Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: maigh · magh · maímh · amaigh · mag
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

maígh

VERB

VERBAL NOUN

maíomh

VERBAL ADJECTIVE

maíte

SINGULAR

1
mhaígh mé
ar mhaígh mé?
níor mhaígh mé
2
mhaígh tú
ar mhaígh tú?
níor mhaígh tú
3
mhaígh sé (MASC.)
ar mhaígh sé?
níor mhaígh sé
mhaígh sí (FEM.)
ar mhaígh sí?
níor mhaígh sí

PLURAL

1
mhaíomar
ar mhaíomar?
níor mhaíomar
mhaígh muid
ar mhaígh muid?
níor mhaígh muid
2
mhaígh sibh
ar mhaígh sibh?
níor mhaígh sibh
3
mhaígh siad
ar mhaígh siad?
níor mhaígh siad
mhaíodar
ar mhaíodar?
níor mhaíodar

PASSIVE

maíodh
ar maíodh?
níor maíodh

SINGULAR

1
maím
an maím?
ní mhaím
2
maíonn tú
an maíonn tú?
ní mhaíonn tú
3
maíonn sé (MASC.)
an maíonn sé?
ní mhaíonn sé
maíonn sí (FEM.)
an maíonn sí?
ní mhaíonn sí

PLURAL

1
maímid
an maímid?
ní mhaímid
maíonn muid
an maíonn muid?
ní mhaíonn muid
2
maíonn sibh
an maíonn sibh?
ní mhaíonn sibh
3
maíonn siad
an maíonn siad?
ní mhaíonn siad

PASSIVE

maítear
an maítear?
ní mhaítear

SINGULAR

1
maífidh mé
an maífidh mé?
ní mhaífidh mé
2
maífidh tú
an maífidh tú?
ní mhaífidh tú
3
maífidh sé (MASC.)
an maífidh sé?
ní mhaífidh sé
maífidh sí (FEM.)
an maífidh sí?
ní mhaífidh sí

PLURAL

1
maífimid
an maífimid?
ní mhaífimid
maífidh muid
an maífidh muid?
ní mhaífidh muid
2
maífidh sibh
an maífidh sibh?
ní mhaífidh sibh
3
maífidh siad
an maífidh siad?
ní mhaífidh siad

PASSIVE

maífear
an maífear?
ní mhaífear

SINGULAR

1
mhaífinn
an maífinn?
ní mhaífinn
2
mhaífeá
an maífeá?
ní mhaífeá
3
mhaífeadh sé (MASC.)
an maífeadh sé?
ní mhaífeadh sé
mhaífeadh sí (FEM.)
an maífeadh sí?
ní mhaífeadh sí

PLURAL

1
mhaífimis
an maífimis?
ní mhaífimis
mhaífeadh muid
an maífeadh muid?
ní mhaífeadh muid
2
mhaífeadh sibh
an maífeadh sibh?
ní mhaífeadh sibh
3
mhaífidís
an maífidís?
ní mhaífidís
mhaífeadh siad
an maífeadh siad?
ní mhaífeadh siad

PASSIVE

mhaífí
an maífí?
ní mhaífí

SINGULAR

1
mhaínn
an maínn?
ní mhaínn
2
mhaíteá
an maíteá?
ní mhaíteá
3
mhaíodh sé (MASC.)
an maíodh sé?
ní mhaíodh sé
mhaíodh sí (FEM.)
an maíodh sí?
ní mhaíodh sí

PLURAL

1
mhaímis
an maímis?
ní mhaímis
mhaíodh muid
an maíodh muid?
ní mhaíodh muid
2
mhaíodh sibh
an maíodh sibh?
ní mhaíodh sibh
3
mhaídís
an maídís?
ní mhaídís
mhaíodh siad
an maíodh siad?
ní mhaíodh siad

PASSIVE

mhaítí
an maítí?
ní mhaítí

SINGULAR

1
maím!
ná maím!
2
maígh!
ná maígh!
3
maíodh sé! (MASC.)
ná maíodh sé!
maíodh sí! (FEM.)
ná maíodh sí!

PLURAL

1
maímis!
ná maímis!
maíodh muid!
ná maíodh muid!
2
maígí!
ná maígí!
3
maídís!
ná maídís!
maíodh siad!
ná maíodh siad!

PASSIVE

maítear!
ná maítear!

SINGULAR

1
go maí mé
nár mhaí mé
2
go maí tú
nár mhaí tú
3
go maí sé (MASC.)
nár mhaí sé
go maí sí (FEM.)
nár mhaí sí

PLURAL

1
go maímid
nár mhaímid
go maí muid
nár mhaí muid
2
go maí sibh
nár mhaí sibh
3
go maí siad
nár mhaí siad

PASSIVE

go maítear
nár mhaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News