Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: giúin · trúin · tie-in · tigín · tin
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

tiúin

VERB

VERBAL NOUN

tiúnadh

VERBAL ADJECTIVE

tiúnta

SINGULAR

1
thiúin mé
ar thiúin mé?
níor thiúin mé
2
thiúin tú
ar thiúin tú?
níor thiúin tú
3
thiúin sé (MASC.)
ar thiúin sé?
níor thiúin sé
thiúin sí (FEM.)
ar thiúin sí?
níor thiúin sí

PLURAL

1
thiúnamar
ar thiúnamar?
níor thiúnamar
thiúin muid
ar thiúin muid?
níor thiúin muid
2
thiúin sibh
ar thiúin sibh?
níor thiúin sibh
3
thiúin siad
ar thiúin siad?
níor thiúin siad
thiúnadar
ar thiúnadar?
níor thiúnadar

PASSIVE

tiúnadh
ar tiúnadh?
níor tiúnadh

SINGULAR

1
tiúnaim
an dtiúnaim?
ní thiúnaim
2
tiúnann tú
an dtiúnann tú?
ní thiúnann tú
3
tiúnann sé (MASC.)
an dtiúnann sé?
ní thiúnann sé
tiúnann sí (FEM.)
an dtiúnann sí?
ní thiúnann sí

PLURAL

1
tiúnaimid
an dtiúnaimid?
ní thiúnaimid
tiúnann muid
an dtiúnann muid?
ní thiúnann muid
2
tiúnann sibh
an dtiúnann sibh?
ní thiúnann sibh
3
tiúnann siad
an dtiúnann siad?
ní thiúnann siad

PASSIVE

tiúntar
an dtiúntar?
ní thiúntar

SINGULAR

1
tiúnfaidh mé
an dtiúnfaidh mé?
ní thiúnfaidh mé
2
tiúnfaidh tú
an dtiúnfaidh tú?
ní thiúnfaidh tú
3
tiúnfaidh sé (MASC.)
an dtiúnfaidh sé?
ní thiúnfaidh sé
tiúnfaidh sí (FEM.)
an dtiúnfaidh sí?
ní thiúnfaidh sí

PLURAL

1
tiúnfaimid
an dtiúnfaimid?
ní thiúnfaimid
tiúnfaidh muid
an dtiúnfaidh muid?
ní thiúnfaidh muid
2
tiúnfaidh sibh
an dtiúnfaidh sibh?
ní thiúnfaidh sibh
3
tiúnfaidh siad
an dtiúnfaidh siad?
ní thiúnfaidh siad

PASSIVE

tiúnfar
an dtiúnfar?
ní thiúnfar

SINGULAR

1
thiúnfainn
an dtiúnfainn?
ní thiúnfainn
2
thiúnfá
an dtiúnfá?
ní thiúnfá
3
thiúnfadh sé (MASC.)
an dtiúnfadh sé?
ní thiúnfadh sé
thiúnfadh sí (FEM.)
an dtiúnfadh sí?
ní thiúnfadh sí

PLURAL

1
thiúnfaimis
an dtiúnfaimis?
ní thiúnfaimis
thiúnfadh muid
an dtiúnfadh muid?
ní thiúnfadh muid
2
thiúnfadh sibh
an dtiúnfadh sibh?
ní thiúnfadh sibh
3
thiúnfaidís
an dtiúnfaidís?
ní thiúnfaidís
thiúnfadh siad
an dtiúnfadh siad?
ní thiúnfadh siad

PASSIVE

thiúnfaí
an dtiúnfaí?
ní thiúnfaí

SINGULAR

1
thiúnainn
an dtiúnainn?
ní thiúnainn
2
thiúntá
an dtiúntá?
ní thiúntá
3
thiúnadh sé (MASC.)
an dtiúnadh sé?
ní thiúnadh sé
thiúnadh sí (FEM.)
an dtiúnadh sí?
ní thiúnadh sí

PLURAL

1
thiúnaimis
an dtiúnaimis?
ní thiúnaimis
thiúnadh muid
an dtiúnadh muid?
ní thiúnadh muid
2
thiúnadh sibh
an dtiúnadh sibh?
ní thiúnadh sibh
3
thiúnaidís
an dtiúnaidís?
ní thiúnaidís
thiúnadh siad
an dtiúnadh siad?
ní thiúnadh siad

PASSIVE

thiúntaí
an dtiúntaí?
ní thiúntaí

SINGULAR

1
tiúnaim!
ná tiúnaim!
2
tiúin!
ná tiúin!
3
tiúnadh sé! (MASC.)
ná tiúnadh sé!
tiúnadh sí! (FEM.)
ná tiúnadh sí!

PLURAL

1
tiúnaimis!
ná tiúnaimis!
tiúnadh muid!
ná tiúnadh muid!
2
tiúnaigí!
ná tiúnaigí!
3
tiúnaidís!
ná tiúnaidís!
tiúnadh siad!
ná tiúnadh siad!

PASSIVE

tiúntar!
ná tiúntar!

SINGULAR

1
go dtiúna mé
nár thiúna mé
2
go dtiúna tú
nár thiúna tú
3
go dtiúna sé (MASC.)
nár thiúna sé
go dtiúna sí (FEM.)
nár thiúna sí

PLURAL

1
go dtiúnaimid
nár thiúnaimid
go dtiúna muid
nár thiúna muid
2
go dtiúna sibh
nár thiúna sibh
3
go dtiúna siad
nár thiúna siad

PASSIVE

go dtiúntar
nár thiúntar

tiúin

NOUN
FEMININE
2nd DECLENSION

Singular

NOMINATIVE

tiúin
an tiúin

GENITIVE

tiúine
na tiúine

Plural

NOMINATIVE

tiúineanna
na tiúineanna

GENITIVE

tiúineanna
na dtiúineanna
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News