Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: práip · preib · ráib · Praia · praip
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

práib

VERB

VERBAL NOUN

práibeadh

VERBAL ADJECTIVE

práibthe

SINGULAR

1
phráib mé
ar phráib mé?
níor phráib mé
2
phráib tú
ar phráib tú?
níor phráib tú
3
phráib sé (MASC.)
ar phráib sé?
níor phráib sé
phráib sí (FEM.)
ar phráib sí?
níor phráib sí

PLURAL

1
phráibeamar
ar phráibeamar?
níor phráibeamar
phráib muid
ar phráib muid?
níor phráib muid
2
phráib sibh
ar phráib sibh?
níor phráib sibh
3
phráib siad
ar phráib siad?
níor phráib siad
phráibeadar
ar phráibeadar?
níor phráibeadar

PASSIVE

práibeadh
ar práibeadh?
níor práibeadh

SINGULAR

1
práibim
an bpráibim?
ní phráibim
2
práibeann tú
an bpráibeann tú?
ní phráibeann tú
3
práibeann sé (MASC.)
an bpráibeann sé?
ní phráibeann sé
práibeann sí (FEM.)
an bpráibeann sí?
ní phráibeann sí

PLURAL

1
práibimid
an bpráibimid?
ní phráibimid
práibeann muid
an bpráibeann muid?
ní phráibeann muid
2
práibeann sibh
an bpráibeann sibh?
ní phráibeann sibh
3
práibeann siad
an bpráibeann siad?
ní phráibeann siad

PASSIVE

práibtear
an bpráibtear?
ní phráibtear

SINGULAR

1
práibfidh mé
an bpráibfidh mé?
ní phráibfidh mé
2
práibfidh tú
an bpráibfidh tú?
ní phráibfidh tú
3
práibfidh sé (MASC.)
an bpráibfidh sé?
ní phráibfidh sé
práibfidh sí (FEM.)
an bpráibfidh sí?
ní phráibfidh sí

PLURAL

1
práibfimid
an bpráibfimid?
ní phráibfimid
práibfidh muid
an bpráibfidh muid?
ní phráibfidh muid
2
práibfidh sibh
an bpráibfidh sibh?
ní phráibfidh sibh
3
práibfidh siad
an bpráibfidh siad?
ní phráibfidh siad

PASSIVE

práibfear
an bpráibfear?
ní phráibfear

SINGULAR

1
phráibfinn
an bpráibfinn?
ní phráibfinn
2
phráibfeá
an bpráibfeá?
ní phráibfeá
3
phráibfeadh sé (MASC.)
an bpráibfeadh sé?
ní phráibfeadh sé
phráibfeadh sí (FEM.)
an bpráibfeadh sí?
ní phráibfeadh sí

PLURAL

1
phráibfimis
an bpráibfimis?
ní phráibfimis
phráibfeadh muid
an bpráibfeadh muid?
ní phráibfeadh muid
2
phráibfeadh sibh
an bpráibfeadh sibh?
ní phráibfeadh sibh
3
phráibfidís
an bpráibfidís?
ní phráibfidís
phráibfeadh siad
an bpráibfeadh siad?
ní phráibfeadh siad

PASSIVE

phráibfí
an bpráibfí?
ní phráibfí

SINGULAR

1
phráibinn
an bpráibinn?
ní phráibinn
2
phráibteá
an bpráibteá?
ní phráibteá
3
phráibeadh sé (MASC.)
an bpráibeadh sé?
ní phráibeadh sé
phráibeadh sí (FEM.)
an bpráibeadh sí?
ní phráibeadh sí

PLURAL

1
phráibimis
an bpráibimis?
ní phráibimis
phráibeadh muid
an bpráibeadh muid?
ní phráibeadh muid
2
phráibeadh sibh
an bpráibeadh sibh?
ní phráibeadh sibh
3
phráibidís
an bpráibidís?
ní phráibidís
phráibeadh siad
an bpráibeadh siad?
ní phráibeadh siad

PASSIVE

phráibtí
an bpráibtí?
ní phráibtí

SINGULAR

1
práibim!
ná práibim!
2
práib!
ná práib!
3
práibeadh sé! (MASC.)
ná práibeadh sé!
práibeadh sí! (FEM.)
ná práibeadh sí!

PLURAL

1
práibimis!
ná práibimis!
práibeadh muid!
ná práibeadh muid!
2
práibigí!
ná práibigí!
3
práibidís!
ná práibidís!
práibeadh siad!
ná práibeadh siad!

PASSIVE

práibtear!
ná práibtear!

SINGULAR

1
go bpráibe mé
nár phráibe mé
2
go bpráibe tú
nár phráibe tú
3
go bpráibe sé (MASC.)
nár phráibe sé
go bpráibe sí (FEM.)
nár phráibe sí

PLURAL

1
go bpráibimid
nár phráibimid
go bpráibe muid
nár phráibe muid
2
go bpráibe sibh
nár phráibe sibh
3
go bpráibe siad
nár phráibe siad

PASSIVE

go bpráibtear
nár phráibtear

práib

NOUN
FEMININE

Singular

NOMINATIVE

práib
an phráib

GENITIVE

práibe
na práibe

Plural

NOMINATIVE

práibeanna
na práibeanna

GENITIVE

práibeanna
na bpráibeanna
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News