VERBAL NOUN
feiltiú
VERBAL ADJECTIVE
feiltithe
SINGULAR
1
d'fheiltigh mé
▪ar fheiltigh mé?
▪níor fheiltigh mé
2
d'fheiltigh tú
▪ar fheiltigh tú?
▪níor fheiltigh tú
3
d'fheiltigh sé (MASC.)
▪ar fheiltigh sé?
▪níor fheiltigh sé
d'fheiltigh sí (FEM.)
▪ar fheiltigh sí?
▪níor fheiltigh sí
PLURAL
1
d'fheiltíomar
▪ar fheiltíomar?
▪níor fheiltíomar
d'fheiltigh muid
▪ar fheiltigh muid?
▪níor fheiltigh muid
2
d'fheiltigh sibh
▪ar fheiltigh sibh?
▪níor fheiltigh sibh
3
d'fheiltigh siad
▪ar fheiltigh siad?
▪níor fheiltigh siad
d'fheiltíodar
▪ar fheiltíodar?
▪níor fheiltíodar
PASSIVE
feiltíodh
▪ar feiltíodh?
▪níor feiltíodh
SINGULAR
1
feiltím
▪an bhfeiltím?
▪ní fheiltím
2
feiltíonn tú
▪an bhfeiltíonn tú?
▪ní fheiltíonn tú
3
feiltíonn sé (MASC.)
▪an bhfeiltíonn sé?
▪ní fheiltíonn sé
feiltíonn sí (FEM.)
▪an bhfeiltíonn sí?
▪ní fheiltíonn sí
PLURAL
1
feiltímid
▪an bhfeiltímid?
▪ní fheiltímid
feiltíonn muid
▪an bhfeiltíonn muid?
▪ní fheiltíonn muid
2
feiltíonn sibh
▪an bhfeiltíonn sibh?
▪ní fheiltíonn sibh
3
feiltíonn siad
▪an bhfeiltíonn siad?
▪ní fheiltíonn siad
PASSIVE
feiltítear
▪an bhfeiltítear?
▪ní fheiltítear
SINGULAR
1
feilteoidh mé
▪an bhfeilteoidh mé?
▪ní fheilteoidh mé
2
feilteoidh tú
▪an bhfeilteoidh tú?
▪ní fheilteoidh tú
3
feilteoidh sé (MASC.)
▪an bhfeilteoidh sé?
▪ní fheilteoidh sé
feilteoidh sí (FEM.)
▪an bhfeilteoidh sí?
▪ní fheilteoidh sí
PLURAL
1
feilteoimid
▪an bhfeilteoimid?
▪ní fheilteoimid
feilteoidh muid
▪an bhfeilteoidh muid?
▪ní fheilteoidh muid
2
feilteoidh sibh
▪an bhfeilteoidh sibh?
▪ní fheilteoidh sibh
3
feilteoidh siad
▪an bhfeilteoidh siad?
▪ní fheilteoidh siad
PASSIVE
feilteofar
▪an bhfeilteofar?
▪ní fheilteofar
SINGULAR
1
d'fheilteoinn
▪an bhfeilteoinn?
▪ní fheilteoinn
2
d'fheilteofá
▪an bhfeilteofá?
▪ní fheilteofá
3
d'fheilteodh sé (MASC.)
▪an bhfeilteodh sé?
▪ní fheilteodh sé
d'fheilteodh sí (FEM.)
▪an bhfeilteodh sí?
▪ní fheilteodh sí
PLURAL
1
d'fheilteoimis
▪an bhfeilteoimis?
▪ní fheilteoimis
d'fheilteodh muid
▪an bhfeilteodh muid?
▪ní fheilteodh muid
2
d'fheilteodh sibh
▪an bhfeilteodh sibh?
▪ní fheilteodh sibh
3
d'fheilteoidís
▪an bhfeilteoidís?
▪ní fheilteoidís
d'fheilteodh siad
▪an bhfeilteodh siad?
▪ní fheilteodh siad
PASSIVE
d'fheilteofaí
▪an bhfeilteofaí?
▪ní fheilteofaí
SINGULAR
1
d'fheiltínn
▪an bhfeiltínn?
▪ní fheiltínn
2
d'fheiltíteá
▪an bhfeiltíteá?
▪ní fheiltíteá
3
d'fheiltíodh sé (MASC.)
▪an bhfeiltíodh sé?
▪ní fheiltíodh sé
d'fheiltíodh sí (FEM.)
▪an bhfeiltíodh sí?
▪ní fheiltíodh sí
PLURAL
1
d'fheiltímis
▪an bhfeiltímis?
▪ní fheiltímis
d'fheiltíodh muid
▪an bhfeiltíodh muid?
▪ní fheiltíodh muid
2
d'fheiltíodh sibh
▪an bhfeiltíodh sibh?
▪ní fheiltíodh sibh
3
d'fheiltídís
▪an bhfeiltídís?
▪ní fheiltídís
d'fheiltíodh siad
▪an bhfeiltíodh siad?
▪ní fheiltíodh siad
PASSIVE
d'fheiltítí
▪an bhfeiltítí?
▪ní fheiltítí
SINGULAR
1
feiltím!
▪ná feiltím!
2
feiltigh!
▪ná feiltigh!
3
feiltíodh sé! (MASC.)
▪ná feiltíodh sé!
feiltíodh sí! (FEM.)
▪ná feiltíodh sí!
PLURAL
1
feiltímis!
▪ná feiltímis!
feiltíodh muid!
▪ná feiltíodh muid!
2
feiltígí!
▪ná feiltígí!
3
feiltídís!
▪ná feiltídís!
feiltíodh siad!
▪ná feiltíodh siad!
PASSIVE
feiltítear!
▪ná feiltítear!
SINGULAR
1
go bhfeiltí mé
▪nár fheiltí mé
2
go bhfeiltí tú
▪nár fheiltí tú
3
go bhfeiltí sé (MASC.)
▪nár fheiltí sé
go bhfeiltí sí (FEM.)
▪nár fheiltí sí
PLURAL
1
go bhfeiltímid
▪nár fheiltímid
go bhfeiltí muid
▪nár fheiltí muid
2
go bhfeiltí sibh
▪nár fheiltí sibh
3
go bhfeiltí siad
▪nár fheiltí siad
PASSIVE
go bhfeiltítear
▪nár fheiltítear
