Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: gramhsáil · pramsáil · parsáil · pasáil · prásáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

praghsáil

VERB

VERBAL NOUN

praghsáil

VERBAL ADJECTIVE

praghsáilte

SINGULAR

1
phraghsáil mé
ar phraghsáil mé?
níor phraghsáil mé
2
phraghsáil tú
ar phraghsáil tú?
níor phraghsáil tú
3
phraghsáil sé (MASC.)
ar phraghsáil sé?
níor phraghsáil sé
phraghsáil sí (FEM.)
ar phraghsáil sí?
níor phraghsáil sí

PLURAL

1
phraghsálamar
ar phraghsálamar?
níor phraghsálamar
phraghsáil muid
ar phraghsáil muid?
níor phraghsáil muid
2
phraghsáil sibh
ar phraghsáil sibh?
níor phraghsáil sibh
3
phraghsáil siad
ar phraghsáil siad?
níor phraghsáil siad
phraghsáladar
ar phraghsáladar?
níor phraghsáladar

PASSIVE

praghsáladh
ar praghsáladh?
níor praghsáladh

SINGULAR

1
praghsálaim
an bpraghsálaim?
ní phraghsálaim
2
praghsálann tú
an bpraghsálann tú?
ní phraghsálann tú
3
praghsálann sé (MASC.)
an bpraghsálann sé?
ní phraghsálann sé
praghsálann sí (FEM.)
an bpraghsálann sí?
ní phraghsálann sí

PLURAL

1
praghsálaimid
an bpraghsálaimid?
ní phraghsálaimid
praghsálann muid
an bpraghsálann muid?
ní phraghsálann muid
2
praghsálann sibh
an bpraghsálann sibh?
ní phraghsálann sibh
3
praghsálann siad
an bpraghsálann siad?
ní phraghsálann siad

PASSIVE

praghsáiltear
an bpraghsáiltear?
ní phraghsáiltear

SINGULAR

1
praghsálfaidh mé
an bpraghsálfaidh mé?
ní phraghsálfaidh mé
2
praghsálfaidh tú
an bpraghsálfaidh tú?
ní phraghsálfaidh tú
3
praghsálfaidh sé (MASC.)
an bpraghsálfaidh sé?
ní phraghsálfaidh sé
praghsálfaidh sí (FEM.)
an bpraghsálfaidh sí?
ní phraghsálfaidh sí

PLURAL

1
praghsálfaimid
an bpraghsálfaimid?
ní phraghsálfaimid
praghsálfaidh muid
an bpraghsálfaidh muid?
ní phraghsálfaidh muid
2
praghsálfaidh sibh
an bpraghsálfaidh sibh?
ní phraghsálfaidh sibh
3
praghsálfaidh siad
an bpraghsálfaidh siad?
ní phraghsálfaidh siad

PASSIVE

praghsálfar
an bpraghsálfar?
ní phraghsálfar

SINGULAR

1
phraghsálfainn
an bpraghsálfainn?
ní phraghsálfainn
2
phraghsálfá
an bpraghsálfá?
ní phraghsálfá
3
phraghsálfadh sé (MASC.)
an bpraghsálfadh sé?
ní phraghsálfadh sé
phraghsálfadh sí (FEM.)
an bpraghsálfadh sí?
ní phraghsálfadh sí

PLURAL

1
phraghsálfaimis
an bpraghsálfaimis?
ní phraghsálfaimis
phraghsálfadh muid
an bpraghsálfadh muid?
ní phraghsálfadh muid
2
phraghsálfadh sibh
an bpraghsálfadh sibh?
ní phraghsálfadh sibh
3
phraghsálfaidís
an bpraghsálfaidís?
ní phraghsálfaidís
phraghsálfadh siad
an bpraghsálfadh siad?
ní phraghsálfadh siad

PASSIVE

phraghsálfaí
an bpraghsálfaí?
ní phraghsálfaí

SINGULAR

1
phraghsálainn
an bpraghsálainn?
ní phraghsálainn
2
phraghsáilteá
an bpraghsáilteá?
ní phraghsáilteá
3
phraghsáladh sé (MASC.)
an bpraghsáladh sé?
ní phraghsáladh sé
phraghsáladh sí (FEM.)
an bpraghsáladh sí?
ní phraghsáladh sí

PLURAL

1
phraghsálaimis
an bpraghsálaimis?
ní phraghsálaimis
phraghsáladh muid
an bpraghsáladh muid?
ní phraghsáladh muid
2
phraghsáladh sibh
an bpraghsáladh sibh?
ní phraghsáladh sibh
3
phraghsálaidís
an bpraghsálaidís?
ní phraghsálaidís
phraghsáladh siad
an bpraghsáladh siad?
ní phraghsáladh siad

PASSIVE

phraghsáiltí
an bpraghsáiltí?
ní phraghsáiltí

SINGULAR

1
praghsálaim!
ná praghsálaim!
2
praghsáil!
ná praghsáil!
3
praghsáladh sé! (MASC.)
ná praghsáladh sé!
praghsáladh sí! (FEM.)
ná praghsáladh sí!

PLURAL

1
praghsálaimis!
ná praghsálaimis!
praghsáladh muid!
ná praghsáladh muid!
2
praghsálaigí!
ná praghsálaigí!
3
praghsálaidís!
ná praghsálaidís!
praghsáladh siad!
ná praghsáladh siad!

PASSIVE

praghsáiltear!
ná praghsáiltear!

SINGULAR

1
go bpraghsála mé
nár phraghsála mé
2
go bpraghsála tú
nár phraghsála tú
3
go bpraghsála sé (MASC.)
nár phraghsála sé
go bpraghsála sí (FEM.)
nár phraghsála sí

PLURAL

1
go bpraghsálaimid
nár phraghsálaimid
go bpraghsála muid
nár phraghsála muid
2
go bpraghsála sibh
nár phraghsála sibh
3
go bpraghsála siad
nár phraghsála siad

PASSIVE

go bpraghsáiltear
nár phraghsáiltear

praghsáil

NOUN
FEMININE
3rd DECLENSION

Singular

NOMINATIVE

praghsáil
an phraghsáil

GENITIVE

praghsála
na praghsála
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News