Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: taifeadán · tairfeadh · failéad · faiteadh · straiféad
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

taifead

VERB

VERBAL NOUN

taifeadadh

VERBAL ADJECTIVE

taifeadta

SINGULAR

1
thaifead mé
ar thaifead mé?
níor thaifead mé
2
thaifead tú
ar thaifead tú?
níor thaifead tú
3
thaifead sé (MASC.)
ar thaifead sé?
níor thaifead sé
thaifead sí (FEM.)
ar thaifead sí?
níor thaifead sí

PLURAL

1
thaifeadamar
ar thaifeadamar?
níor thaifeadamar
thaifead muid
ar thaifead muid?
níor thaifead muid
2
thaifead sibh
ar thaifead sibh?
níor thaifead sibh
3
thaifead siad
ar thaifead siad?
níor thaifead siad
thaifeadadar
ar thaifeadadar?
níor thaifeadadar

PASSIVE

taifeadadh
ar taifeadadh?
níor taifeadadh

SINGULAR

1
taifeadaim
an dtaifeadaim?
ní thaifeadaim
2
taifeadann tú
an dtaifeadann tú?
ní thaifeadann tú
3
taifeadann sé (MASC.)
an dtaifeadann sé?
ní thaifeadann sé
taifeadann sí (FEM.)
an dtaifeadann sí?
ní thaifeadann sí

PLURAL

1
taifeadaimid
an dtaifeadaimid?
ní thaifeadaimid
taifeadann muid
an dtaifeadann muid?
ní thaifeadann muid
2
taifeadann sibh
an dtaifeadann sibh?
ní thaifeadann sibh
3
taifeadann siad
an dtaifeadann siad?
ní thaifeadann siad

PASSIVE

taifeadtar
an dtaifeadtar?
ní thaifeadtar

SINGULAR

1
taifeadfaidh mé
an dtaifeadfaidh mé?
ní thaifeadfaidh mé
2
taifeadfaidh tú
an dtaifeadfaidh tú?
ní thaifeadfaidh tú
3
taifeadfaidh sé (MASC.)
an dtaifeadfaidh sé?
ní thaifeadfaidh sé
taifeadfaidh sí (FEM.)
an dtaifeadfaidh sí?
ní thaifeadfaidh sí

PLURAL

1
taifeadfaimid
an dtaifeadfaimid?
ní thaifeadfaimid
taifeadfaidh muid
an dtaifeadfaidh muid?
ní thaifeadfaidh muid
2
taifeadfaidh sibh
an dtaifeadfaidh sibh?
ní thaifeadfaidh sibh
3
taifeadfaidh siad
an dtaifeadfaidh siad?
ní thaifeadfaidh siad

PASSIVE

taifeadfar
an dtaifeadfar?
ní thaifeadfar

SINGULAR

1
thaifeadfainn
an dtaifeadfainn?
ní thaifeadfainn
2
thaifeadfá
an dtaifeadfá?
ní thaifeadfá
3
thaifeadfadh sé (MASC.)
an dtaifeadfadh sé?
ní thaifeadfadh sé
thaifeadfadh sí (FEM.)
an dtaifeadfadh sí?
ní thaifeadfadh sí

PLURAL

1
thaifeadfaimis
an dtaifeadfaimis?
ní thaifeadfaimis
thaifeadfadh muid
an dtaifeadfadh muid?
ní thaifeadfadh muid
2
thaifeadfadh sibh
an dtaifeadfadh sibh?
ní thaifeadfadh sibh
3
thaifeadfaidís
an dtaifeadfaidís?
ní thaifeadfaidís
thaifeadfadh siad
an dtaifeadfadh siad?
ní thaifeadfadh siad

PASSIVE

thaifeadfaí
an dtaifeadfaí?
ní thaifeadfaí

SINGULAR

1
thaifeadainn
an dtaifeadainn?
ní thaifeadainn
2
thaifeadtá
an dtaifeadtá?
ní thaifeadtá
3
thaifeadadh sé (MASC.)
an dtaifeadadh sé?
ní thaifeadadh sé
thaifeadadh sí (FEM.)
an dtaifeadadh sí?
ní thaifeadadh sí

PLURAL

1
thaifeadaimis
an dtaifeadaimis?
ní thaifeadaimis
thaifeadadh muid
an dtaifeadadh muid?
ní thaifeadadh muid
2
thaifeadadh sibh
an dtaifeadadh sibh?
ní thaifeadadh sibh
3
thaifeadaidís
an dtaifeadaidís?
ní thaifeadaidís
thaifeadadh siad
an dtaifeadadh siad?
ní thaifeadadh siad

PASSIVE

thaifeadtaí
an dtaifeadtaí?
ní thaifeadtaí

SINGULAR

1
taifeadaim!
ná taifeadaim!
2
taifead!
ná taifead!
3
taifeadadh sé! (MASC.)
ná taifeadadh sé!
taifeadadh sí! (FEM.)
ná taifeadadh sí!

PLURAL

1
taifeadaimis!
ná taifeadaimis!
taifeadadh muid!
ná taifeadadh muid!
2
taifeadaigí!
ná taifeadaigí!
3
taifeadaidís!
ná taifeadaidís!
taifeadadh siad!
ná taifeadadh siad!

PASSIVE

taifeadtar!
ná taifeadtar!

SINGULAR

1
go dtaifeada mé
nár thaifeada mé
2
go dtaifeada tú
nár thaifeada tú
3
go dtaifeada sé (MASC.)
nár thaifeada sé
go dtaifeada sí (FEM.)
nár thaifeada sí

PLURAL

1
go dtaifeadaimid
nár thaifeadaimid
go dtaifeada muid
nár thaifeada muid
2
go dtaifeada sibh
nár thaifeada sibh
3
go dtaifeada siad
nár thaifeada siad

PASSIVE

go dtaifeadtar
nár thaifeadtar

taifead

NOUN
MASCULINE
1st DECLENSION

Singular

NOMINATIVE

taifead
an taifead

GENITIVE

taifid
an taifid

Plural

NOMINATIVE

taifid
na taifid

GENITIVE

taifead
na dtaifead
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News