VERBAL NOUN
moirtísiú
VERBAL ADJECTIVE
moirtísithe
SINGULAR
1
mhoirtísigh mé
▪ar mhoirtísigh mé?
▪níor mhoirtísigh mé
2
mhoirtísigh tú
▪ar mhoirtísigh tú?
▪níor mhoirtísigh tú
3
mhoirtísigh sé (MASC.)
▪ar mhoirtísigh sé?
▪níor mhoirtísigh sé
mhoirtísigh sí (FEM.)
▪ar mhoirtísigh sí?
▪níor mhoirtísigh sí
PLURAL
1
mhoirtísíomar
▪ar mhoirtísíomar?
▪níor mhoirtísíomar
mhoirtísigh muid
▪ar mhoirtísigh muid?
▪níor mhoirtísigh muid
2
mhoirtísigh sibh
▪ar mhoirtísigh sibh?
▪níor mhoirtísigh sibh
3
mhoirtísigh siad
▪ar mhoirtísigh siad?
▪níor mhoirtísigh siad
mhoirtísíodar
▪ar mhoirtísíodar?
▪níor mhoirtísíodar
PASSIVE
moirtísíodh
▪ar moirtísíodh?
▪níor moirtísíodh
SINGULAR
1
moirtísím
▪an moirtísím?
▪ní mhoirtísím
2
moirtísíonn tú
▪an moirtísíonn tú?
▪ní mhoirtísíonn tú
3
moirtísíonn sé (MASC.)
▪an moirtísíonn sé?
▪ní mhoirtísíonn sé
moirtísíonn sí (FEM.)
▪an moirtísíonn sí?
▪ní mhoirtísíonn sí
PLURAL
1
moirtísímid
▪an moirtísímid?
▪ní mhoirtísímid
moirtísíonn muid
▪an moirtísíonn muid?
▪ní mhoirtísíonn muid
2
moirtísíonn sibh
▪an moirtísíonn sibh?
▪ní mhoirtísíonn sibh
3
moirtísíonn siad
▪an moirtísíonn siad?
▪ní mhoirtísíonn siad
PASSIVE
moirtísítear
▪an moirtísítear?
▪ní mhoirtísítear
SINGULAR
1
moirtíseoidh mé
▪an moirtíseoidh mé?
▪ní mhoirtíseoidh mé
2
moirtíseoidh tú
▪an moirtíseoidh tú?
▪ní mhoirtíseoidh tú
3
moirtíseoidh sé (MASC.)
▪an moirtíseoidh sé?
▪ní mhoirtíseoidh sé
moirtíseoidh sí (FEM.)
▪an moirtíseoidh sí?
▪ní mhoirtíseoidh sí
PLURAL
1
moirtíseoimid
▪an moirtíseoimid?
▪ní mhoirtíseoimid
moirtíseoidh muid
▪an moirtíseoidh muid?
▪ní mhoirtíseoidh muid
2
moirtíseoidh sibh
▪an moirtíseoidh sibh?
▪ní mhoirtíseoidh sibh
3
moirtíseoidh siad
▪an moirtíseoidh siad?
▪ní mhoirtíseoidh siad
PASSIVE
moirtíseofar
▪an moirtíseofar?
▪ní mhoirtíseofar
SINGULAR
1
mhoirtíseoinn
▪an moirtíseoinn?
▪ní mhoirtíseoinn
2
mhoirtíseofá
▪an moirtíseofá?
▪ní mhoirtíseofá
3
mhoirtíseodh sé (MASC.)
▪an moirtíseodh sé?
▪ní mhoirtíseodh sé
mhoirtíseodh sí (FEM.)
▪an moirtíseodh sí?
▪ní mhoirtíseodh sí
PLURAL
1
mhoirtíseoimis
▪an moirtíseoimis?
▪ní mhoirtíseoimis
mhoirtíseodh muid
▪an moirtíseodh muid?
▪ní mhoirtíseodh muid
2
mhoirtíseodh sibh
▪an moirtíseodh sibh?
▪ní mhoirtíseodh sibh
3
mhoirtíseoidís
▪an moirtíseoidís?
▪ní mhoirtíseoidís
mhoirtíseodh siad
▪an moirtíseodh siad?
▪ní mhoirtíseodh siad
PASSIVE
mhoirtíseofaí
▪an moirtíseofaí?
▪ní mhoirtíseofaí
SINGULAR
1
mhoirtísínn
▪an moirtísínn?
▪ní mhoirtísínn
2
mhoirtísíteá
▪an moirtísíteá?
▪ní mhoirtísíteá
3
mhoirtísíodh sé (MASC.)
▪an moirtísíodh sé?
▪ní mhoirtísíodh sé
mhoirtísíodh sí (FEM.)
▪an moirtísíodh sí?
▪ní mhoirtísíodh sí
PLURAL
1
mhoirtísímis
▪an moirtísímis?
▪ní mhoirtísímis
mhoirtísíodh muid
▪an moirtísíodh muid?
▪ní mhoirtísíodh muid
2
mhoirtísíodh sibh
▪an moirtísíodh sibh?
▪ní mhoirtísíodh sibh
3
mhoirtísídís
▪an moirtísídís?
▪ní mhoirtísídís
mhoirtísíodh siad
▪an moirtísíodh siad?
▪ní mhoirtísíodh siad
PASSIVE
mhoirtísítí
▪an moirtísítí?
▪ní mhoirtísítí
SINGULAR
1
moirtísím!
▪ná moirtísím!
2
moirtísigh!
▪ná moirtísigh!
3
moirtísíodh sé! (MASC.)
▪ná moirtísíodh sé!
moirtísíodh sí! (FEM.)
▪ná moirtísíodh sí!
PLURAL
1
moirtísímis!
▪ná moirtísímis!
moirtísíodh muid!
▪ná moirtísíodh muid!
2
moirtísígí!
▪ná moirtísígí!
3
moirtísídís!
▪ná moirtísídís!
moirtísíodh siad!
▪ná moirtísíodh siad!
PASSIVE
moirtísítear!
▪ná moirtísítear!
SINGULAR
1
go moirtísí mé
▪nár mhoirtísí mé
2
go moirtísí tú
▪nár mhoirtísí tú
3
go moirtísí sé (MASC.)
▪nár mhoirtísí sé
go moirtísí sí (FEM.)
▪nár mhoirtísí sí
PLURAL
1
go moirtísímid
▪nár mhoirtísímid
go moirtísí muid
▪nár mhoirtísí muid
2
go moirtísí sibh
▪nár mhoirtísí sibh
3
go moirtísí siad
▪nár mhoirtísí siad
PASSIVE
go moirtísítear
▪nár mhoirtísítear
