Home New English–Irish Dictionary » NEID »
Search for a word in Irish or English.
Similar words: fáiltigh · feistigh · eitigh · foiligh · seiftigh
Start A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

feiltigh

VERB

VERBAL NOUN

feiltiú

VERBAL ADJECTIVE

feiltithe

SINGULAR

1
d'fheiltigh mé
ar fheiltigh mé?
níor fheiltigh mé
2
d'fheiltigh tú
ar fheiltigh tú?
níor fheiltigh tú
3
d'fheiltigh sé (MASC.)
ar fheiltigh sé?
níor fheiltigh sé
d'fheiltigh sí (FEM.)
ar fheiltigh sí?
níor fheiltigh sí

PLURAL

1
d'fheiltíomar
ar fheiltíomar?
níor fheiltíomar
d'fheiltigh muid
ar fheiltigh muid?
níor fheiltigh muid
2
d'fheiltigh sibh
ar fheiltigh sibh?
níor fheiltigh sibh
3
d'fheiltigh siad
ar fheiltigh siad?
níor fheiltigh siad
d'fheiltíodar
ar fheiltíodar?
níor fheiltíodar

PASSIVE

feiltíodh
ar feiltíodh?
níor feiltíodh

SINGULAR

1
feiltím
an bhfeiltím?
ní fheiltím
2
feiltíonn tú
an bhfeiltíonn tú?
ní fheiltíonn tú
3
feiltíonn sé (MASC.)
an bhfeiltíonn sé?
ní fheiltíonn sé
feiltíonn sí (FEM.)
an bhfeiltíonn sí?
ní fheiltíonn sí

PLURAL

1
feiltímid
an bhfeiltímid?
ní fheiltímid
feiltíonn muid
an bhfeiltíonn muid?
ní fheiltíonn muid
2
feiltíonn sibh
an bhfeiltíonn sibh?
ní fheiltíonn sibh
3
feiltíonn siad
an bhfeiltíonn siad?
ní fheiltíonn siad

PASSIVE

feiltítear
an bhfeiltítear?
ní fheiltítear

SINGULAR

1
feilteoidh mé
an bhfeilteoidh mé?
ní fheilteoidh mé
2
feilteoidh tú
an bhfeilteoidh tú?
ní fheilteoidh tú
3
feilteoidh sé (MASC.)
an bhfeilteoidh sé?
ní fheilteoidh sé
feilteoidh sí (FEM.)
an bhfeilteoidh sí?
ní fheilteoidh sí

PLURAL

1
feilteoimid
an bhfeilteoimid?
ní fheilteoimid
feilteoidh muid
an bhfeilteoidh muid?
ní fheilteoidh muid
2
feilteoidh sibh
an bhfeilteoidh sibh?
ní fheilteoidh sibh
3
feilteoidh siad
an bhfeilteoidh siad?
ní fheilteoidh siad

PASSIVE

feilteofar
an bhfeilteofar?
ní fheilteofar

SINGULAR

1
d'fheilteoinn
an bhfeilteoinn?
ní fheilteoinn
2
d'fheilteofá
an bhfeilteofá?
ní fheilteofá
3
d'fheilteodh sé (MASC.)
an bhfeilteodh sé?
ní fheilteodh sé
d'fheilteodh sí (FEM.)
an bhfeilteodh sí?
ní fheilteodh sí

PLURAL

1
d'fheilteoimis
an bhfeilteoimis?
ní fheilteoimis
d'fheilteodh muid
an bhfeilteodh muid?
ní fheilteodh muid
2
d'fheilteodh sibh
an bhfeilteodh sibh?
ní fheilteodh sibh
3
d'fheilteoidís
an bhfeilteoidís?
ní fheilteoidís
d'fheilteodh siad
an bhfeilteodh siad?
ní fheilteodh siad

PASSIVE

d'fheilteofaí
an bhfeilteofaí?
ní fheilteofaí

SINGULAR

1
d'fheiltínn
an bhfeiltínn?
ní fheiltínn
2
d'fheiltíteá
an bhfeiltíteá?
ní fheiltíteá
3
d'fheiltíodh sé (MASC.)
an bhfeiltíodh sé?
ní fheiltíodh sé
d'fheiltíodh sí (FEM.)
an bhfeiltíodh sí?
ní fheiltíodh sí

PLURAL

1
d'fheiltímis
an bhfeiltímis?
ní fheiltímis
d'fheiltíodh muid
an bhfeiltíodh muid?
ní fheiltíodh muid
2
d'fheiltíodh sibh
an bhfeiltíodh sibh?
ní fheiltíodh sibh
3
d'fheiltídís
an bhfeiltídís?
ní fheiltídís
d'fheiltíodh siad
an bhfeiltíodh siad?
ní fheiltíodh siad

PASSIVE

d'fheiltítí
an bhfeiltítí?
ní fheiltítí

SINGULAR

1
feiltím!
ná feiltím!
2
feiltigh!
ná feiltigh!
3
feiltíodh sé! (MASC.)
ná feiltíodh sé!
feiltíodh sí! (FEM.)
ná feiltíodh sí!

PLURAL

1
feiltímis!
ná feiltímis!
feiltíodh muid!
ná feiltíodh muid!
2
feiltígí!
ná feiltígí!
3
feiltídís!
ná feiltídís!
feiltíodh siad!
ná feiltíodh siad!

PASSIVE

feiltítear!
ná feiltítear!

SINGULAR

1
go bhfeiltí mé
nár fheiltí mé
2
go bhfeiltí tú
nár fheiltí tú
3
go bhfeiltí sé (MASC.)
nár fheiltí sé
go bhfeiltí sí (FEM.)
nár fheiltí sí

PLURAL

1
go bhfeiltímid
nár fheiltímid
go bhfeiltí muid
nár fheiltí muid
2
go bhfeiltí sibh
nár fheiltí sibh
3
go bhfeiltí siad
nár fheiltí siad

PASSIVE

go bhfeiltítear
nár fheiltítear
About this website | How to use this website | Feedback | Accessibility | Plugins and widgets | Website App | Grammar Wizard | News