Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: díghlasáil · plugáil
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

díphlugáil

VERB

VERBAL NOUN

díphlugáil

VERBAL ADJECTIVE

díphlugáilte

SINGULAR

1
dhíphlugáil mé
ar dhíphlugáil mé?
níor dhíphlugáil mé
2
dhíphlugáil tú
ar dhíphlugáil tú?
níor dhíphlugáil tú
3
dhíphlugáil sé (MASC.)
ar dhíphlugáil sé?
níor dhíphlugáil sé
dhíphlugáil sí (FEM.)
ar dhíphlugáil sí?
níor dhíphlugáil sí

PLURAL

1
dhíphlugálamar
ar dhíphlugálamar?
níor dhíphlugálamar
dhíphlugáil muid
ar dhíphlugáil muid?
níor dhíphlugáil muid
2
dhíphlugáil sibh
ar dhíphlugáil sibh?
níor dhíphlugáil sibh
3
dhíphlugáil siad
ar dhíphlugáil siad?
níor dhíphlugáil siad
dhíphlugáladar
ar dhíphlugáladar?
níor dhíphlugáladar

PASSIVE

díphlugáladh
ar díphlugáladh?
níor díphlugáladh

SINGULAR

1
díphlugálaim
an ndíphlugálaim?
ní dhíphlugálaim
2
díphlugálann tú
an ndíphlugálann tú?
ní dhíphlugálann tú
3
díphlugálann sé (MASC.)
an ndíphlugálann sé?
ní dhíphlugálann sé
díphlugálann sí (FEM.)
an ndíphlugálann sí?
ní dhíphlugálann sí

PLURAL

1
díphlugálaimid
an ndíphlugálaimid?
ní dhíphlugálaimid
díphlugálann muid
an ndíphlugálann muid?
ní dhíphlugálann muid
2
díphlugálann sibh
an ndíphlugálann sibh?
ní dhíphlugálann sibh
3
díphlugálann siad
an ndíphlugálann siad?
ní dhíphlugálann siad

PASSIVE

díphlugáiltear
an ndíphlugáiltear?
ní dhíphlugáiltear

SINGULAR

1
díphlugálfaidh mé
an ndíphlugálfaidh mé?
ní dhíphlugálfaidh mé
2
díphlugálfaidh tú
an ndíphlugálfaidh tú?
ní dhíphlugálfaidh tú
3
díphlugálfaidh sé (MASC.)
an ndíphlugálfaidh sé?
ní dhíphlugálfaidh sé
díphlugálfaidh sí (FEM.)
an ndíphlugálfaidh sí?
ní dhíphlugálfaidh sí

PLURAL

1
díphlugálfaimid
an ndíphlugálfaimid?
ní dhíphlugálfaimid
díphlugálfaidh muid
an ndíphlugálfaidh muid?
ní dhíphlugálfaidh muid
2
díphlugálfaidh sibh
an ndíphlugálfaidh sibh?
ní dhíphlugálfaidh sibh
3
díphlugálfaidh siad
an ndíphlugálfaidh siad?
ní dhíphlugálfaidh siad

PASSIVE

díphlugálfar
an ndíphlugálfar?
ní dhíphlugálfar

SINGULAR

1
dhíphlugálfainn
an ndíphlugálfainn?
ní dhíphlugálfainn
2
dhíphlugálfá
an ndíphlugálfá?
ní dhíphlugálfá
3
dhíphlugálfadh sé (MASC.)
an ndíphlugálfadh sé?
ní dhíphlugálfadh sé
dhíphlugálfadh sí (FEM.)
an ndíphlugálfadh sí?
ní dhíphlugálfadh sí

PLURAL

1
dhíphlugálfaimis
an ndíphlugálfaimis?
ní dhíphlugálfaimis
dhíphlugálfadh muid
an ndíphlugálfadh muid?
ní dhíphlugálfadh muid
2
dhíphlugálfadh sibh
an ndíphlugálfadh sibh?
ní dhíphlugálfadh sibh
3
dhíphlugálfaidís
an ndíphlugálfaidís?
ní dhíphlugálfaidís
dhíphlugálfadh siad
an ndíphlugálfadh siad?
ní dhíphlugálfadh siad

PASSIVE

dhíphlugálfaí
an ndíphlugálfaí?
ní dhíphlugálfaí

SINGULAR

1
dhíphlugálainn
an ndíphlugálainn?
ní dhíphlugálainn
2
dhíphlugáilteá
an ndíphlugáilteá?
ní dhíphlugáilteá
3
dhíphlugáladh sé (MASC.)
an ndíphlugáladh sé?
ní dhíphlugáladh sé
dhíphlugáladh sí (FEM.)
an ndíphlugáladh sí?
ní dhíphlugáladh sí

PLURAL

1
dhíphlugálaimis
an ndíphlugálaimis?
ní dhíphlugálaimis
dhíphlugáladh muid
an ndíphlugáladh muid?
ní dhíphlugáladh muid
2
dhíphlugáladh sibh
an ndíphlugáladh sibh?
ní dhíphlugáladh sibh
3
dhíphlugálaidís
an ndíphlugálaidís?
ní dhíphlugálaidís
dhíphlugáladh siad
an ndíphlugáladh siad?
ní dhíphlugáladh siad

PASSIVE

dhíphlugáiltí
an ndíphlugáiltí?
ní dhíphlugáiltí

SINGULAR

1
díphlugálaim!
ná díphlugálaim!
2
díphlugáil!
ná díphlugáil!
3
díphlugáladh sé! (MASC.)
ná díphlugáladh sé!
díphlugáladh sí! (FEM.)
ná díphlugáladh sí!

PLURAL

1
díphlugálaimis!
ná díphlugálaimis!
díphlugáladh muid!
ná díphlugáladh muid!
2
díphlugálaigí!
ná díphlugálaigí!
3
díphlugálaidís!
ná díphlugálaidís!
díphlugáladh siad!
ná díphlugáladh siad!

PASSIVE

díphlugáiltear!
ná díphlugáiltear!

SINGULAR

1
go ndíphlugála mé
nár dhíphlugála mé
2
go ndíphlugála tú
nár dhíphlugála tú
3
go ndíphlugála sé (MASC.)
nár dhíphlugála sé
go ndíphlugála sí (FEM.)
nár dhíphlugála sí

PLURAL

1
go ndíphlugálaimid
nár dhíphlugálaimid
go ndíphlugála muid
nár dhíphlugála muid
2
go ndíphlugála sibh
nár dhíphlugála sibh
3
go ndíphlugála siad
nár dhíphlugála siad

PASSIVE

go ndíphlugáiltear
nár dhíphlugáiltear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News