Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: teilifís · teilifísí · teilifíseoir
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

teilifísigh

VERB

VERBAL NOUN

teilifísiú

VERBAL ADJECTIVE

teilifísithe

SINGULAR

1
theilifísigh mé
ar theilifísigh mé?
níor theilifísigh mé
2
theilifísigh tú
ar theilifísigh tú?
níor theilifísigh tú
3
theilifísigh sé (MASC.)
ar theilifísigh sé?
níor theilifísigh sé
theilifísigh sí (FEM.)
ar theilifísigh sí?
níor theilifísigh sí

PLURAL

1
theilifísíomar
ar theilifísíomar?
níor theilifísíomar
theilifísigh muid
ar theilifísigh muid?
níor theilifísigh muid
2
theilifísigh sibh
ar theilifísigh sibh?
níor theilifísigh sibh
3
theilifísigh siad
ar theilifísigh siad?
níor theilifísigh siad
theilifísíodar
ar theilifísíodar?
níor theilifísíodar

PASSIVE

teilifísíodh
ar teilifísíodh?
níor teilifísíodh

SINGULAR

1
teilifísím
an dteilifísím?
ní theilifísím
2
teilifísíonn tú
an dteilifísíonn tú?
ní theilifísíonn tú
3
teilifísíonn sé (MASC.)
an dteilifísíonn sé?
ní theilifísíonn sé
teilifísíonn sí (FEM.)
an dteilifísíonn sí?
ní theilifísíonn sí

PLURAL

1
teilifísímid
an dteilifísímid?
ní theilifísímid
teilifísíonn muid
an dteilifísíonn muid?
ní theilifísíonn muid
2
teilifísíonn sibh
an dteilifísíonn sibh?
ní theilifísíonn sibh
3
teilifísíonn siad
an dteilifísíonn siad?
ní theilifísíonn siad

PASSIVE

teilifísítear
an dteilifísítear?
ní theilifísítear

SINGULAR

1
teilifíseoidh mé
an dteilifíseoidh mé?
ní theilifíseoidh mé
2
teilifíseoidh tú
an dteilifíseoidh tú?
ní theilifíseoidh tú
3
teilifíseoidh sé (MASC.)
an dteilifíseoidh sé?
ní theilifíseoidh sé
teilifíseoidh sí (FEM.)
an dteilifíseoidh sí?
ní theilifíseoidh sí

PLURAL

1
teilifíseoimid
an dteilifíseoimid?
ní theilifíseoimid
teilifíseoidh muid
an dteilifíseoidh muid?
ní theilifíseoidh muid
2
teilifíseoidh sibh
an dteilifíseoidh sibh?
ní theilifíseoidh sibh
3
teilifíseoidh siad
an dteilifíseoidh siad?
ní theilifíseoidh siad

PASSIVE

teilifíseofar
an dteilifíseofar?
ní theilifíseofar

SINGULAR

1
theilifíseoinn
an dteilifíseoinn?
ní theilifíseoinn
2
theilifíseofá
an dteilifíseofá?
ní theilifíseofá
3
theilifíseodh sé (MASC.)
an dteilifíseodh sé?
ní theilifíseodh sé
theilifíseodh sí (FEM.)
an dteilifíseodh sí?
ní theilifíseodh sí

PLURAL

1
theilifíseoimis
an dteilifíseoimis?
ní theilifíseoimis
theilifíseodh muid
an dteilifíseodh muid?
ní theilifíseodh muid
2
theilifíseodh sibh
an dteilifíseodh sibh?
ní theilifíseodh sibh
3
theilifíseoidís
an dteilifíseoidís?
ní theilifíseoidís
theilifíseodh siad
an dteilifíseodh siad?
ní theilifíseodh siad

PASSIVE

theilifíseofaí
an dteilifíseofaí?
ní theilifíseofaí

SINGULAR

1
theilifísínn
an dteilifísínn?
ní theilifísínn
2
theilifísíteá
an dteilifísíteá?
ní theilifísíteá
3
theilifísíodh sé (MASC.)
an dteilifísíodh sé?
ní theilifísíodh sé
theilifísíodh sí (FEM.)
an dteilifísíodh sí?
ní theilifísíodh sí

PLURAL

1
theilifísímis
an dteilifísímis?
ní theilifísímis
theilifísíodh muid
an dteilifísíodh muid?
ní theilifísíodh muid
2
theilifísíodh sibh
an dteilifísíodh sibh?
ní theilifísíodh sibh
3
theilifísídís
an dteilifísídís?
ní theilifísídís
theilifísíodh siad
an dteilifísíodh siad?
ní theilifísíodh siad

PASSIVE

theilifísítí
an dteilifísítí?
ní theilifísítí

SINGULAR

1
teilifísím!
ná teilifísím!
2
teilifísigh!
ná teilifísigh!
3
teilifísíodh sé! (MASC.)
ná teilifísíodh sé!
teilifísíodh sí! (FEM.)
ná teilifísíodh sí!

PLURAL

1
teilifísímis!
ná teilifísímis!
teilifísíodh muid!
ná teilifísíodh muid!
2
teilifísígí!
ná teilifísígí!
3
teilifísídís!
ná teilifísídís!
teilifísíodh siad!
ná teilifísíodh siad!

PASSIVE

teilifísítear!
ná teilifísítear!

SINGULAR

1
go dteilifísí mé
nár theilifísí mé
2
go dteilifísí tú
nár theilifísí tú
3
go dteilifísí sé (MASC.)
nár theilifísí sé
go dteilifísí sí (FEM.)
nár theilifísí sí

PLURAL

1
go dteilifísímid
nár theilifísímid
go dteilifísí muid
nár theilifísí muid
2
go dteilifísí sibh
nár theilifísí sibh
3
go dteilifísí siad
nár theilifísí siad

PASSIVE

go dteilifísítear
nár theilifísítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News