Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: taifnigh · taisigh · taibhigh · taifid · tairgigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
taifigh could be a grammatical form of: taifeach »

taifigh

VERB

VERBAL NOUN

taifeach

VERBAL ADJECTIVE

taifithe

SINGULAR

1
thaifigh mé
ar thaifigh mé?
níor thaifigh mé
2
thaifigh tú
ar thaifigh tú?
níor thaifigh tú
3
thaifigh sé (MASC.)
ar thaifigh sé?
níor thaifigh sé
thaifigh sí (FEM.)
ar thaifigh sí?
níor thaifigh sí

PLURAL

1
thaifíomar
ar thaifíomar?
níor thaifíomar
thaifigh muid
ar thaifigh muid?
níor thaifigh muid
2
thaifigh sibh
ar thaifigh sibh?
níor thaifigh sibh
3
thaifigh siad
ar thaifigh siad?
níor thaifigh siad
thaifíodar
ar thaifíodar?
níor thaifíodar

PASSIVE

taifíodh
ar taifíodh?
níor taifíodh

SINGULAR

1
taifím
an dtaifím?
ní thaifím
2
taifíonn tú
an dtaifíonn tú?
ní thaifíonn tú
3
taifíonn sé (MASC.)
an dtaifíonn sé?
ní thaifíonn sé
taifíonn sí (FEM.)
an dtaifíonn sí?
ní thaifíonn sí

PLURAL

1
taifímid
an dtaifímid?
ní thaifímid
taifíonn muid
an dtaifíonn muid?
ní thaifíonn muid
2
taifíonn sibh
an dtaifíonn sibh?
ní thaifíonn sibh
3
taifíonn siad
an dtaifíonn siad?
ní thaifíonn siad

PASSIVE

taifítear
an dtaifítear?
ní thaifítear

SINGULAR

1
taifeoidh mé
an dtaifeoidh mé?
ní thaifeoidh mé
2
taifeoidh tú
an dtaifeoidh tú?
ní thaifeoidh tú
3
taifeoidh sé (MASC.)
an dtaifeoidh sé?
ní thaifeoidh sé
taifeoidh sí (FEM.)
an dtaifeoidh sí?
ní thaifeoidh sí

PLURAL

1
taifeoimid
an dtaifeoimid?
ní thaifeoimid
taifeoidh muid
an dtaifeoidh muid?
ní thaifeoidh muid
2
taifeoidh sibh
an dtaifeoidh sibh?
ní thaifeoidh sibh
3
taifeoidh siad
an dtaifeoidh siad?
ní thaifeoidh siad

PASSIVE

taifeofar
an dtaifeofar?
ní thaifeofar

SINGULAR

1
thaifeoinn
an dtaifeoinn?
ní thaifeoinn
2
thaifeofá
an dtaifeofá?
ní thaifeofá
3
thaifeodh sé (MASC.)
an dtaifeodh sé?
ní thaifeodh sé
thaifeodh sí (FEM.)
an dtaifeodh sí?
ní thaifeodh sí

PLURAL

1
thaifeoimis
an dtaifeoimis?
ní thaifeoimis
thaifeodh muid
an dtaifeodh muid?
ní thaifeodh muid
2
thaifeodh sibh
an dtaifeodh sibh?
ní thaifeodh sibh
3
thaifeoidís
an dtaifeoidís?
ní thaifeoidís
thaifeodh siad
an dtaifeodh siad?
ní thaifeodh siad

PASSIVE

thaifeofaí
an dtaifeofaí?
ní thaifeofaí

SINGULAR

1
thaifínn
an dtaifínn?
ní thaifínn
2
thaifíteá
an dtaifíteá?
ní thaifíteá
3
thaifíodh sé (MASC.)
an dtaifíodh sé?
ní thaifíodh sé
thaifíodh sí (FEM.)
an dtaifíodh sí?
ní thaifíodh sí

PLURAL

1
thaifímis
an dtaifímis?
ní thaifímis
thaifíodh muid
an dtaifíodh muid?
ní thaifíodh muid
2
thaifíodh sibh
an dtaifíodh sibh?
ní thaifíodh sibh
3
thaifídís
an dtaifídís?
ní thaifídís
thaifíodh siad
an dtaifíodh siad?
ní thaifíodh siad

PASSIVE

thaifítí
an dtaifítí?
ní thaifítí

SINGULAR

1
taifím!
ná taifím!
2
taifigh!
ná taifigh!
3
taifíodh sé! (MASC.)
ná taifíodh sé!
taifíodh sí! (FEM.)
ná taifíodh sí!

PLURAL

1
taifímis!
ná taifímis!
taifíodh muid!
ná taifíodh muid!
2
taifígí!
ná taifígí!
3
taifídís!
ná taifídís!
taifíodh siad!
ná taifíodh siad!

PASSIVE

taifítear!
ná taifítear!

SINGULAR

1
go dtaifí mé
nár thaifí mé
2
go dtaifí tú
nár thaifí tú
3
go dtaifí sé (MASC.)
nár thaifí sé
go dtaifí sí (FEM.)
nár thaifí sí

PLURAL

1
go dtaifímid
nár thaifímid
go dtaifí muid
nár thaifí muid
2
go dtaifí sibh
nár thaifí sibh
3
go dtaifí siad
nár thaifí siad

PASSIVE

go dtaifítear
nár thaifítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News