Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: táisc · aisc · tais · tais- · taisce
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
taisc could be a grammatical form of: tasc »

taisc

VERB

VERBAL NOUN

taisceadh

VERBAL ADJECTIVE

taiscthe

SINGULAR

1
thaisc mé
ar thaisc mé?
níor thaisc mé
2
thaisc tú
ar thaisc tú?
níor thaisc tú
3
thaisc sé (MASC.)
ar thaisc sé?
níor thaisc sé
thaisc sí (FEM.)
ar thaisc sí?
níor thaisc sí

PLURAL

1
thaisceamar
ar thaisceamar?
níor thaisceamar
thaisc muid
ar thaisc muid?
níor thaisc muid
2
thaisc sibh
ar thaisc sibh?
níor thaisc sibh
3
thaisc siad
ar thaisc siad?
níor thaisc siad
thaisceadar
ar thaisceadar?
níor thaisceadar

PASSIVE

taisceadh
ar taisceadh?
níor taisceadh

SINGULAR

1
taiscim
an dtaiscim?
ní thaiscim
2
taisceann tú
an dtaisceann tú?
ní thaisceann tú
3
taisceann sé (MASC.)
an dtaisceann sé?
ní thaisceann sé
taisceann sí (FEM.)
an dtaisceann sí?
ní thaisceann sí

PLURAL

1
taiscimid
an dtaiscimid?
ní thaiscimid
taisceann muid
an dtaisceann muid?
ní thaisceann muid
2
taisceann sibh
an dtaisceann sibh?
ní thaisceann sibh
3
taisceann siad
an dtaisceann siad?
ní thaisceann siad

PASSIVE

taisctear
an dtaisctear?
ní thaisctear

SINGULAR

1
taiscfidh mé
an dtaiscfidh mé?
ní thaiscfidh mé
2
taiscfidh tú
an dtaiscfidh tú?
ní thaiscfidh tú
3
taiscfidh sé (MASC.)
an dtaiscfidh sé?
ní thaiscfidh sé
taiscfidh sí (FEM.)
an dtaiscfidh sí?
ní thaiscfidh sí

PLURAL

1
taiscfimid
an dtaiscfimid?
ní thaiscfimid
taiscfidh muid
an dtaiscfidh muid?
ní thaiscfidh muid
2
taiscfidh sibh
an dtaiscfidh sibh?
ní thaiscfidh sibh
3
taiscfidh siad
an dtaiscfidh siad?
ní thaiscfidh siad

PASSIVE

taiscfear
an dtaiscfear?
ní thaiscfear

SINGULAR

1
thaiscfinn
an dtaiscfinn?
ní thaiscfinn
2
thaiscfeá
an dtaiscfeá?
ní thaiscfeá
3
thaiscfeadh sé (MASC.)
an dtaiscfeadh sé?
ní thaiscfeadh sé
thaiscfeadh sí (FEM.)
an dtaiscfeadh sí?
ní thaiscfeadh sí

PLURAL

1
thaiscfimis
an dtaiscfimis?
ní thaiscfimis
thaiscfeadh muid
an dtaiscfeadh muid?
ní thaiscfeadh muid
2
thaiscfeadh sibh
an dtaiscfeadh sibh?
ní thaiscfeadh sibh
3
thaiscfidís
an dtaiscfidís?
ní thaiscfidís
thaiscfeadh siad
an dtaiscfeadh siad?
ní thaiscfeadh siad

PASSIVE

thaiscfí
an dtaiscfí?
ní thaiscfí

SINGULAR

1
thaiscinn
an dtaiscinn?
ní thaiscinn
2
thaiscteá
an dtaiscteá?
ní thaiscteá
3
thaisceadh sé (MASC.)
an dtaisceadh sé?
ní thaisceadh sé
thaisceadh sí (FEM.)
an dtaisceadh sí?
ní thaisceadh sí

PLURAL

1
thaiscimis
an dtaiscimis?
ní thaiscimis
thaisceadh muid
an dtaisceadh muid?
ní thaisceadh muid
2
thaisceadh sibh
an dtaisceadh sibh?
ní thaisceadh sibh
3
thaiscidís
an dtaiscidís?
ní thaiscidís
thaisceadh siad
an dtaisceadh siad?
ní thaisceadh siad

PASSIVE

thaisctí
an dtaisctí?
ní thaisctí

SINGULAR

1
taiscim!
ná taiscim!
2
taisc!
ná taisc!
3
taisceadh sé! (MASC.)
ná taisceadh sé!
taisceadh sí! (FEM.)
ná taisceadh sí!

PLURAL

1
taiscimis!
ná taiscimis!
taisceadh muid!
ná taisceadh muid!
2
taiscigí!
ná taiscigí!
3
taiscidís!
ná taiscidís!
taisceadh siad!
ná taisceadh siad!

PASSIVE

taisctear!
ná taisctear!

SINGULAR

1
go dtaisce mé
nár thaisce mé
2
go dtaisce tú
nár thaisce tú
3
go dtaisce sé (MASC.)
nár thaisce sé
go dtaisce sí (FEM.)
nár thaisce sí

PLURAL

1
go dtaiscimid
nár thaiscimid
go dtaisce muid
nár thaisce muid
2
go dtaisce sibh
nár thaisce sibh
3
go dtaisce siad
nár thaisce siad

PASSIVE

go dtaisctear
nár thaisctear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News