Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: díshuaith · dúshraith · díshrian · sraith · dísirt
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

díshraith

VERB

VERBAL NOUN

díshraitheadh

VERBAL ADJECTIVE

díshraite

SINGULAR

1
dhíshraith mé
ar dhíshraith mé?
níor dhíshraith mé
2
dhíshraith tú
ar dhíshraith tú?
níor dhíshraith tú
3
dhíshraith sé (MASC.)
ar dhíshraith sé?
níor dhíshraith sé
dhíshraith sí (FEM.)
ar dhíshraith sí?
níor dhíshraith sí

PLURAL

1
dhíshraitheamar
ar dhíshraitheamar?
níor dhíshraitheamar
dhíshraith muid
ar dhíshraith muid?
níor dhíshraith muid
2
dhíshraith sibh
ar dhíshraith sibh?
níor dhíshraith sibh
3
dhíshraith siad
ar dhíshraith siad?
níor dhíshraith siad
dhíshraitheadar
ar dhíshraitheadar?
níor dhíshraitheadar

PASSIVE

díshraitheadh
ar díshraitheadh?
níor díshraitheadh

SINGULAR

1
díshraithim
an ndíshraithim?
ní dhíshraithim
2
díshraitheann tú
an ndíshraitheann tú?
ní dhíshraitheann tú
3
díshraitheann sé (MASC.)
an ndíshraitheann sé?
ní dhíshraitheann sé
díshraitheann sí (FEM.)
an ndíshraitheann sí?
ní dhíshraitheann sí

PLURAL

1
díshraithimid
an ndíshraithimid?
ní dhíshraithimid
díshraitheann muid
an ndíshraitheann muid?
ní dhíshraitheann muid
2
díshraitheann sibh
an ndíshraitheann sibh?
ní dhíshraitheann sibh
3
díshraitheann siad
an ndíshraitheann siad?
ní dhíshraitheann siad

PASSIVE

díshraitear
an ndíshraitear?
ní dhíshraitear

SINGULAR

1
díshraithfidh mé
an ndíshraithfidh mé?
ní dhíshraithfidh mé
2
díshraithfidh tú
an ndíshraithfidh tú?
ní dhíshraithfidh tú
3
díshraithfidh sé (MASC.)
an ndíshraithfidh sé?
ní dhíshraithfidh sé
díshraithfidh sí (FEM.)
an ndíshraithfidh sí?
ní dhíshraithfidh sí

PLURAL

1
díshraithfimid
an ndíshraithfimid?
ní dhíshraithfimid
díshraithfidh muid
an ndíshraithfidh muid?
ní dhíshraithfidh muid
2
díshraithfidh sibh
an ndíshraithfidh sibh?
ní dhíshraithfidh sibh
3
díshraithfidh siad
an ndíshraithfidh siad?
ní dhíshraithfidh siad

PASSIVE

díshraithfear
an ndíshraithfear?
ní dhíshraithfear

SINGULAR

1
dhíshraithfinn
an ndíshraithfinn?
ní dhíshraithfinn
2
dhíshraithfeá
an ndíshraithfeá?
ní dhíshraithfeá
3
dhíshraithfeadh sé (MASC.)
an ndíshraithfeadh sé?
ní dhíshraithfeadh sé
dhíshraithfeadh sí (FEM.)
an ndíshraithfeadh sí?
ní dhíshraithfeadh sí

PLURAL

1
dhíshraithfimis
an ndíshraithfimis?
ní dhíshraithfimis
dhíshraithfeadh muid
an ndíshraithfeadh muid?
ní dhíshraithfeadh muid
2
dhíshraithfeadh sibh
an ndíshraithfeadh sibh?
ní dhíshraithfeadh sibh
3
dhíshraithfidís
an ndíshraithfidís?
ní dhíshraithfidís
dhíshraithfeadh siad
an ndíshraithfeadh siad?
ní dhíshraithfeadh siad

PASSIVE

dhíshraithfí
an ndíshraithfí?
ní dhíshraithfí

SINGULAR

1
dhíshraithinn
an ndíshraithinn?
ní dhíshraithinn
2
dhíshraiteá
an ndíshraiteá?
ní dhíshraiteá
3
dhíshraitheadh sé (MASC.)
an ndíshraitheadh sé?
ní dhíshraitheadh sé
dhíshraitheadh sí (FEM.)
an ndíshraitheadh sí?
ní dhíshraitheadh sí

PLURAL

1
dhíshraithimis
an ndíshraithimis?
ní dhíshraithimis
dhíshraitheadh muid
an ndíshraitheadh muid?
ní dhíshraitheadh muid
2
dhíshraitheadh sibh
an ndíshraitheadh sibh?
ní dhíshraitheadh sibh
3
dhíshraithidís
an ndíshraithidís?
ní dhíshraithidís
dhíshraitheadh siad
an ndíshraitheadh siad?
ní dhíshraitheadh siad

PASSIVE

dhíshraití
an ndíshraití?
ní dhíshraití

SINGULAR

1
díshraithim!
ná díshraithim!
2
díshraith!
ná díshraith!
3
díshraitheadh sé! (MASC.)
ná díshraitheadh sé!
díshraitheadh sí! (FEM.)
ná díshraitheadh sí!

PLURAL

1
díshraithimis!
ná díshraithimis!
díshraitheadh muid!
ná díshraitheadh muid!
2
díshraithigí!
ná díshraithigí!
3
díshraithidís!
ná díshraithidís!
díshraitheadh siad!
ná díshraitheadh siad!

PASSIVE

díshraitear!
ná díshraitear!

SINGULAR

1
go ndíshraithe mé
nár dhíshraithe mé
2
go ndíshraithe tú
nár dhíshraithe tú
3
go ndíshraithe sé (MASC.)
nár dhíshraithe sé
go ndíshraithe sí (FEM.)
nár dhíshraithe sí

PLURAL

1
go ndíshraithimid
nár dhíshraithimid
go ndíshraithe muid
nár dhíshraithe muid
2
go ndíshraithe sibh
nár dhíshraithe sibh
3
go ndíshraithe siad
nár dhíshraithe siad

PASSIVE

go ndíshraitear
nár dhíshraitear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News