Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: aoirigh · coirigh · coimrigh · cóirigh · fóirigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

moirigh

VERB

VERBAL NOUN

moiriú

VERBAL ADJECTIVE

moirithe

SINGULAR

1
mhoirigh mé
ar mhoirigh mé?
níor mhoirigh mé
2
mhoirigh tú
ar mhoirigh tú?
níor mhoirigh tú
3
mhoirigh sé (MASC.)
ar mhoirigh sé?
níor mhoirigh sé
mhoirigh sí (FEM.)
ar mhoirigh sí?
níor mhoirigh sí

PLURAL

1
mhoiríomar
ar mhoiríomar?
níor mhoiríomar
mhoirigh muid
ar mhoirigh muid?
níor mhoirigh muid
2
mhoirigh sibh
ar mhoirigh sibh?
níor mhoirigh sibh
3
mhoirigh siad
ar mhoirigh siad?
níor mhoirigh siad
mhoiríodar
ar mhoiríodar?
níor mhoiríodar

PASSIVE

moiríodh
ar moiríodh?
níor moiríodh

SINGULAR

1
moirím
an moirím?
ní mhoirím
2
moiríonn tú
an moiríonn tú?
ní mhoiríonn tú
3
moiríonn sé (MASC.)
an moiríonn sé?
ní mhoiríonn sé
moiríonn sí (FEM.)
an moiríonn sí?
ní mhoiríonn sí

PLURAL

1
moirímid
an moirímid?
ní mhoirímid
moiríonn muid
an moiríonn muid?
ní mhoiríonn muid
2
moiríonn sibh
an moiríonn sibh?
ní mhoiríonn sibh
3
moiríonn siad
an moiríonn siad?
ní mhoiríonn siad

PASSIVE

moirítear
an moirítear?
ní mhoirítear

SINGULAR

1
moireoidh mé
an moireoidh mé?
ní mhoireoidh mé
2
moireoidh tú
an moireoidh tú?
ní mhoireoidh tú
3
moireoidh sé (MASC.)
an moireoidh sé?
ní mhoireoidh sé
moireoidh sí (FEM.)
an moireoidh sí?
ní mhoireoidh sí

PLURAL

1
moireoimid
an moireoimid?
ní mhoireoimid
moireoidh muid
an moireoidh muid?
ní mhoireoidh muid
2
moireoidh sibh
an moireoidh sibh?
ní mhoireoidh sibh
3
moireoidh siad
an moireoidh siad?
ní mhoireoidh siad

PASSIVE

moireofar
an moireofar?
ní mhoireofar

SINGULAR

1
mhoireoinn
an moireoinn?
ní mhoireoinn
2
mhoireofá
an moireofá?
ní mhoireofá
3
mhoireodh sé (MASC.)
an moireodh sé?
ní mhoireodh sé
mhoireodh sí (FEM.)
an moireodh sí?
ní mhoireodh sí

PLURAL

1
mhoireoimis
an moireoimis?
ní mhoireoimis
mhoireodh muid
an moireodh muid?
ní mhoireodh muid
2
mhoireodh sibh
an moireodh sibh?
ní mhoireodh sibh
3
mhoireoidís
an moireoidís?
ní mhoireoidís
mhoireodh siad
an moireodh siad?
ní mhoireodh siad

PASSIVE

mhoireofaí
an moireofaí?
ní mhoireofaí

SINGULAR

1
mhoirínn
an moirínn?
ní mhoirínn
2
mhoiríteá
an moiríteá?
ní mhoiríteá
3
mhoiríodh sé (MASC.)
an moiríodh sé?
ní mhoiríodh sé
mhoiríodh sí (FEM.)
an moiríodh sí?
ní mhoiríodh sí

PLURAL

1
mhoirímis
an moirímis?
ní mhoirímis
mhoiríodh muid
an moiríodh muid?
ní mhoiríodh muid
2
mhoiríodh sibh
an moiríodh sibh?
ní mhoiríodh sibh
3
mhoirídís
an moirídís?
ní mhoirídís
mhoiríodh siad
an moiríodh siad?
ní mhoiríodh siad

PASSIVE

mhoirítí
an moirítí?
ní mhoirítí

SINGULAR

1
moirím!
ná moirím!
2
moirigh!
ná moirigh!
3
moiríodh sé! (MASC.)
ná moiríodh sé!
moiríodh sí! (FEM.)
ná moiríodh sí!

PLURAL

1
moirímis!
ná moirímis!
moiríodh muid!
ná moiríodh muid!
2
moirígí!
ná moirígí!
3
moirídís!
ná moirídís!
moiríodh siad!
ná moiríodh siad!

PASSIVE

moirítear!
ná moirítear!

SINGULAR

1
go moirí mé
nár mhoirí mé
2
go moirí tú
nár mhoirí tú
3
go moirí sé (MASC.)
nár mhoirí sé
go moirí sí (FEM.)
nár mhoirí sí

PLURAL

1
go moirímid
nár mhoirímid
go moirí muid
nár mhoirí muid
2
go moirí sibh
nár mhoirí sibh
3
go moirí siad
nár mhoirí siad

PASSIVE

go moirítear
nár mhoirítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News