Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: muirnigh · moirigh · muinigh · fruiligh · míligh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

muirligh

VERB

VERBAL NOUN

muirliú

VERBAL ADJECTIVE

muirlithe

SINGULAR

1
mhuirligh mé
ar mhuirligh mé?
níor mhuirligh mé
2
mhuirligh tú
ar mhuirligh tú?
níor mhuirligh tú
3
mhuirligh sé (MASC.)
ar mhuirligh sé?
níor mhuirligh sé
mhuirligh sí (FEM.)
ar mhuirligh sí?
níor mhuirligh sí

PLURAL

1
mhuirlíomar
ar mhuirlíomar?
níor mhuirlíomar
mhuirligh muid
ar mhuirligh muid?
níor mhuirligh muid
2
mhuirligh sibh
ar mhuirligh sibh?
níor mhuirligh sibh
3
mhuirligh siad
ar mhuirligh siad?
níor mhuirligh siad
mhuirlíodar
ar mhuirlíodar?
níor mhuirlíodar

PASSIVE

muirlíodh
ar muirlíodh?
níor muirlíodh

SINGULAR

1
muirlím
an muirlím?
ní mhuirlím
2
muirlíonn tú
an muirlíonn tú?
ní mhuirlíonn tú
3
muirlíonn sé (MASC.)
an muirlíonn sé?
ní mhuirlíonn sé
muirlíonn sí (FEM.)
an muirlíonn sí?
ní mhuirlíonn sí

PLURAL

1
muirlímid
an muirlímid?
ní mhuirlímid
muirlíonn muid
an muirlíonn muid?
ní mhuirlíonn muid
2
muirlíonn sibh
an muirlíonn sibh?
ní mhuirlíonn sibh
3
muirlíonn siad
an muirlíonn siad?
ní mhuirlíonn siad

PASSIVE

muirlítear
an muirlítear?
ní mhuirlítear

SINGULAR

1
muirleoidh mé
an muirleoidh mé?
ní mhuirleoidh mé
2
muirleoidh tú
an muirleoidh tú?
ní mhuirleoidh tú
3
muirleoidh sé (MASC.)
an muirleoidh sé?
ní mhuirleoidh sé
muirleoidh sí (FEM.)
an muirleoidh sí?
ní mhuirleoidh sí

PLURAL

1
muirleoimid
an muirleoimid?
ní mhuirleoimid
muirleoidh muid
an muirleoidh muid?
ní mhuirleoidh muid
2
muirleoidh sibh
an muirleoidh sibh?
ní mhuirleoidh sibh
3
muirleoidh siad
an muirleoidh siad?
ní mhuirleoidh siad

PASSIVE

muirleofar
an muirleofar?
ní mhuirleofar

SINGULAR

1
mhuirleoinn
an muirleoinn?
ní mhuirleoinn
2
mhuirleofá
an muirleofá?
ní mhuirleofá
3
mhuirleodh sé (MASC.)
an muirleodh sé?
ní mhuirleodh sé
mhuirleodh sí (FEM.)
an muirleodh sí?
ní mhuirleodh sí

PLURAL

1
mhuirleoimis
an muirleoimis?
ní mhuirleoimis
mhuirleodh muid
an muirleodh muid?
ní mhuirleodh muid
2
mhuirleodh sibh
an muirleodh sibh?
ní mhuirleodh sibh
3
mhuirleoidís
an muirleoidís?
ní mhuirleoidís
mhuirleodh siad
an muirleodh siad?
ní mhuirleodh siad

PASSIVE

mhuirleofaí
an muirleofaí?
ní mhuirleofaí

SINGULAR

1
mhuirlínn
an muirlínn?
ní mhuirlínn
2
mhuirlíteá
an muirlíteá?
ní mhuirlíteá
3
mhuirlíodh sé (MASC.)
an muirlíodh sé?
ní mhuirlíodh sé
mhuirlíodh sí (FEM.)
an muirlíodh sí?
ní mhuirlíodh sí

PLURAL

1
mhuirlímis
an muirlímis?
ní mhuirlímis
mhuirlíodh muid
an muirlíodh muid?
ní mhuirlíodh muid
2
mhuirlíodh sibh
an muirlíodh sibh?
ní mhuirlíodh sibh
3
mhuirlídís
an muirlídís?
ní mhuirlídís
mhuirlíodh siad
an muirlíodh siad?
ní mhuirlíodh siad

PASSIVE

mhuirlítí
an muirlítí?
ní mhuirlítí

SINGULAR

1
muirlím!
ná muirlím!
2
muirligh!
ná muirligh!
3
muirlíodh sé! (MASC.)
ná muirlíodh sé!
muirlíodh sí! (FEM.)
ná muirlíodh sí!

PLURAL

1
muirlímis!
ná muirlímis!
muirlíodh muid!
ná muirlíodh muid!
2
muirlígí!
ná muirlígí!
3
muirlídís!
ná muirlídís!
muirlíodh siad!
ná muirlíodh siad!

PASSIVE

muirlítear!
ná muirlítear!

SINGULAR

1
go muirlí mé
nár mhuirlí mé
2
go muirlí tú
nár mhuirlí tú
3
go muirlí sé (MASC.)
nár mhuirlí sé
go muirlí sí (FEM.)
nár mhuirlí sí

PLURAL

1
go muirlímid
nár mhuirlímid
go muirlí muid
nár mhuirlí muid
2
go muirlí sibh
nár mhuirlí sibh
3
go muirlí siad
nár mhuirlí siad

PASSIVE

go muirlítear
nár mhuirlítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News