Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: suiteáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

díshuiteáil

VERB

VERBAL NOUN

díshuiteáil

VERBAL ADJECTIVE

díshuiteáilte

SINGULAR

1
dhíshuiteáil mé
ar dhíshuiteáil mé?
níor dhíshuiteáil mé
2
dhíshuiteáil tú
ar dhíshuiteáil tú?
níor dhíshuiteáil tú
3
dhíshuiteáil sé (MASC.)
ar dhíshuiteáil sé?
níor dhíshuiteáil sé
dhíshuiteáil sí (FEM.)
ar dhíshuiteáil sí?
níor dhíshuiteáil sí

PLURAL

1
dhíshuiteálamar
ar dhíshuiteálamar?
níor dhíshuiteálamar
dhíshuiteáil muid
ar dhíshuiteáil muid?
níor dhíshuiteáil muid
2
dhíshuiteáil sibh
ar dhíshuiteáil sibh?
níor dhíshuiteáil sibh
3
dhíshuiteáil siad
ar dhíshuiteáil siad?
níor dhíshuiteáil siad
dhíshuiteáladar
ar dhíshuiteáladar?
níor dhíshuiteáladar

PASSIVE

díshuiteáladh
ar díshuiteáladh?
níor díshuiteáladh

SINGULAR

1
díshuiteálaim
an ndíshuiteálaim?
ní dhíshuiteálaim
2
díshuiteálann tú
an ndíshuiteálann tú?
ní dhíshuiteálann tú
3
díshuiteálann sé (MASC.)
an ndíshuiteálann sé?
ní dhíshuiteálann sé
díshuiteálann sí (FEM.)
an ndíshuiteálann sí?
ní dhíshuiteálann sí

PLURAL

1
díshuiteálaimid
an ndíshuiteálaimid?
ní dhíshuiteálaimid
díshuiteálann muid
an ndíshuiteálann muid?
ní dhíshuiteálann muid
2
díshuiteálann sibh
an ndíshuiteálann sibh?
ní dhíshuiteálann sibh
3
díshuiteálann siad
an ndíshuiteálann siad?
ní dhíshuiteálann siad

PASSIVE

díshuiteáiltear
an ndíshuiteáiltear?
ní dhíshuiteáiltear

SINGULAR

1
díshuiteálfaidh mé
an ndíshuiteálfaidh mé?
ní dhíshuiteálfaidh mé
2
díshuiteálfaidh tú
an ndíshuiteálfaidh tú?
ní dhíshuiteálfaidh tú
3
díshuiteálfaidh sé (MASC.)
an ndíshuiteálfaidh sé?
ní dhíshuiteálfaidh sé
díshuiteálfaidh sí (FEM.)
an ndíshuiteálfaidh sí?
ní dhíshuiteálfaidh sí

PLURAL

1
díshuiteálfaimid
an ndíshuiteálfaimid?
ní dhíshuiteálfaimid
díshuiteálfaidh muid
an ndíshuiteálfaidh muid?
ní dhíshuiteálfaidh muid
2
díshuiteálfaidh sibh
an ndíshuiteálfaidh sibh?
ní dhíshuiteálfaidh sibh
3
díshuiteálfaidh siad
an ndíshuiteálfaidh siad?
ní dhíshuiteálfaidh siad

PASSIVE

díshuiteálfar
an ndíshuiteálfar?
ní dhíshuiteálfar

SINGULAR

1
dhíshuiteálfainn
an ndíshuiteálfainn?
ní dhíshuiteálfainn
2
dhíshuiteálfá
an ndíshuiteálfá?
ní dhíshuiteálfá
3
dhíshuiteálfadh sé (MASC.)
an ndíshuiteálfadh sé?
ní dhíshuiteálfadh sé
dhíshuiteálfadh sí (FEM.)
an ndíshuiteálfadh sí?
ní dhíshuiteálfadh sí

PLURAL

1
dhíshuiteálfaimis
an ndíshuiteálfaimis?
ní dhíshuiteálfaimis
dhíshuiteálfadh muid
an ndíshuiteálfadh muid?
ní dhíshuiteálfadh muid
2
dhíshuiteálfadh sibh
an ndíshuiteálfadh sibh?
ní dhíshuiteálfadh sibh
3
dhíshuiteálfaidís
an ndíshuiteálfaidís?
ní dhíshuiteálfaidís
dhíshuiteálfadh siad
an ndíshuiteálfadh siad?
ní dhíshuiteálfadh siad

PASSIVE

dhíshuiteálfaí
an ndíshuiteálfaí?
ní dhíshuiteálfaí

SINGULAR

1
dhíshuiteálainn
an ndíshuiteálainn?
ní dhíshuiteálainn
2
dhíshuiteáilteá
an ndíshuiteáilteá?
ní dhíshuiteáilteá
3
dhíshuiteáladh sé (MASC.)
an ndíshuiteáladh sé?
ní dhíshuiteáladh sé
dhíshuiteáladh sí (FEM.)
an ndíshuiteáladh sí?
ní dhíshuiteáladh sí

PLURAL

1
dhíshuiteálaimis
an ndíshuiteálaimis?
ní dhíshuiteálaimis
dhíshuiteáladh muid
an ndíshuiteáladh muid?
ní dhíshuiteáladh muid
2
dhíshuiteáladh sibh
an ndíshuiteáladh sibh?
ní dhíshuiteáladh sibh
3
dhíshuiteálaidís
an ndíshuiteálaidís?
ní dhíshuiteálaidís
dhíshuiteáladh siad
an ndíshuiteáladh siad?
ní dhíshuiteáladh siad

PASSIVE

dhíshuiteáiltí
an ndíshuiteáiltí?
ní dhíshuiteáiltí

SINGULAR

1
díshuiteálaim!
ná díshuiteálaim!
2
díshuiteáil!
ná díshuiteáil!
3
díshuiteáladh sé! (MASC.)
ná díshuiteáladh sé!
díshuiteáladh sí! (FEM.)
ná díshuiteáladh sí!

PLURAL

1
díshuiteálaimis!
ná díshuiteálaimis!
díshuiteáladh muid!
ná díshuiteáladh muid!
2
díshuiteálaigí!
ná díshuiteálaigí!
3
díshuiteálaidís!
ná díshuiteálaidís!
díshuiteáladh siad!
ná díshuiteáladh siad!

PASSIVE

díshuiteáiltear!
ná díshuiteáiltear!

SINGULAR

1
go ndíshuiteála mé
nár dhíshuiteála mé
2
go ndíshuiteála tú
nár dhíshuiteála tú
3
go ndíshuiteála sé (MASC.)
nár dhíshuiteála sé
go ndíshuiteála sí (FEM.)
nár dhíshuiteála sí

PLURAL

1
go ndíshuiteálaimid
nár dhíshuiteálaimid
go ndíshuiteála muid
nár dhíshuiteála muid
2
go ndíshuiteála sibh
nár dhíshuiteála sibh
3
go ndíshuiteála siad
nár dhíshuiteála siad

PASSIVE

go ndíshuiteáiltear
nár dhíshuiteáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News