VERBAL NOUN
onnmhairiú
VERBAL ADJECTIVE
onnmhairithe
SINGULAR
1
d'onnmhairigh mé
▪ar onnmhairigh mé?
▪níor onnmhairigh mé
2
d'onnmhairigh tú
▪ar onnmhairigh tú?
▪níor onnmhairigh tú
3
d'onnmhairigh sé (MASC.)
▪ar onnmhairigh sé?
▪níor onnmhairigh sé
d'onnmhairigh sí (FEM.)
▪ar onnmhairigh sí?
▪níor onnmhairigh sí
PLURAL
1
d'onnmhairíomar
▪ar onnmhairíomar?
▪níor onnmhairíomar
d'onnmhairigh muid
▪ar onnmhairigh muid?
▪níor onnmhairigh muid
2
d'onnmhairigh sibh
▪ar onnmhairigh sibh?
▪níor onnmhairigh sibh
3
d'onnmhairigh siad
▪ar onnmhairigh siad?
▪níor onnmhairigh siad
d'onnmhairíodar
▪ar onnmhairíodar?
▪níor onnmhairíodar
PASSIVE
onnmhairíodh
▪ar onnmhairíodh?
▪níor onnmhairíodh
SINGULAR
1
onnmhairím
▪an onnmhairím?
▪ní onnmhairím
2
onnmhairíonn tú
▪an onnmhairíonn tú?
▪ní onnmhairíonn tú
3
onnmhairíonn sé (MASC.)
▪an onnmhairíonn sé?
▪ní onnmhairíonn sé
onnmhairíonn sí (FEM.)
▪an onnmhairíonn sí?
▪ní onnmhairíonn sí
PLURAL
1
onnmhairímid
▪an onnmhairímid?
▪ní onnmhairímid
onnmhairíonn muid
▪an onnmhairíonn muid?
▪ní onnmhairíonn muid
2
onnmhairíonn sibh
▪an onnmhairíonn sibh?
▪ní onnmhairíonn sibh
3
onnmhairíonn siad
▪an onnmhairíonn siad?
▪ní onnmhairíonn siad
PASSIVE
onnmhairítear
▪an onnmhairítear?
▪ní onnmhairítear
SINGULAR
1
onnmhaireoidh mé
▪an onnmhaireoidh mé?
▪ní onnmhaireoidh mé
2
onnmhaireoidh tú
▪an onnmhaireoidh tú?
▪ní onnmhaireoidh tú
3
onnmhaireoidh sé (MASC.)
▪an onnmhaireoidh sé?
▪ní onnmhaireoidh sé
onnmhaireoidh sí (FEM.)
▪an onnmhaireoidh sí?
▪ní onnmhaireoidh sí
PLURAL
1
onnmhaireoimid
▪an onnmhaireoimid?
▪ní onnmhaireoimid
onnmhaireoidh muid
▪an onnmhaireoidh muid?
▪ní onnmhaireoidh muid
2
onnmhaireoidh sibh
▪an onnmhaireoidh sibh?
▪ní onnmhaireoidh sibh
3
onnmhaireoidh siad
▪an onnmhaireoidh siad?
▪ní onnmhaireoidh siad
PASSIVE
onnmhaireofar
▪an onnmhaireofar?
▪ní onnmhaireofar
SINGULAR
1
d'onnmhaireoinn
▪an onnmhaireoinn?
▪ní onnmhaireoinn
2
d'onnmhaireofá
▪an onnmhaireofá?
▪ní onnmhaireofá
3
d'onnmhaireodh sé (MASC.)
▪an onnmhaireodh sé?
▪ní onnmhaireodh sé
d'onnmhaireodh sí (FEM.)
▪an onnmhaireodh sí?
▪ní onnmhaireodh sí
PLURAL
1
d'onnmhaireoimis
▪an onnmhaireoimis?
▪ní onnmhaireoimis
d'onnmhaireodh muid
▪an onnmhaireodh muid?
▪ní onnmhaireodh muid
2
d'onnmhaireodh sibh
▪an onnmhaireodh sibh?
▪ní onnmhaireodh sibh
3
d'onnmhaireoidís
▪an onnmhaireoidís?
▪ní onnmhaireoidís
d'onnmhaireodh siad
▪an onnmhaireodh siad?
▪ní onnmhaireodh siad
PASSIVE
d'onnmhaireofaí
▪an onnmhaireofaí?
▪ní onnmhaireofaí
SINGULAR
1
d'onnmhairínn
▪an onnmhairínn?
▪ní onnmhairínn
2
d'onnmhairíteá
▪an onnmhairíteá?
▪ní onnmhairíteá
3
d'onnmhairíodh sé (MASC.)
▪an onnmhairíodh sé?
▪ní onnmhairíodh sé
d'onnmhairíodh sí (FEM.)
▪an onnmhairíodh sí?
▪ní onnmhairíodh sí
PLURAL
1
d'onnmhairímis
▪an onnmhairímis?
▪ní onnmhairímis
d'onnmhairíodh muid
▪an onnmhairíodh muid?
▪ní onnmhairíodh muid
2
d'onnmhairíodh sibh
▪an onnmhairíodh sibh?
▪ní onnmhairíodh sibh
3
d'onnmhairídís
▪an onnmhairídís?
▪ní onnmhairídís
d'onnmhairíodh siad
▪an onnmhairíodh siad?
▪ní onnmhairíodh siad
PASSIVE
d'onnmhairítí
▪an onnmhairítí?
▪ní onnmhairítí
SINGULAR
1
onnmhairím!
▪ná honnmhairím!
2
onnmhairigh!
▪ná honnmhairigh!
3
onnmhairíodh sé! (MASC.)
▪ná honnmhairíodh sé!
onnmhairíodh sí! (FEM.)
▪ná honnmhairíodh sí!
PLURAL
1
onnmhairímis!
▪ná honnmhairímis!
onnmhairíodh muid!
▪ná honnmhairíodh muid!
2
onnmhairígí!
▪ná honnmhairígí!
3
onnmhairídís!
▪ná honnmhairídís!
onnmhairíodh siad!
▪ná honnmhairíodh siad!
PASSIVE
onnmhairítear!
▪ná honnmhairítear!
SINGULAR
1
go n-onnmhairí mé
▪nár onnmhairí mé
2
go n-onnmhairí tú
▪nár onnmhairí tú
3
go n-onnmhairí sé (MASC.)
▪nár onnmhairí sé
go n-onnmhairí sí (FEM.)
▪nár onnmhairí sí
PLURAL
1
go n-onnmhairímid
▪nár onnmhairímid
go n-onnmhairí muid
▪nár onnmhairí muid
2
go n-onnmhairí sibh
▪nár onnmhairí sibh
3
go n-onnmhairí siad
▪nár onnmhairí siad
PASSIVE
go n-onnmhairítear
▪nár onnmhairítear
