshuigh sé
d'fhrithshuigh sí (FEM.)
ar fhrithshuigh sí?
níor fhrithshuigh sí

PLURAL

1
d'fhrithshuíomar
ar fhrithshuíomar?
níor fhrithshuíomar
d'fhrithshuigh muid
ar fhrithshuigh muid?
níor fhrithshuigh muid
2
d'fhrithshuigh sibh
ar fhrithshuigh sibh?
níor fhrithshuigh sibh
3
d'fhrithshuigh siad
ar fhrithshuigh siad?
níor fhrithshuigh siad
d'fhrithshuíodar
ar fhrithshuíodar?
níor fhrithshuíodar

PASSIVE

frithshuíodh
ar frithshuíodh?
níor frithshuíodh

SINGULAR

1
frithshuím
an bhfrithshuím?
ní fhrithshuím
2
frithshuíonn tú
an bhfrithshuíonn tú?
ní fhrithshuíonn tú
3
frithshuíonn sé (MASC.)
an bhfrithshuíonn sé?
ní fhrithshuíonn sé
frithshuíonn sí (FEM.)
an bhfrithshuíonn sí?
ní fhrithshuíonn sí

PLURAL

1
frithshuímid
an bhfrithshuímid?
ní fhrithshuímid
frithshuíonn muid
an bhfrithshuíonn muid?
ní fhrithshuíonn muid
2
frithshuíonn sibh
an bhfrithshuíonn sibh?
ní fhrithshuíonn sibh
3
frithshuíonn siad
an bhfrithshuíonn siad?
ní fhrithshuíonn siad

PASSIVE

frithshuitear
an bhfrithshuitear?
ní fhrithshuitear

SINGULAR

1
frithshuífidh mé
an bhfrithshuífidh mé?
ní fhrithshuífidh mé
2
frithshuífidh tú
an bhfrithshuífidh tú?
ní fhrithshuífidh tú
3
frithshuífidh sé (MASC.)
an bhfrithshuífidh sé?
ní fhrithshuífidh sé
frithshuífidh sí (FEM.)
an bhfrithshuífidh sí?
ní fhrithshuífidh sí

PLURAL

1
frithshuífimid
an bhfrithshuífimid?
ní fhrithshuífimid
frithshuífidh muid
an bhfrithshuífidh muid?
ní fhrithshuífidh muid
2
frithshuífidh sibh
an bhfrithshuífidh sibh?
ní fhrithshuífidh sibh
3
frithshuífidh siad
an bhfrithshuífidh siad?
ní fhrithshuífidh siad

PASSIVE

frithshuífear
an bhfrithshuífear?
ní fhrithshuífear

SINGULAR

1
d'fhrithshuífinn
an bhfrithshuífinn?
ní fhrithshuífinn
2
d'fhrithshuífeá
an bhfrithshuífeá?
ní fhrithshuífeá
3
d'fhrithshuífeadh sé (MASC.)
an bhfrithshuífeadh sé?
ní fhrithshuífeadh sé
d'fhrithshuífeadh sí (FEM.)
an bhfrithshuífeadh sí?
ní fhrithshuífeadh sí

PLURAL

1
d'fhrithshuífimis
an bhfrithshuífimis?
ní fhrithshuífimis
d'fhrithshuífeadh muid
an bhfrithshuífeadh muid?
ní fhrithshuífeadh muid
2
d'fhrithshuífeadh sibh
an bhfrithshuífeadh sibh?
ní fhrithshuífeadh sibh
3
d'fhrithshuífidís
an bhfrithshuífidís?
ní fhrithshuífidís
d'fhrithshuífeadh siad
an bhfrithshuífeadh siad?
ní fhrithshuífeadh siad

PASSIVE

d'fhrithshuífí
an bhfrithshuífí?
ní fhrithshuífí

SINGULAR

1
d'fhrithshuínn
an bhfrithshuínn?
ní fhrithshuínn
2
d'fhrithshuiteá
an bhfrithshuiteá?
ní fhrithshuiteá
3
d'fhrithshuíodh sé (MASC.)
an bhfrithshuíodh sé?
ní fhrithshuíodh sé
d'fhrithshuíodh sí (FEM.)
an bhfrithshuíodh sí?
ní fhrithshuíodh sí

PLURAL

1
d'fhrithshuímis
an bhfrithshuímis?
ní fhrithshuímis
d'fhrithshuíodh muid
an bhfrithshuíodh muid?
ní fhrithshuíodh muid
2
d'fhrithshuíodh sibh
an bhfrithshuíodh sibh?
ní fhrithshuíodh sibh
3
d'fhrithshuídís
an bhfrithshuídís?
ní fhrithshuídís
d'fhrithshuíodh siad
an bhfrithshuíodh siad?
ní fhrithshuíodh siad

PASSIVE

d'fhrithshuití
an bhfrithshuití?
ní fhrithshuití

SINGULAR

1
frithshuím!
ná frithshuím!
2
frithshuigh!
ná frithshuigh!
3
frithshuíodh sé! (MASC.)
ná frithshuíodh sé!
frithshuíodh sí! (FEM.)
ná frithshuíodh sí!

PLURAL

1
frithshuímis!
ná frithshuímis!
frithshuíodh muid!
ná frithshuíodh muid!
2
frithshuígí!
ná frithshuígí!
3
frithshuídís!
ná frithshuídís!
frithshuíodh siad!
ná frithshuíodh siad!

PASSIVE

frithshuitear!
ná frithshuitear!

SINGULAR

1
go bhfrithshuí mé
nár fhrithshuí mé
2
go bhfrithshuí tú
nár fhrithshuí tú
3
go bhfrithshuí sé (MASC.)
nár fhrithshuí sé
go bhfrithshuí sí (FEM.)
nár fhrithshuí sí

PLURAL

1
go bhfrithshuímid
nár fhrithshuímid
go bhfrithshuí muid
nár fhrithshuí muid
2
go bhfrithshuí sibh
nár fhrithshuí sibh
3
go bhfrithshuí siad
nár fhrithshuí siad

PASSIVE

go bhfrithshuitear
nár fhrithshuitear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News