Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: dash in · dishpan · disnia · distrain
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

díshrian

VERB

VERBAL NOUN

díshrianadh

VERBAL ADJECTIVE

díshrianta

SINGULAR

1
dhíshrian mé
ar dhíshrian mé?
níor dhíshrian mé
2
dhíshrian tú
ar dhíshrian tú?
níor dhíshrian tú
3
dhíshrian sé (MASC.)
ar dhíshrian sé?
níor dhíshrian sé
dhíshrian sí (FEM.)
ar dhíshrian sí?
níor dhíshrian sí

PLURAL

1
dhíshrianamar
ar dhíshrianamar?
níor dhíshrianamar
dhíshrian muid
ar dhíshrian muid?
níor dhíshrian muid
2
dhíshrian sibh
ar dhíshrian sibh?
níor dhíshrian sibh
3
dhíshrian siad
ar dhíshrian siad?
níor dhíshrian siad
dhíshrianadar
ar dhíshrianadar?
níor dhíshrianadar

PASSIVE

díshrianadh
ar díshrianadh?
níor díshrianadh

SINGULAR

1
díshrianaim
an ndíshrianaim?
ní dhíshrianaim
2
díshrianann tú
an ndíshrianann tú?
ní dhíshrianann tú
3
díshrianann sé (MASC.)
an ndíshrianann sé?
ní dhíshrianann sé
díshrianann sí (FEM.)
an ndíshrianann sí?
ní dhíshrianann sí

PLURAL

1
díshrianaimid
an ndíshrianaimid?
ní dhíshrianaimid
díshrianann muid
an ndíshrianann muid?
ní dhíshrianann muid
2
díshrianann sibh
an ndíshrianann sibh?
ní dhíshrianann sibh
3
díshrianann siad
an ndíshrianann siad?
ní dhíshrianann siad

PASSIVE

díshriantar
an ndíshriantar?
ní dhíshriantar

SINGULAR

1
díshrianfaidh mé
an ndíshrianfaidh mé?
ní dhíshrianfaidh mé
2
díshrianfaidh tú
an ndíshrianfaidh tú?
ní dhíshrianfaidh tú
3
díshrianfaidh sé (MASC.)
an ndíshrianfaidh sé?
ní dhíshrianfaidh sé
díshrianfaidh sí (FEM.)
an ndíshrianfaidh sí?
ní dhíshrianfaidh sí

PLURAL

1
díshrianfaimid
an ndíshrianfaimid?
ní dhíshrianfaimid
díshrianfaidh muid
an ndíshrianfaidh muid?
ní dhíshrianfaidh muid
2
díshrianfaidh sibh
an ndíshrianfaidh sibh?
ní dhíshrianfaidh sibh
3
díshrianfaidh siad
an ndíshrianfaidh siad?
ní dhíshrianfaidh siad

PASSIVE

díshrianfar
an ndíshrianfar?
ní dhíshrianfar

SINGULAR

1
dhíshrianfainn
an ndíshrianfainn?
ní dhíshrianfainn
2
dhíshrianfá
an ndíshrianfá?
ní dhíshrianfá
3
dhíshrianfadh sé (MASC.)
an ndíshrianfadh sé?
ní dhíshrianfadh sé
dhíshrianfadh sí (FEM.)
an ndíshrianfadh sí?
ní dhíshrianfadh sí

PLURAL

1
dhíshrianfaimis
an ndíshrianfaimis?
ní dhíshrianfaimis
dhíshrianfadh muid
an ndíshrianfadh muid?
ní dhíshrianfadh muid
2
dhíshrianfadh sibh
an ndíshrianfadh sibh?
ní dhíshrianfadh sibh
3
dhíshrianfaidís
an ndíshrianfaidís?
ní dhíshrianfaidís
dhíshrianfadh siad
an ndíshrianfadh siad?
ní dhíshrianfadh siad

PASSIVE

dhíshrianfaí
an ndíshrianfaí?
ní dhíshrianfaí

SINGULAR

1
dhíshrianainn
an ndíshrianainn?
ní dhíshrianainn
2
dhíshriantá
an ndíshriantá?
ní dhíshriantá
3
dhíshrianadh sé (MASC.)
an ndíshrianadh sé?
ní dhíshrianadh sé
dhíshrianadh sí (FEM.)
an ndíshrianadh sí?
ní dhíshrianadh sí

PLURAL

1
dhíshrianaimis
an ndíshrianaimis?
ní dhíshrianaimis
dhíshrianadh muid
an ndíshrianadh muid?
ní dhíshrianadh muid
2
dhíshrianadh sibh
an ndíshrianadh sibh?
ní dhíshrianadh sibh
3
dhíshrianaidís
an ndíshrianaidís?
ní dhíshrianaidís
dhíshrianadh siad
an ndíshrianadh siad?
ní dhíshrianadh siad

PASSIVE

dhíshriantaí
an ndíshriantaí?
ní dhíshriantaí

SINGULAR

1
díshrianaim!
ná díshrianaim!
2
díshrian!
ná díshrian!
3
díshrianadh sé! (MASC.)
ná díshrianadh sé!
díshrianadh sí! (FEM.)
ná díshrianadh sí!

PLURAL

1
díshrianaimis!
ná díshrianaimis!
díshrianadh muid!
ná díshrianadh muid!
2
díshrianaigí!
ná díshrianaigí!
3
díshrianaidís!
ná díshrianaidís!
díshrianadh siad!
ná díshrianadh siad!

PASSIVE

díshriantar!
ná díshriantar!

SINGULAR

1
go ndíshriana mé
nár dhíshriana mé
2
go ndíshriana tú
nár dhíshriana tú
3
go ndíshriana sé (MASC.)
nár dhíshriana sé
go ndíshriana sí (FEM.)
nár dhíshriana sí

PLURAL

1
go ndíshrianaimid
nár dhíshrianaimid
go ndíshriana muid
nár dhíshriana muid
2
go ndíshriana sibh
nár dhíshriana sibh
3
go ndíshriana siad
nár dhíshriana siad

PASSIVE

go ndíshriantar
nár dhíshriantar
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News