SINGULAR
1
thit mé
▪ar thit mé?
▪níor thit mé
2
thit tú
▪ar thit tú?
▪níor thit tú
3
thit sé (MASC.)
▪ar thit sé?
▪níor thit sé
thit sí (FEM.)
▪ar thit sí?
▪níor thit sí
PLURAL
1
thiteamar
▪ar thiteamar?
▪níor thiteamar
thit muid
▪ar thit muid?
▪níor thit muid
2
thit sibh
▪ar thit sibh?
▪níor thit sibh
3
thit siad
▪ar thit siad?
▪níor thit siad
thiteadar
▪ar thiteadar?
▪níor thiteadar
PASSIVE
titeadh
▪ar titeadh?
▪níor titeadh
SINGULAR
1
titim
▪an dtitim?
▪ní thitim
2
titeann tú
▪an dtiteann tú?
▪ní thiteann tú
3
titeann sé (MASC.)
▪an dtiteann sé?
▪ní thiteann sé
titeann sí (FEM.)
▪an dtiteann sí?
▪ní thiteann sí
PLURAL
1
titimid
▪an dtitimid?
▪ní thitimid
titeann muid
▪an dtiteann muid?
▪ní thiteann muid
2
titeann sibh
▪an dtiteann sibh?
▪ní thiteann sibh
3
titeann siad
▪an dtiteann siad?
▪ní thiteann siad
PASSIVE
titear
▪an dtitear?
▪ní thitear
SINGULAR
1
titfidh mé
▪an dtitfidh mé?
▪ní thitfidh mé
2
titfidh tú
▪an dtitfidh tú?
▪ní thitfidh tú
3
titfidh sé (MASC.)
▪an dtitfidh sé?
▪ní thitfidh sé
titfidh sí (FEM.)
▪an dtitfidh sí?
▪ní thitfidh sí
PLURAL
1
titfimid
▪an dtitfimid?
▪ní thitfimid
titfidh muid
▪an dtitfidh muid?
▪ní thitfidh muid
2
titfidh sibh
▪an dtitfidh sibh?
▪ní thitfidh sibh
3
titfidh siad
▪an dtitfidh siad?
▪ní thitfidh siad
PASSIVE
titfear
▪an dtitfear?
▪ní thitfear
SINGULAR
1
thitfinn
▪an dtitfinn?
▪ní thitfinn
2
thitfeá
▪an dtitfeá?
▪ní thitfeá
3
thitfeadh sé (MASC.)
▪an dtitfeadh sé?
▪ní thitfeadh sé
thitfeadh sí (FEM.)
▪an dtitfeadh sí?
▪ní thitfeadh sí
PLURAL
1
thitfimis
▪an dtitfimis?
▪ní thitfimis
thitfeadh muid
▪an dtitfeadh muid?
▪ní thitfeadh muid
2
thitfeadh sibh
▪an dtitfeadh sibh?
▪ní thitfeadh sibh
3
thitfidís
▪an dtitfidís?
▪ní thitfidís
thitfeadh siad
▪an dtitfeadh siad?
▪ní thitfeadh siad
PASSIVE
thitfí
▪an dtitfí?
▪ní thitfí
SINGULAR
1
thitinn
▪an dtitinn?
▪ní thitinn
2
thiteá
▪an dtiteá?
▪ní thiteá
3
thiteadh sé (MASC.)
▪an dtiteadh sé?
▪ní thiteadh sé
thiteadh sí (FEM.)
▪an dtiteadh sí?
▪ní thiteadh sí
PLURAL
1
thitimis
▪an dtitimis?
▪ní thitimis
thiteadh muid
▪an dtiteadh muid?
▪ní thiteadh muid
2
thiteadh sibh
▪an dtiteadh sibh?
▪ní thiteadh sibh
3
thitidís
▪an dtitidís?
▪ní thitidís
thiteadh siad
▪an dtiteadh siad?
▪ní thiteadh siad
PASSIVE
thití
▪an dtití?
▪ní thití
SINGULAR
3
titeadh sé! (MASC.)
▪ná titeadh sé!
titeadh sí! (FEM.)
▪ná titeadh sí!
PLURAL
titeadh muid!
▪ná titeadh muid!
titeadh siad!
▪ná titeadh siad!
SINGULAR
1
go dtite mé
▪nár thite mé
2
go dtite tú
▪nár thite tú
3
go dtite sé (MASC.)
▪nár thite sé
go dtite sí (FEM.)
▪nár thite sí
PLURAL
1
go dtitimid
▪nár thitimid
go dtite muid
▪nár thite muid
2
go dtite sibh
▪nár thite sibh
3
go dtite siad
▪nár thite siad