Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: muirnigh · mínigh · muinigh · muinnigh · múirín
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

múirínigh

VERB

VERBAL NOUN

múiríniú

VERBAL ADJECTIVE

múirínithe

SINGULAR

1
mhúirínigh mé
ar mhúirínigh mé?
níor mhúirínigh mé
2
mhúirínigh tú
ar mhúirínigh tú?
níor mhúirínigh tú
3
mhúirínigh sé (MASC.)
ar mhúirínigh sé?
níor mhúirínigh sé
mhúirínigh sí (FEM.)
ar mhúirínigh sí?
níor mhúirínigh sí

PLURAL

1
mhúiríníomar
ar mhúiríníomar?
níor mhúiríníomar
mhúirínigh muid
ar mhúirínigh muid?
níor mhúirínigh muid
2
mhúirínigh sibh
ar mhúirínigh sibh?
níor mhúirínigh sibh
3
mhúirínigh siad
ar mhúirínigh siad?
níor mhúirínigh siad
mhúiríníodar
ar mhúiríníodar?
níor mhúiríníodar

PASSIVE

múiríníodh
ar múiríníodh?
níor múiríníodh

SINGULAR

1
múiríním
an múiríním?
ní mhúiríním
2
múiríníonn tú
an múiríníonn tú?
ní mhúiríníonn tú
3
múiríníonn sé (MASC.)
an múiríníonn sé?
ní mhúiríníonn sé
múiríníonn sí (FEM.)
an múiríníonn sí?
ní mhúiríníonn sí

PLURAL

1
múirínímid
an múirínímid?
ní mhúirínímid
múiríníonn muid
an múiríníonn muid?
ní mhúiríníonn muid
2
múiríníonn sibh
an múiríníonn sibh?
ní mhúiríníonn sibh
3
múiríníonn siad
an múiríníonn siad?
ní mhúiríníonn siad

PASSIVE

múirínítear
an múirínítear?
ní mhúirínítear

SINGULAR

1
múiríneoidh mé
an múiríneoidh mé?
ní mhúiríneoidh mé
2
múiríneoidh tú
an múiríneoidh tú?
ní mhúiríneoidh tú
3
múiríneoidh sé (MASC.)
an múiríneoidh sé?
ní mhúiríneoidh sé
múiríneoidh sí (FEM.)
an múiríneoidh sí?
ní mhúiríneoidh sí

PLURAL

1
múiríneoimid
an múiríneoimid?
ní mhúiríneoimid
múiríneoidh muid
an múiríneoidh muid?
ní mhúiríneoidh muid
2
múiríneoidh sibh
an múiríneoidh sibh?
ní mhúiríneoidh sibh
3
múiríneoidh siad
an múiríneoidh siad?
ní mhúiríneoidh siad

PASSIVE

múiríneofar
an múiríneofar?
ní mhúiríneofar

SINGULAR

1
mhúiríneoinn
an múiríneoinn?
ní mhúiríneoinn
2
mhúiríneofá
an múiríneofá?
ní mhúiríneofá
3
mhúiríneodh sé (MASC.)
an múiríneodh sé?
ní mhúiríneodh sé
mhúiríneodh sí (FEM.)
an múiríneodh sí?
ní mhúiríneodh sí

PLURAL

1
mhúiríneoimis
an múiríneoimis?
ní mhúiríneoimis
mhúiríneodh muid
an múiríneodh muid?
ní mhúiríneodh muid
2
mhúiríneodh sibh
an múiríneodh sibh?
ní mhúiríneodh sibh
3
mhúiríneoidís
an múiríneoidís?
ní mhúiríneoidís
mhúiríneodh siad
an múiríneodh siad?
ní mhúiríneodh siad

PASSIVE

mhúiríneofaí
an múiríneofaí?
ní mhúiríneofaí

SINGULAR

1
mhúirínínn
an múirínínn?
ní mhúirínínn
2
mhúiríníteá
an múiríníteá?
ní mhúiríníteá
3
mhúiríníodh sé (MASC.)
an múiríníodh sé?
ní mhúiríníodh sé
mhúiríníodh sí (FEM.)
an múiríníodh sí?
ní mhúiríníodh sí

PLURAL

1
mhúirínímis
an múirínímis?
ní mhúirínímis
mhúiríníodh muid
an múiríníodh muid?
ní mhúiríníodh muid
2
mhúiríníodh sibh
an múiríníodh sibh?
ní mhúiríníodh sibh
3
mhúirínídís
an múirínídís?
ní mhúirínídís
mhúiríníodh siad
an múiríníodh siad?
ní mhúiríníodh siad

PASSIVE

mhúirínítí
an múirínítí?
ní mhúirínítí

SINGULAR

1
múiríním!
ná múiríním!
2
múirínigh!
ná múirínigh!
3
múiríníodh sé! (MASC.)
ná múiríníodh sé!
múiríníodh sí! (FEM.)
ná múiríníodh sí!

PLURAL

1
múirínímis!
ná múirínímis!
múiríníodh muid!
ná múiríníodh muid!
2
múirínígí!
ná múirínígí!
3
múirínídís!
ná múirínídís!
múiríníodh siad!
ná múiríníodh siad!

PASSIVE

múirínítear!
ná múirínítear!

SINGULAR

1
go múiríní mé
nár mhúiríní mé
2
go múiríní tú
nár mhúiríní tú
3
go múiríní sé (MASC.)
nár mhúiríní sé
go múiríní sí (FEM.)
nár mhúiríní sí

PLURAL

1
go múirínímid
nár mhúirínímid
go múiríní muid
nár mhúiríní muid
2
go múiríní sibh
nár mhúiríní sibh
3
go múiríní siad
nár mhúiríní siad

PASSIVE

go múirínítear
nár mhúirínítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News