VERBAL NOUN
ramhrú
VERBAL ADJECTIVE
ramhraithe
SINGULAR
1
ramhraigh mé
▪ar ramhraigh mé?
▪níor ramhraigh mé
2
ramhraigh tú
▪ar ramhraigh tú?
▪níor ramhraigh tú
3
ramhraigh sé (MASC.)
▪ar ramhraigh sé?
▪níor ramhraigh sé
ramhraigh sí (FEM.)
▪ar ramhraigh sí?
▪níor ramhraigh sí
PLURAL
1
ramhraíomar
▪ar ramhraíomar?
▪níor ramhraíomar
ramhraigh muid
▪ar ramhraigh muid?
▪níor ramhraigh muid
2
ramhraigh sibh
▪ar ramhraigh sibh?
▪níor ramhraigh sibh
3
ramhraigh siad
▪ar ramhraigh siad?
▪níor ramhraigh siad
ramhraíodar
▪ar ramhraíodar?
▪níor ramhraíodar
PASSIVE
ramhraíodh
▪ar ramhraíodh?
▪níor ramhraíodh
SINGULAR
1
ramhraím
▪an ramhraím?
▪ní ramhraím
2
ramhraíonn tú
▪an ramhraíonn tú?
▪ní ramhraíonn tú
3
ramhraíonn sé (MASC.)
▪an ramhraíonn sé?
▪ní ramhraíonn sé
ramhraíonn sí (FEM.)
▪an ramhraíonn sí?
▪ní ramhraíonn sí
PLURAL
1
ramhraímid
▪an ramhraímid?
▪ní ramhraímid
ramhraíonn muid
▪an ramhraíonn muid?
▪ní ramhraíonn muid
2
ramhraíonn sibh
▪an ramhraíonn sibh?
▪ní ramhraíonn sibh
3
ramhraíonn siad
▪an ramhraíonn siad?
▪ní ramhraíonn siad
PASSIVE
ramhraítear
▪an ramhraítear?
▪ní ramhraítear
SINGULAR
1
ramhróidh mé
▪an ramhróidh mé?
▪ní ramhróidh mé
2
ramhróidh tú
▪an ramhróidh tú?
▪ní ramhróidh tú
3
ramhróidh sé (MASC.)
▪an ramhróidh sé?
▪ní ramhróidh sé
ramhróidh sí (FEM.)
▪an ramhróidh sí?
▪ní ramhróidh sí
PLURAL
1
ramhróimid
▪an ramhróimid?
▪ní ramhróimid
ramhróidh muid
▪an ramhróidh muid?
▪ní ramhróidh muid
2
ramhróidh sibh
▪an ramhróidh sibh?
▪ní ramhróidh sibh
3
ramhróidh siad
▪an ramhróidh siad?
▪ní ramhróidh siad
PASSIVE
ramhrófar
▪an ramhrófar?
▪ní ramhrófar
SINGULAR
1
ramhróinn
▪an ramhróinn?
▪ní ramhróinn
2
ramhrófá
▪an ramhrófá?
▪ní ramhrófá
3
ramhródh sé (MASC.)
▪an ramhródh sé?
▪ní ramhródh sé
ramhródh sí (FEM.)
▪an ramhródh sí?
▪ní ramhródh sí
PLURAL
1
ramhróimis
▪an ramhróimis?
▪ní ramhróimis
ramhródh muid
▪an ramhródh muid?
▪ní ramhródh muid
2
ramhródh sibh
▪an ramhródh sibh?
▪ní ramhródh sibh
3
ramhróidís
▪an ramhróidís?
▪ní ramhróidís
ramhródh siad
▪an ramhródh siad?
▪ní ramhródh siad
PASSIVE
ramhrófaí
▪an ramhrófaí?
▪ní ramhrófaí
SINGULAR
1
ramhraínn
▪an ramhraínn?
▪ní ramhraínn
2
ramhraíteá
▪an ramhraíteá?
▪ní ramhraíteá
3
ramhraíodh sé (MASC.)
▪an ramhraíodh sé?
▪ní ramhraíodh sé
ramhraíodh sí (FEM.)
▪an ramhraíodh sí?
▪ní ramhraíodh sí
PLURAL
1
ramhraímis
▪an ramhraímis?
▪ní ramhraímis
ramhraíodh muid
▪an ramhraíodh muid?
▪ní ramhraíodh muid
2
ramhraíodh sibh
▪an ramhraíodh sibh?
▪ní ramhraíodh sibh
3
ramhraídís
▪an ramhraídís?
▪ní ramhraídís
ramhraíodh siad
▪an ramhraíodh siad?
▪ní ramhraíodh siad
PASSIVE
ramhraítí
▪an ramhraítí?
▪ní ramhraítí
SINGULAR
1
ramhraím!
▪ná ramhraím!
2
ramhraigh!
▪ná ramhraigh!
3
ramhraíodh sé! (MASC.)
▪ná ramhraíodh sé!
ramhraíodh sí! (FEM.)
▪ná ramhraíodh sí!
PLURAL
1
ramhraímis!
▪ná ramhraímis!
ramhraíodh muid!
▪ná ramhraíodh muid!
2
ramhraígí!
▪ná ramhraígí!
3
ramhraídís!
▪ná ramhraídís!
ramhraíodh siad!
▪ná ramhraíodh siad!
PASSIVE
ramhraítear!
▪ná ramhraítear!
SINGULAR
1
go ramhraí mé
▪nár ramhraí mé
2
go ramhraí tú
▪nár ramhraí tú
3
go ramhraí sé (MASC.)
▪nár ramhraí sé
go ramhraí sí (FEM.)
▪nár ramhraí sí
PLURAL
1
go ramhraímid
▪nár ramhraímid
go ramhraí muid
▪nár ramhraí muid
2
go ramhraí sibh
▪nár ramhraí sibh
3
go ramhraí siad
▪nár ramhraí siad
PASSIVE
go ramhraítear
▪nár ramhraítear
