Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: geimhrigh · teimhligh · geamhaigh · geimhliú · sceimhligh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
geimhligh could be a grammatical form of: geimhleach »

geimhligh

VERB

VERBAL NOUN

geimhliú

VERBAL ADJECTIVE

geimhlithe

SINGULAR

1
gheimhligh mé
ar gheimhligh mé?
níor gheimhligh mé
2
gheimhligh tú
ar gheimhligh tú?
níor gheimhligh tú
3
gheimhligh sé (MASC.)
ar gheimhligh sé?
níor gheimhligh sé
gheimhligh sí (FEM.)
ar gheimhligh sí?
níor gheimhligh sí

PLURAL

1
gheimhlíomar
ar gheimhlíomar?
níor gheimhlíomar
gheimhligh muid
ar gheimhligh muid?
níor gheimhligh muid
2
gheimhligh sibh
ar gheimhligh sibh?
níor gheimhligh sibh
3
gheimhligh siad
ar gheimhligh siad?
níor gheimhligh siad
gheimhlíodar
ar gheimhlíodar?
níor gheimhlíodar

PASSIVE

geimhlíodh
ar geimhlíodh?
níor geimhlíodh

SINGULAR

1
geimhlím
an ngeimhlím?
ní gheimhlím
2
geimhlíonn tú
an ngeimhlíonn tú?
ní gheimhlíonn tú
3
geimhlíonn sé (MASC.)
an ngeimhlíonn sé?
ní gheimhlíonn sé
geimhlíonn sí (FEM.)
an ngeimhlíonn sí?
ní gheimhlíonn sí

PLURAL

1
geimhlímid
an ngeimhlímid?
ní gheimhlímid
geimhlíonn muid
an ngeimhlíonn muid?
ní gheimhlíonn muid
2
geimhlíonn sibh
an ngeimhlíonn sibh?
ní gheimhlíonn sibh
3
geimhlíonn siad
an ngeimhlíonn siad?
ní gheimhlíonn siad

PASSIVE

geimhlítear
an ngeimhlítear?
ní gheimhlítear

SINGULAR

1
geimhleoidh mé
an ngeimhleoidh mé?
ní gheimhleoidh mé
2
geimhleoidh tú
an ngeimhleoidh tú?
ní gheimhleoidh tú
3
geimhleoidh sé (MASC.)
an ngeimhleoidh sé?
ní gheimhleoidh sé
geimhleoidh sí (FEM.)
an ngeimhleoidh sí?
ní gheimhleoidh sí

PLURAL

1
geimhleoimid
an ngeimhleoimid?
ní gheimhleoimid
geimhleoidh muid
an ngeimhleoidh muid?
ní gheimhleoidh muid
2
geimhleoidh sibh
an ngeimhleoidh sibh?
ní gheimhleoidh sibh
3
geimhleoidh siad
an ngeimhleoidh siad?
ní gheimhleoidh siad

PASSIVE

geimhleofar
an ngeimhleofar?
ní gheimhleofar

SINGULAR

1
gheimhleoinn
an ngeimhleoinn?
ní gheimhleoinn
2
gheimhleofá
an ngeimhleofá?
ní gheimhleofá
3
gheimhleodh sé (MASC.)
an ngeimhleodh sé?
ní gheimhleodh sé
gheimhleodh sí (FEM.)
an ngeimhleodh sí?
ní gheimhleodh sí

PLURAL

1
gheimhleoimis
an ngeimhleoimis?
ní gheimhleoimis
gheimhleodh muid
an ngeimhleodh muid?
ní gheimhleodh muid
2
gheimhleodh sibh
an ngeimhleodh sibh?
ní gheimhleodh sibh
3
gheimhleoidís
an ngeimhleoidís?
ní gheimhleoidís
gheimhleodh siad
an ngeimhleodh siad?
ní gheimhleodh siad

PASSIVE

gheimhleofaí
an ngeimhleofaí?
ní gheimhleofaí

SINGULAR

1
gheimhlínn
an ngeimhlínn?
ní gheimhlínn
2
gheimhlíteá
an ngeimhlíteá?
ní gheimhlíteá
3
gheimhlíodh sé (MASC.)
an ngeimhlíodh sé?
ní gheimhlíodh sé
gheimhlíodh sí (FEM.)
an ngeimhlíodh sí?
ní gheimhlíodh sí

PLURAL

1
gheimhlímis
an ngeimhlímis?
ní gheimhlímis
gheimhlíodh muid
an ngeimhlíodh muid?
ní gheimhlíodh muid
2
gheimhlíodh sibh
an ngeimhlíodh sibh?
ní gheimhlíodh sibh
3
gheimhlídís
an ngeimhlídís?
ní gheimhlídís
gheimhlíodh siad
an ngeimhlíodh siad?
ní gheimhlíodh siad

PASSIVE

gheimhlítí
an ngeimhlítí?
ní gheimhlítí

SINGULAR

1
geimhlím!
ná geimhlím!
2
geimhligh!
ná geimhligh!
3
geimhlíodh sé! (MASC.)
ná geimhlíodh sé!
geimhlíodh sí! (FEM.)
ná geimhlíodh sí!

PLURAL

1
geimhlímis!
ná geimhlímis!
geimhlíodh muid!
ná geimhlíodh muid!
2
geimhlígí!
ná geimhlígí!
3
geimhlídís!
ná geimhlídís!
geimhlíodh siad!
ná geimhlíodh siad!

PASSIVE

geimhlítear!
ná geimhlítear!

SINGULAR

1
go ngeimhlí mé
nár gheimhlí mé
2
go ngeimhlí tú
nár gheimhlí tú
3
go ngeimhlí sé (MASC.)
nár gheimhlí sé
go ngeimhlí sí (FEM.)
nár gheimhlí sí

PLURAL

1
go ngeimhlímid
nár gheimhlímid
go ngeimhlí muid
nár gheimhlí muid
2
go ngeimhlí sibh
nár gheimhlí sibh
3
go ngeimhlí siad
nár gheimhlí siad

PASSIVE

go ngeimhlítear
nár gheimhlítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News