VERBAL NOUN
teilifísiú
VERBAL ADJECTIVE
teilifísithe
SINGULAR
1
theilifísigh mé
▪ar theilifísigh mé?
▪níor theilifísigh mé
2
theilifísigh tú
▪ar theilifísigh tú?
▪níor theilifísigh tú
3
theilifísigh sé (MASC.)
▪ar theilifísigh sé?
▪níor theilifísigh sé
theilifísigh sí (FEM.)
▪ar theilifísigh sí?
▪níor theilifísigh sí
PLURAL
1
theilifísíomar
▪ar theilifísíomar?
▪níor theilifísíomar
theilifísigh muid
▪ar theilifísigh muid?
▪níor theilifísigh muid
2
theilifísigh sibh
▪ar theilifísigh sibh?
▪níor theilifísigh sibh
3
theilifísigh siad
▪ar theilifísigh siad?
▪níor theilifísigh siad
theilifísíodar
▪ar theilifísíodar?
▪níor theilifísíodar
PASSIVE
teilifísíodh
▪ar teilifísíodh?
▪níor teilifísíodh
SINGULAR
1
teilifísím
▪an dteilifísím?
▪ní theilifísím
2
teilifísíonn tú
▪an dteilifísíonn tú?
▪ní theilifísíonn tú
3
teilifísíonn sé (MASC.)
▪an dteilifísíonn sé?
▪ní theilifísíonn sé
teilifísíonn sí (FEM.)
▪an dteilifísíonn sí?
▪ní theilifísíonn sí
PLURAL
1
teilifísímid
▪an dteilifísímid?
▪ní theilifísímid
teilifísíonn muid
▪an dteilifísíonn muid?
▪ní theilifísíonn muid
2
teilifísíonn sibh
▪an dteilifísíonn sibh?
▪ní theilifísíonn sibh
3
teilifísíonn siad
▪an dteilifísíonn siad?
▪ní theilifísíonn siad
PASSIVE
teilifísítear
▪an dteilifísítear?
▪ní theilifísítear
SINGULAR
1
teilifíseoidh mé
▪an dteilifíseoidh mé?
▪ní theilifíseoidh mé
2
teilifíseoidh tú
▪an dteilifíseoidh tú?
▪ní theilifíseoidh tú
3
teilifíseoidh sé (MASC.)
▪an dteilifíseoidh sé?
▪ní theilifíseoidh sé
teilifíseoidh sí (FEM.)
▪an dteilifíseoidh sí?
▪ní theilifíseoidh sí
PLURAL
1
teilifíseoimid
▪an dteilifíseoimid?
▪ní theilifíseoimid
teilifíseoidh muid
▪an dteilifíseoidh muid?
▪ní theilifíseoidh muid
2
teilifíseoidh sibh
▪an dteilifíseoidh sibh?
▪ní theilifíseoidh sibh
3
teilifíseoidh siad
▪an dteilifíseoidh siad?
▪ní theilifíseoidh siad
PASSIVE
teilifíseofar
▪an dteilifíseofar?
▪ní theilifíseofar
SINGULAR
1
theilifíseoinn
▪an dteilifíseoinn?
▪ní theilifíseoinn
2
theilifíseofá
▪an dteilifíseofá?
▪ní theilifíseofá
3
theilifíseodh sé (MASC.)
▪an dteilifíseodh sé?
▪ní theilifíseodh sé
theilifíseodh sí (FEM.)
▪an dteilifíseodh sí?
▪ní theilifíseodh sí
PLURAL
1
theilifíseoimis
▪an dteilifíseoimis?
▪ní theilifíseoimis
theilifíseodh muid
▪an dteilifíseodh muid?
▪ní theilifíseodh muid
2
theilifíseodh sibh
▪an dteilifíseodh sibh?
▪ní theilifíseodh sibh
3
theilifíseoidís
▪an dteilifíseoidís?
▪ní theilifíseoidís
theilifíseodh siad
▪an dteilifíseodh siad?
▪ní theilifíseodh siad
PASSIVE
theilifíseofaí
▪an dteilifíseofaí?
▪ní theilifíseofaí
SINGULAR
1
theilifísínn
▪an dteilifísínn?
▪ní theilifísínn
2
theilifísíteá
▪an dteilifísíteá?
▪ní theilifísíteá
3
theilifísíodh sé (MASC.)
▪an dteilifísíodh sé?
▪ní theilifísíodh sé
theilifísíodh sí (FEM.)
▪an dteilifísíodh sí?
▪ní theilifísíodh sí
PLURAL
1
theilifísímis
▪an dteilifísímis?
▪ní theilifísímis
theilifísíodh muid
▪an dteilifísíodh muid?
▪ní theilifísíodh muid
2
theilifísíodh sibh
▪an dteilifísíodh sibh?
▪ní theilifísíodh sibh
3
theilifísídís
▪an dteilifísídís?
▪ní theilifísídís
theilifísíodh siad
▪an dteilifísíodh siad?
▪ní theilifísíodh siad
PASSIVE
theilifísítí
▪an dteilifísítí?
▪ní theilifísítí
SINGULAR
1
teilifísím!
▪ná teilifísím!
2
teilifísigh!
▪ná teilifísigh!
3
teilifísíodh sé! (MASC.)
▪ná teilifísíodh sé!
teilifísíodh sí! (FEM.)
▪ná teilifísíodh sí!
PLURAL
1
teilifísímis!
▪ná teilifísímis!
teilifísíodh muid!
▪ná teilifísíodh muid!
2
teilifísígí!
▪ná teilifísígí!
3
teilifísídís!
▪ná teilifísídís!
teilifísíodh siad!
▪ná teilifísíodh siad!
PASSIVE
teilifísítear!
▪ná teilifísítear!
SINGULAR
1
go dteilifísí mé
▪nár theilifísí mé
2
go dteilifísí tú
▪nár theilifísí tú
3
go dteilifísí sé (MASC.)
▪nár theilifísí sé
go dteilifísí sí (FEM.)
▪nár theilifísí sí
PLURAL
1
go dteilifísímid
▪nár theilifísímid
go dteilifísí muid
▪nár theilifísí muid
2
go dteilifísí sibh
▪nár theilifísí sibh
3
go dteilifísí siad
▪nár theilifísí siad
PASSIVE
go dteilifísítear
▪nár theilifísítear
