Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: athsheachadán
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

athsheachaid

VERB

VERBAL NOUN

athsheachadadh

VERBAL ADJECTIVE

athsheachadta

SINGULAR

1
d'athsheachaid mé
ar athsheachaid mé?
níor athsheachaid mé
2
d'athsheachaid tú
ar athsheachaid tú?
níor athsheachaid tú
3
d'athsheachaid sé (MASC.)
ar athsheachaid sé?
níor athsheachaid sé
d'athsheachaid sí (FEM.)
ar athsheachaid sí?
níor athsheachaid sí

PLURAL

1
d'athsheachadamar
ar athsheachadamar?
níor athsheachadamar
d'athsheachaid muid
ar athsheachaid muid?
níor athsheachaid muid
2
d'athsheachaid sibh
ar athsheachaid sibh?
níor athsheachaid sibh
3
d'athsheachaid siad
ar athsheachaid siad?
níor athsheachaid siad
d'athsheachadadar
ar athsheachadadar?
níor athsheachadadar

PASSIVE

athsheachadadh
ar athsheachadadh?
níor athsheachadadh

SINGULAR

1
athsheachadaim
an athsheachadaim?
ní athsheachadaim
2
athsheachadann tú
an athsheachadann tú?
ní athsheachadann tú
3
athsheachadann sé (MASC.)
an athsheachadann sé?
ní athsheachadann sé
athsheachadann sí (FEM.)
an athsheachadann sí?
ní athsheachadann sí

PLURAL

1
athsheachadaimid
an athsheachadaimid?
ní athsheachadaimid
athsheachadann muid
an athsheachadann muid?
ní athsheachadann muid
2
athsheachadann sibh
an athsheachadann sibh?
ní athsheachadann sibh
3
athsheachadann siad
an athsheachadann siad?
ní athsheachadann siad

PASSIVE

athsheachadtar
an athsheachadtar?
ní athsheachadtar

SINGULAR

1
athsheachadfaidh mé
an athsheachadfaidh mé?
ní athsheachadfaidh mé
2
athsheachadfaidh tú
an athsheachadfaidh tú?
ní athsheachadfaidh tú
3
athsheachadfaidh sé (MASC.)
an athsheachadfaidh sé?
ní athsheachadfaidh sé
athsheachadfaidh sí (FEM.)
an athsheachadfaidh sí?
ní athsheachadfaidh sí

PLURAL

1
athsheachadfaimid
an athsheachadfaimid?
ní athsheachadfaimid
athsheachadfaidh muid
an athsheachadfaidh muid?
ní athsheachadfaidh muid
2
athsheachadfaidh sibh
an athsheachadfaidh sibh?
ní athsheachadfaidh sibh
3
athsheachadfaidh siad
an athsheachadfaidh siad?
ní athsheachadfaidh siad

PASSIVE

athsheachadfar
an athsheachadfar?
ní athsheachadfar

SINGULAR

1
d'athsheachadfainn
an athsheachadfainn?
ní athsheachadfainn
2
d'athsheachadfá
an athsheachadfá?
ní athsheachadfá
3
d'athsheachadfadh sé (MASC.)
an athsheachadfadh sé?
ní athsheachadfadh sé
d'athsheachadfadh sí (FEM.)
an athsheachadfadh sí?
ní athsheachadfadh sí

PLURAL

1
d'athsheachadfaimis
an athsheachadfaimis?
ní athsheachadfaimis
d'athsheachadfadh muid
an athsheachadfadh muid?
ní athsheachadfadh muid
2
d'athsheachadfadh sibh
an athsheachadfadh sibh?
ní athsheachadfadh sibh
3
d'athsheachadfaidís
an athsheachadfaidís?
ní athsheachadfaidís
d'athsheachadfadh siad
an athsheachadfadh siad?
ní athsheachadfadh siad

PASSIVE

d'athsheachadfaí
an athsheachadfaí?
ní athsheachadfaí

SINGULAR

1
d'athsheachadainn
an athsheachadainn?
ní athsheachadainn
2
d'athsheachadtá
an athsheachadtá?
ní athsheachadtá
3
d'athsheachadadh sé (MASC.)
an athsheachadadh sé?
ní athsheachadadh sé
d'athsheachadadh sí (FEM.)
an athsheachadadh sí?
ní athsheachadadh sí

PLURAL

1
d'athsheachadaimis
an athsheachadaimis?
ní athsheachadaimis
d'athsheachadadh muid
an athsheachadadh muid?
ní athsheachadadh muid
2
d'athsheachadadh sibh
an athsheachadadh sibh?
ní athsheachadadh sibh
3
d'athsheachadaidís
an athsheachadaidís?
ní athsheachadaidís
d'athsheachadadh siad
an athsheachadadh siad?
ní athsheachadadh siad

PASSIVE

d'athsheachadtaí
an athsheachadtaí?
ní athsheachadtaí

SINGULAR

1
athsheachadaim!
ná hathsheachadaim!
2
athsheachaid!
ná hathsheachaid!
3
athsheachadadh sé! (MASC.)
ná hathsheachadadh sé!
athsheachadadh sí! (FEM.)
ná hathsheachadadh sí!

PLURAL

1
athsheachadaimis!
ná hathsheachadaimis!
athsheachadadh muid!
ná hathsheachadadh muid!
2
athsheachadaigí!
ná hathsheachadaigí!
3
athsheachadaidís!
ná hathsheachadaidís!
athsheachadadh siad!
ná hathsheachadadh siad!

PASSIVE

athsheachadtar!
ná hathsheachadtar!

SINGULAR

1
go n-athsheachada mé
nár athsheachada mé
2
go n-athsheachada tú
nár athsheachada tú
3
go n-athsheachada sé (MASC.)
nár athsheachada sé
go n-athsheachada sí (FEM.)
nár athsheachada sí

PLURAL

1
go n-athsheachadaimid
nár athsheachadaimid
go n-athsheachada muid
nár athsheachada muid
2
go n-athsheachada sibh
nár athsheachada sibh
3
go n-athsheachada siad
nár athsheachada siad

PASSIVE

go n-athsheachadtar
nár athsheachadtar
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News