Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: geimhligh · leithligh · eitligh · geimhliú · meitiligh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
teimhligh could be a grammatical form of: teimhleach »

teimhligh

VERB

VERBAL NOUN

teimhliú

VERBAL ADJECTIVE

teimhlithe

SINGULAR

1
theimhligh mé
ar theimhligh mé?
níor theimhligh mé
2
theimhligh tú
ar theimhligh tú?
níor theimhligh tú
3
theimhligh sé (MASC.)
ar theimhligh sé?
níor theimhligh sé
theimhligh sí (FEM.)
ar theimhligh sí?
níor theimhligh sí

PLURAL

1
theimhlíomar
ar theimhlíomar?
níor theimhlíomar
theimhligh muid
ar theimhligh muid?
níor theimhligh muid
2
theimhligh sibh
ar theimhligh sibh?
níor theimhligh sibh
3
theimhligh siad
ar theimhligh siad?
níor theimhligh siad
theimhlíodar
ar theimhlíodar?
níor theimhlíodar

PASSIVE

teimhlíodh
ar teimhlíodh?
níor teimhlíodh

SINGULAR

1
teimhlím
an dteimhlím?
ní theimhlím
2
teimhlíonn tú
an dteimhlíonn tú?
ní theimhlíonn tú
3
teimhlíonn sé (MASC.)
an dteimhlíonn sé?
ní theimhlíonn sé
teimhlíonn sí (FEM.)
an dteimhlíonn sí?
ní theimhlíonn sí

PLURAL

1
teimhlímid
an dteimhlímid?
ní theimhlímid
teimhlíonn muid
an dteimhlíonn muid?
ní theimhlíonn muid
2
teimhlíonn sibh
an dteimhlíonn sibh?
ní theimhlíonn sibh
3
teimhlíonn siad
an dteimhlíonn siad?
ní theimhlíonn siad

PASSIVE

teimhlítear
an dteimhlítear?
ní theimhlítear

SINGULAR

1
teimhleoidh mé
an dteimhleoidh mé?
ní theimhleoidh mé
2
teimhleoidh tú
an dteimhleoidh tú?
ní theimhleoidh tú
3
teimhleoidh sé (MASC.)
an dteimhleoidh sé?
ní theimhleoidh sé
teimhleoidh sí (FEM.)
an dteimhleoidh sí?
ní theimhleoidh sí

PLURAL

1
teimhleoimid
an dteimhleoimid?
ní theimhleoimid
teimhleoidh muid
an dteimhleoidh muid?
ní theimhleoidh muid
2
teimhleoidh sibh
an dteimhleoidh sibh?
ní theimhleoidh sibh
3
teimhleoidh siad
an dteimhleoidh siad?
ní theimhleoidh siad

PASSIVE

teimhleofar
an dteimhleofar?
ní theimhleofar

SINGULAR

1
theimhleoinn
an dteimhleoinn?
ní theimhleoinn
2
theimhleofá
an dteimhleofá?
ní theimhleofá
3
theimhleodh sé (MASC.)
an dteimhleodh sé?
ní theimhleodh sé
theimhleodh sí (FEM.)
an dteimhleodh sí?
ní theimhleodh sí

PLURAL

1
theimhleoimis
an dteimhleoimis?
ní theimhleoimis
theimhleodh muid
an dteimhleodh muid?
ní theimhleodh muid
2
theimhleodh sibh
an dteimhleodh sibh?
ní theimhleodh sibh
3
theimhleoidís
an dteimhleoidís?
ní theimhleoidís
theimhleodh siad
an dteimhleodh siad?
ní theimhleodh siad

PASSIVE

theimhleofaí
an dteimhleofaí?
ní theimhleofaí

SINGULAR

1
theimhlínn
an dteimhlínn?
ní theimhlínn
2
theimhlíteá
an dteimhlíteá?
ní theimhlíteá
3
theimhlíodh sé (MASC.)
an dteimhlíodh sé?
ní theimhlíodh sé
theimhlíodh sí (FEM.)
an dteimhlíodh sí?
ní theimhlíodh sí

PLURAL

1
theimhlímis
an dteimhlímis?
ní theimhlímis
theimhlíodh muid
an dteimhlíodh muid?
ní theimhlíodh muid
2
theimhlíodh sibh
an dteimhlíodh sibh?
ní theimhlíodh sibh
3
theimhlídís
an dteimhlídís?
ní theimhlídís
theimhlíodh siad
an dteimhlíodh siad?
ní theimhlíodh siad

PASSIVE

theimhlítí
an dteimhlítí?
ní theimhlítí

SINGULAR

1
teimhlím!
ná teimhlím!
2
teimhligh!
ná teimhligh!
3
teimhlíodh sé! (MASC.)
ná teimhlíodh sé!
teimhlíodh sí! (FEM.)
ná teimhlíodh sí!

PLURAL

1
teimhlímis!
ná teimhlímis!
teimhlíodh muid!
ná teimhlíodh muid!
2
teimhlígí!
ná teimhlígí!
3
teimhlídís!
ná teimhlídís!
teimhlíodh siad!
ná teimhlíodh siad!

PASSIVE

teimhlítear!
ná teimhlítear!

SINGULAR

1
go dteimhlí mé
nár theimhlí mé
2
go dteimhlí tú
nár theimhlí tú
3
go dteimhlí sé (MASC.)
nár theimhlí sé
go dteimhlí sí (FEM.)
nár theimhlí sí

PLURAL

1
go dteimhlímid
nár theimhlímid
go dteimhlí muid
nár theimhlí muid
2
go dteimhlí sibh
nár theimhlí sibh
3
go dteimhlí siad
nár theimhlí siad

PASSIVE

go dteimhlítear
nár theimhlítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News