Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
creidiúnaigh could be a grammatical form of: creidiúnach »

creidiúnaigh

VERB

VERBAL NOUN

creidiúnú

VERBAL ADJECTIVE

creidiúnaithe

SINGULAR

1
chreidiúnaigh mé
ar chreidiúnaigh mé?
níor chreidiúnaigh mé
2
chreidiúnaigh tú
ar chreidiúnaigh tú?
níor chreidiúnaigh tú
3
chreidiúnaigh sé (MASC.)
ar chreidiúnaigh sé?
níor chreidiúnaigh sé
chreidiúnaigh sí (FEM.)
ar chreidiúnaigh sí?
níor chreidiúnaigh sí

PLURAL

1
chreidiúnaíomar
ar chreidiúnaíomar?
níor chreidiúnaíomar
chreidiúnaigh muid
ar chreidiúnaigh muid?
níor chreidiúnaigh muid
2
chreidiúnaigh sibh
ar chreidiúnaigh sibh?
níor chreidiúnaigh sibh
3
chreidiúnaigh siad
ar chreidiúnaigh siad?
níor chreidiúnaigh siad
chreidiúnaíodar
ar chreidiúnaíodar?
níor chreidiúnaíodar

PASSIVE

creidiúnaíodh
ar creidiúnaíodh?
níor creidiúnaíodh

SINGULAR

1
creidiúnaím
an gcreidiúnaím?
ní chreidiúnaím
2
creidiúnaíonn tú
an gcreidiúnaíonn tú?
ní chreidiúnaíonn tú
3
creidiúnaíonn sé (MASC.)
an gcreidiúnaíonn sé?
ní chreidiúnaíonn sé
creidiúnaíonn sí (FEM.)
an gcreidiúnaíonn sí?
ní chreidiúnaíonn sí

PLURAL

1
creidiúnaímid
an gcreidiúnaímid?
ní chreidiúnaímid
creidiúnaíonn muid
an gcreidiúnaíonn muid?
ní chreidiúnaíonn muid
2
creidiúnaíonn sibh
an gcreidiúnaíonn sibh?
ní chreidiúnaíonn sibh
3
creidiúnaíonn siad
an gcreidiúnaíonn siad?
ní chreidiúnaíonn siad

PASSIVE

creidiúnaítear
an gcreidiúnaítear?
ní chreidiúnaítear

SINGULAR

1
creidiúnóidh mé
an gcreidiúnóidh mé?
ní chreidiúnóidh mé
2
creidiúnóidh tú
an gcreidiúnóidh tú?
ní chreidiúnóidh tú
3
creidiúnóidh sé (MASC.)
an gcreidiúnóidh sé?
ní chreidiúnóidh sé
creidiúnóidh sí (FEM.)
an gcreidiúnóidh sí?
ní chreidiúnóidh sí

PLURAL

1
creidiúnóimid
an gcreidiúnóimid?
ní chreidiúnóimid
creidiúnóidh muid
an gcreidiúnóidh muid?
ní chreidiúnóidh muid
2
creidiúnóidh sibh
an gcreidiúnóidh sibh?
ní chreidiúnóidh sibh
3
creidiúnóidh siad
an gcreidiúnóidh siad?
ní chreidiúnóidh siad

PASSIVE

creidiúnófar
an gcreidiúnófar?
ní chreidiúnófar

SINGULAR

1
chreidiúnóinn
an gcreidiúnóinn?
ní chreidiúnóinn
2
chreidiúnófá
an gcreidiúnófá?
ní chreidiúnófá
3
chreidiúnódh sé (MASC.)
an gcreidiúnódh sé?
ní chreidiúnódh sé
chreidiúnódh sí (FEM.)
an gcreidiúnódh sí?
ní chreidiúnódh sí

PLURAL

1
chreidiúnóimis
an gcreidiúnóimis?
ní chreidiúnóimis
chreidiúnódh muid
an gcreidiúnódh muid?
ní chreidiúnódh muid
2
chreidiúnódh sibh
an gcreidiúnódh sibh?
ní chreidiúnódh sibh
3
chreidiúnóidís
an gcreidiúnóidís?
ní chreidiúnóidís
chreidiúnódh siad
an gcreidiúnódh siad?
ní chreidiúnódh siad

PASSIVE

chreidiúnófaí
an gcreidiúnófaí?
ní chreidiúnófaí

SINGULAR

1
chreidiúnaínn
an gcreidiúnaínn?
ní chreidiúnaínn
2
chreidiúnaíteá
an gcreidiúnaíteá?
ní chreidiúnaíteá
3
chreidiúnaíodh sé (MASC.)
an gcreidiúnaíodh sé?
ní chreidiúnaíodh sé
chreidiúnaíodh sí (FEM.)
an gcreidiúnaíodh sí?
ní chreidiúnaíodh sí

PLURAL

1
chreidiúnaímis
an gcreidiúnaímis?
ní chreidiúnaímis
chreidiúnaíodh muid
an gcreidiúnaíodh muid?
ní chreidiúnaíodh muid
2
chreidiúnaíodh sibh
an gcreidiúnaíodh sibh?
ní chreidiúnaíodh sibh
3
chreidiúnaídís
an gcreidiúnaídís?
ní chreidiúnaídís
chreidiúnaíodh siad
an gcreidiúnaíodh siad?
ní chreidiúnaíodh siad

PASSIVE

chreidiúnaítí
an gcreidiúnaítí?
ní chreidiúnaítí

SINGULAR

1
creidiúnaím!
ná creidiúnaím!
2
creidiúnaigh!
ná creidiúnaigh!
3
creidiúnaíodh sé! (MASC.)
ná creidiúnaíodh sé!
creidiúnaíodh sí! (FEM.)
ná creidiúnaíodh sí!

PLURAL

1
creidiúnaímis!
ná creidiúnaímis!
creidiúnaíodh muid!
ná creidiúnaíodh muid!
2
creidiúnaígí!
ná creidiúnaígí!
3
creidiúnaídís!
ná creidiúnaídís!
creidiúnaíodh siad!
ná creidiúnaíodh siad!

PASSIVE

creidiúnaítear!
ná creidiúnaítear!

SINGULAR

1
go gcreidiúnaí mé
nár chreidiúnaí mé
2
go gcreidiúnaí tú
nár chreidiúnaí tú
3
go gcreidiúnaí sé (MASC.)
nár chreidiúnaí sé
go gcreidiúnaí sí (FEM.)
nár chreidiúnaí sí

PLURAL

1
go gcreidiúnaímid
nár chreidiúnaímid
go gcreidiúnaí muid
nár chreidiúnaí muid
2
go gcreidiúnaí sibh
nár chreidiúnaí sibh
3
go gcreidiúnaí siad
nár chreidiúnaí siad

PASSIVE

go gcreidiúnaítear
nár chreidiúnaítear
RELATED MATCHES
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News