Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: moirtnigh · maoirsigh · moirigh · moirtís · irisigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

moirtísigh

VERB

VERBAL NOUN

moirtísiú

VERBAL ADJECTIVE

moirtísithe

SINGULAR

1
mhoirtísigh mé
ar mhoirtísigh mé?
níor mhoirtísigh mé
2
mhoirtísigh tú
ar mhoirtísigh tú?
níor mhoirtísigh tú
3
mhoirtísigh sé (MASC.)
ar mhoirtísigh sé?
níor mhoirtísigh sé
mhoirtísigh sí (FEM.)
ar mhoirtísigh sí?
níor mhoirtísigh sí

PLURAL

1
mhoirtísíomar
ar mhoirtísíomar?
níor mhoirtísíomar
mhoirtísigh muid
ar mhoirtísigh muid?
níor mhoirtísigh muid
2
mhoirtísigh sibh
ar mhoirtísigh sibh?
níor mhoirtísigh sibh
3
mhoirtísigh siad
ar mhoirtísigh siad?
níor mhoirtísigh siad
mhoirtísíodar
ar mhoirtísíodar?
níor mhoirtísíodar

PASSIVE

moirtísíodh
ar moirtísíodh?
níor moirtísíodh

SINGULAR

1
moirtísím
an moirtísím?
ní mhoirtísím
2
moirtísíonn tú
an moirtísíonn tú?
ní mhoirtísíonn tú
3
moirtísíonn sé (MASC.)
an moirtísíonn sé?
ní mhoirtísíonn sé
moirtísíonn sí (FEM.)
an moirtísíonn sí?
ní mhoirtísíonn sí

PLURAL

1
moirtísímid
an moirtísímid?
ní mhoirtísímid
moirtísíonn muid
an moirtísíonn muid?
ní mhoirtísíonn muid
2
moirtísíonn sibh
an moirtísíonn sibh?
ní mhoirtísíonn sibh
3
moirtísíonn siad
an moirtísíonn siad?
ní mhoirtísíonn siad

PASSIVE

moirtísítear
an moirtísítear?
ní mhoirtísítear

SINGULAR

1
moirtíseoidh mé
an moirtíseoidh mé?
ní mhoirtíseoidh mé
2
moirtíseoidh tú
an moirtíseoidh tú?
ní mhoirtíseoidh tú
3
moirtíseoidh sé (MASC.)
an moirtíseoidh sé?
ní mhoirtíseoidh sé
moirtíseoidh sí (FEM.)
an moirtíseoidh sí?
ní mhoirtíseoidh sí

PLURAL

1
moirtíseoimid
an moirtíseoimid?
ní mhoirtíseoimid
moirtíseoidh muid
an moirtíseoidh muid?
ní mhoirtíseoidh muid
2
moirtíseoidh sibh
an moirtíseoidh sibh?
ní mhoirtíseoidh sibh
3
moirtíseoidh siad
an moirtíseoidh siad?
ní mhoirtíseoidh siad

PASSIVE

moirtíseofar
an moirtíseofar?
ní mhoirtíseofar

SINGULAR

1
mhoirtíseoinn
an moirtíseoinn?
ní mhoirtíseoinn
2
mhoirtíseofá
an moirtíseofá?
ní mhoirtíseofá
3
mhoirtíseodh sé (MASC.)
an moirtíseodh sé?
ní mhoirtíseodh sé
mhoirtíseodh sí (FEM.)
an moirtíseodh sí?
ní mhoirtíseodh sí

PLURAL

1
mhoirtíseoimis
an moirtíseoimis?
ní mhoirtíseoimis
mhoirtíseodh muid
an moirtíseodh muid?
ní mhoirtíseodh muid
2
mhoirtíseodh sibh
an moirtíseodh sibh?
ní mhoirtíseodh sibh
3
mhoirtíseoidís
an moirtíseoidís?
ní mhoirtíseoidís
mhoirtíseodh siad
an moirtíseodh siad?
ní mhoirtíseodh siad

PASSIVE

mhoirtíseofaí
an moirtíseofaí?
ní mhoirtíseofaí

SINGULAR

1
mhoirtísínn
an moirtísínn?
ní mhoirtísínn
2
mhoirtísíteá
an moirtísíteá?
ní mhoirtísíteá
3
mhoirtísíodh sé (MASC.)
an moirtísíodh sé?
ní mhoirtísíodh sé
mhoirtísíodh sí (FEM.)
an moirtísíodh sí?
ní mhoirtísíodh sí

PLURAL

1
mhoirtísímis
an moirtísímis?
ní mhoirtísímis
mhoirtísíodh muid
an moirtísíodh muid?
ní mhoirtísíodh muid
2
mhoirtísíodh sibh
an moirtísíodh sibh?
ní mhoirtísíodh sibh
3
mhoirtísídís
an moirtísídís?
ní mhoirtísídís
mhoirtísíodh siad
an moirtísíodh siad?
ní mhoirtísíodh siad

PASSIVE

mhoirtísítí
an moirtísítí?
ní mhoirtísítí

SINGULAR

1
moirtísím!
ná moirtísím!
2
moirtísigh!
ná moirtísigh!
3
moirtísíodh sé! (MASC.)
ná moirtísíodh sé!
moirtísíodh sí! (FEM.)
ná moirtísíodh sí!

PLURAL

1
moirtísímis!
ná moirtísímis!
moirtísíodh muid!
ná moirtísíodh muid!
2
moirtísígí!
ná moirtísígí!
3
moirtísídís!
ná moirtísídís!
moirtísíodh siad!
ná moirtísíodh siad!

PASSIVE

moirtísítear!
ná moirtísítear!

SINGULAR

1
go moirtísí mé
nár mhoirtísí mé
2
go moirtísí tú
nár mhoirtísí tú
3
go moirtísí sé (MASC.)
nár mhoirtísí sé
go moirtísí sí (FEM.)
nár mhoirtísí sí

PLURAL

1
go moirtísímid
nár mhoirtísímid
go moirtísí muid
nár mhoirtísí muid
2
go moirtísí sibh
nár mhoirtísí sibh
3
go moirtísí siad
nár mhoirtísí siad

PASSIVE

go moirtísítear
nár mhoirtísítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News