Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

mionchoigeartaigh

VERB

VERBAL NOUN

mionchoigeartú

VERBAL ADJECTIVE

mionchoigeartaithe

SINGULAR

1
mhionchoigeartaigh mé
ar mhionchoigeartaigh mé?
níor mhionchoigeartaigh mé
2
mhionchoigeartaigh tú
ar mhionchoigeartaigh tú?
níor mhionchoigeartaigh tú
3
mhionchoigeartaigh sé (MASC.)
ar mhionchoigeartaigh sé?
níor mhionchoigeartaigh sé
mhionchoigeartaigh sí (FEM.)
ar mhionchoigeartaigh sí?
níor mhionchoigeartaigh sí

PLURAL

1
mhionchoigeartaíomar
ar mhionchoigeartaíomar?
níor mhionchoigeartaíomar
mhionchoigeartaigh muid
ar mhionchoigeartaigh muid?
níor mhionchoigeartaigh muid
2
mhionchoigeartaigh sibh
ar mhionchoigeartaigh sibh?
níor mhionchoigeartaigh sibh
3
mhionchoigeartaigh siad
ar mhionchoigeartaigh siad?
níor mhionchoigeartaigh siad
mhionchoigeartaíodar
ar mhionchoigeartaíodar?
níor mhionchoigeartaíodar

PASSIVE

mionchoigeartaíodh
ar mionchoigeartaíodh?
níor mionchoigeartaíodh

SINGULAR

1
mionchoigeartaím
an mionchoigeartaím?
ní mhionchoigeartaím
2
mionchoigeartaíonn tú
an mionchoigeartaíonn tú?
ní mhionchoigeartaíonn tú
3
mionchoigeartaíonn sé (MASC.)
an mionchoigeartaíonn sé?
ní mhionchoigeartaíonn sé
mionchoigeartaíonn sí (FEM.)
an mionchoigeartaíonn sí?
ní mhionchoigeartaíonn sí

PLURAL

1
mionchoigeartaímid
an mionchoigeartaímid?
ní mhionchoigeartaímid
mionchoigeartaíonn muid
an mionchoigeartaíonn muid?
ní mhionchoigeartaíonn muid
2
mionchoigeartaíonn sibh
an mionchoigeartaíonn sibh?
ní mhionchoigeartaíonn sibh
3
mionchoigeartaíonn siad
an mionchoigeartaíonn siad?
ní mhionchoigeartaíonn siad

PASSIVE

mionchoigeartaítear
an mionchoigeartaítear?
ní mhionchoigeartaítear

SINGULAR

1
mionchoigeartóidh mé
an mionchoigeartóidh mé?
ní mhionchoigeartóidh mé
2
mionchoigeartóidh tú
an mionchoigeartóidh tú?
ní mhionchoigeartóidh tú
3
mionchoigeartóidh sé (MASC.)
an mionchoigeartóidh sé?
ní mhionchoigeartóidh sé
mionchoigeartóidh sí (FEM.)
an mionchoigeartóidh sí?
ní mhionchoigeartóidh sí

PLURAL

1
mionchoigeartóimid
an mionchoigeartóimid?
ní mhionchoigeartóimid
mionchoigeartóidh muid
an mionchoigeartóidh muid?
ní mhionchoigeartóidh muid
2
mionchoigeartóidh sibh
an mionchoigeartóidh sibh?
ní mhionchoigeartóidh sibh
3
mionchoigeartóidh siad
an mionchoigeartóidh siad?
ní mhionchoigeartóidh siad

PASSIVE

mionchoigeartófar
an mionchoigeartófar?
ní mhionchoigeartófar

SINGULAR

1
mhionchoigeartóinn
an mionchoigeartóinn?
ní mhionchoigeartóinn
2
mhionchoigeartófá
an mionchoigeartófá?
ní mhionchoigeartófá
3
mhionchoigeartódh sé (MASC.)
an mionchoigeartódh sé?
ní mhionchoigeartódh sé
mhionchoigeartódh sí (FEM.)
an mionchoigeartódh sí?
ní mhionchoigeartódh sí

PLURAL

1
mhionchoigeartóimis
an mionchoigeartóimis?
ní mhionchoigeartóimis
mhionchoigeartódh muid
an mionchoigeartódh muid?
ní mhionchoigeartódh muid
2
mhionchoigeartódh sibh
an mionchoigeartódh sibh?
ní mhionchoigeartódh sibh
3
mhionchoigeartóidís
an mionchoigeartóidís?
ní mhionchoigeartóidís
mhionchoigeartódh siad
an mionchoigeartódh siad?
ní mhionchoigeartódh siad

PASSIVE

mhionchoigeartófaí
an mionchoigeartófaí?
ní mhionchoigeartófaí

SINGULAR

1
mhionchoigeartaínn
an mionchoigeartaínn?
ní mhionchoigeartaínn
2
mhionchoigeartaíteá
an mionchoigeartaíteá?
ní mhionchoigeartaíteá
3
mhionchoigeartaíodh sé (MASC.)
an mionchoigeartaíodh sé?
ní mhionchoigeartaíodh sé
mhionchoigeartaíodh sí (FEM.)
an mionchoigeartaíodh sí?
ní mhionchoigeartaíodh sí

PLURAL

1
mhionchoigeartaímis
an mionchoigeartaímis?
ní mhionchoigeartaímis
mhionchoigeartaíodh muid
an mionchoigeartaíodh muid?
ní mhionchoigeartaíodh muid
2
mhionchoigeartaíodh sibh
an mionchoigeartaíodh sibh?
ní mhionchoigeartaíodh sibh
3
mhionchoigeartaídís
an mionchoigeartaídís?
ní mhionchoigeartaídís
mhionchoigeartaíodh siad
an mionchoigeartaíodh siad?
ní mhionchoigeartaíodh siad

PASSIVE

mhionchoigeartaítí
an mionchoigeartaítí?
ní mhionchoigeartaítí

SINGULAR

1
mionchoigeartaím!
ná mionchoigeartaím!
2
mionchoigeartaigh!
ná mionchoigeartaigh!
3
mionchoigeartaíodh sé! (MASC.)
ná mionchoigeartaíodh sé!
mionchoigeartaíodh sí! (FEM.)
ná mionchoigeartaíodh sí!

PLURAL

1
mionchoigeartaímis!
ná mionchoigeartaímis!
mionchoigeartaíodh muid!
ná mionchoigeartaíodh muid!
2
mionchoigeartaígí!
ná mionchoigeartaígí!
3
mionchoigeartaídís!
ná mionchoigeartaídís!
mionchoigeartaíodh siad!
ná mionchoigeartaíodh siad!

PASSIVE

mionchoigeartaítear!
ná mionchoigeartaítear!

SINGULAR

1
go mionchoigeartaí mé
nár mhionchoigeartaí mé
2
go mionchoigeartaí tú
nár mhionchoigeartaí tú
3
go mionchoigeartaí sé (MASC.)
nár mhionchoigeartaí sé
go mionchoigeartaí sí (FEM.)
nár mhionchoigeartaí sí

PLURAL

1
go mionchoigeartaímid
nár mhionchoigeartaímid
go mionchoigeartaí muid
nár mhionchoigeartaí muid
2
go mionchoigeartaí sibh
nár mhionchoigeartaí sibh
3
go mionchoigeartaí siad
nár mhionchoigeartaí siad

PASSIVE

go mionchoigeartaítear
nár mhionchoigeartaítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News